قاتل آمریکایی که به مدت ۵۰ سال الهام بخش هالیوود است
bato-adv
کد خبر: ۱۵۲۲۷۵
تاریخ انتشار: 2019 August 01    -    ۱۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۰
پنجاه سال از جنایت علیه ستاره زیبای هالیوودی «شارون تِیت» از سوی قاتل تبهکار آمریکایی «چالرز منسن» می‌گذرد، جنایتی که آمریکا و جهان را در شوک فرو برد. با وجود گذشت این سال‌ها هنوز این جنایت تازگی دارد و با ناباوری از سوی افکار عمومی جهان و محافل هنری روبروست.

قاتل آمریکایی که به مدت ۵۰ سال الهام بخش هالیوود استاختصاصی «تابناک باتو»ـ پنجاه سال از جنایت علیه ستاره زیبای هالیوودی «شارون تِیت» از سوی قاتل تبهکار آمریکایی «چالرز منسن» می‌گذرد، جنایتی که آمریکا و جهان را در شوک فرو برد. با وجود گذشت این سال‌ها هنوز این جنایت تازگی دارد و با ناباوری از سوی افکار عمومی جهان و محافل هنری روبروست. فیلم کارگردان آمریکایی «کوئنتین تارانتینو» به نام روزی روزگاری در هالیوود، جدیدترین اثر سینمایی است که به جنایات معروف چالرز منسن می‌پردازد. چالرز منسن و فرقه دینی افراطی اش، شارون تیت بازیگر آمریکایی را به قتل رساندند. قتل شارون مجرای سینما را تغییر داد و به منبع الهامبخش بسیاری از فیلم‌ها تبدیل شد.

 

قاتل آمریکایی که به مدت ۵۰ سال الهام بخش هالیوود است

کثرت آثار هنری برگرفته از جنایت‌های واقعی توجه اساتید علوم جنایی را برانگیخته تا جایی که پرفسور «جیمز آلان فاکس» از دانشگاه «نورث ایسترن» در این باره می‌گوید: شمار زیادی از قاتلان سریالی وجود دارند که در فیلم‌های هالیوودی به آن‌ها پرداخته شده است. بنا به گزارش سایت «یو اس‌ای تودی» جنایت منسن تاکنون یکی از موضوعات پربحث بوده است.

قاتل آمریکایی که به مدت ۵۰ سال الهام بخش هالیوود است

همواره قاتلان زنجیره‌ای یکی از موضوعات محبوب هالیوود بوده اند. قاتلان زنجیره‌ای متعددی در فیلم‌ها مورد توجه قرار گرفته اند از جمله «تد باندی» که نتفیلیکس اخیراً فیلمی تحت عنوان «فوق العاده شرور، به طرز وحشتناکی شیطانی و پست» را از داستان او تهیه کرد و یا «اندرو کونانان» که منبع الهام سریال برنده جایزه گرمی به نام «ترور جانی ورساچه: داستان جنایی آمریکایی» قرار گرفت. در عین حال هیچ یک از این قاتلان زنجیره‌ای نمی‌توانند با چالرز منسن رقابت کنند. ماجرای چالرز منسن برای سینماگران هالیوودی مغناطیسی سحرانگیز دارد که جنایت او را برایشان به جنایت قرن تبدیل کرده است.

قاتل آمریکایی که به مدت ۵۰ سال الهام بخش هالیوود است

نخستین اثر با دستمایه قرار دادن منسن فیلمی سینمایی به نام «روانی آمریکایی» به کارگردانی خانم ماری هرون بود، حوادث فیلم در سال ۱۹۷۲ میلادی می‌گذشت و درباره دختر دانشجویی بود که کمک به سن زن از پیروان منسن را برعهده داشت.

دومین اثر فیلم ترسناکی به نام «The Haunting of Sharon Tate» بود که هیلاری داف نقش اصلی آن را بر عهده داشت و به ماجرای قتل شارون تیت و چهار نفر دیگر بود.

قاتل آمریکایی که به مدت ۵۰ سال الهام بخش هالیوود است

سومین اثر با محوریت قرار دادن چالرز منسن، فیلم جدید تارانتینو است که امسال در جشنواره فیلم کن حضور داشت و برد پیت و لئوناردو دی کاپریو در این فیلم بازی می‌کنند و خانم «مارگو رابی» در نقش شارون تیت در این فیلم سینمایی به ایفای نقش پرداخته است. داستان آن در سال ۱۹۶۹ و شهر لس آنجلس رخ می‌دهد و ماجرای یک بازیگر تلویزیونی کم رنگ شده به نام ریک دالتون (لئوناردو دی کاپریو) را دنبال می‌کند که به همراه بدلکار خود، کلیف بوث (برد پیت) در جستجوی راهی برای ساخت یک فیلم و موفقیت در هالیوود هستند. تلاش آن‌ها برای رسیدن به شهرت دوباره با ماجرا‌های جنایات خانواده منسن و به طور ویژه قتل شارون تیت (مارگو رابی) همسر باردار رومن پولانسکی و تعدادی از دوستانش توأمان می‌شود.

تارانتینو کارگردان فیلم در آن برهه زمانی شش سال داشته، در این باره می‌گوید: فیلم برای من خاطره‌ای از کودکی است درست مثل فیلم "روما" اثر کارگردان آلفونسو کوارون.

چرا جنایت منسن فراموش نمی‌شود؟

قاتل آمریکایی که به مدت ۵۰ سال الهام بخش هالیوود است

یکی از پاسخ‌ها این است که شارون تیت قربانی چالرز منسن شد. شارون تیت وقتی کشته شد یک نوزاد هشت ماهه در شکم داشت و دوم اینکه خانواده منسن (پیروان او) افراد عادی از طبقه متوسط جامعه بودند، اما یک شبه به قاتل‌های خطرناکی تبدیل شدند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نیازمندیها
بلیت هواپیما چارتر