تأثیر روغن‌های ماساژ بر پوست
bato-adv
bato-adv
کد خبر: ۱۴۹۲۶
تاریخ انتشار: 2015 November 20    -    ۲۹ آبان ۱۳۹۴ - ۰۹:۴۷
آیا این روش‌های فیزیکی واقعا برای پوست مفیدند؟واقعا تفاوتی می‌کند که به پوستمان لوسیون شیمیایی بزنیم یا روغن گیاهی؟
زمانی ماساژدرمانی مختص از ما بهتران بود اما این روز‌ها در بیشتر سالن‌های زیبایی و حتی مجتمع‌های ورزشی، تکنسین‌های ماساژ هم حضور دارند و با قیمتی تقریباً منصفانه، فعالیت می‌کنند. اغلب این افراد، انواع و اقسام روغن‌ها، لوسیون‌ها و ژل‌ها را به شما معرفی می‌کنند و ممکن است با توصیف خواص سلامت‌بخش آنها، شما را متقاعد کنند که انواع گران‌تر را برگزینید و سلامت پوست خود را تضمین کنید. ولی آیا این روش‌های فیزیکی واقعا برای پوست مفیدند؟واقعا تفاوتی می‌کند که به پوستمان لوسیون شیمیایی بزنیم یا روغن گیاهی؟

تأثیر روغن‌های ماساژ بر پوست

روغن‌های گیاهی ماساژ

اکثر روغن‌های ماساژ، گیاهی هستند. این روغن‌ها انواع ویتامین‌های محلول در چربی را دارند؛ مثلاً ویتامین A ،D ،E و K اما باید خاطرنشان کرد که جذب این ویتامین‌ها از طریق پوست، بسیار اندک است. پس به ادعاهای تکنسین‌ها توجهی نکنید . این روغن‌ها جنبه درمانی ندارند و در گذشته، ماساژ قسمت‌های مختلف بدن به وسیله روغن‌ها توصیه می‌شد اما امروزه مطالعات جدید نشان داده که ماساژ تأثیر چندانی در شلی عضلات ندارد. روغن‌ها و ماساژ تنها حس آرامش را به فرد القا می‌کنند و نمی‌توانند در درازمدت مشکل پوستی او را بهبود بخشند.

روغن ماساژ یکی از ملزومات تکنیک ماساژ است و نقشی در درمان خشکی و دیگر ناراحتی‌های پوستی ندارد. به عبارت دیگر، استفاده از روغن‌های ماساژ بیشتر جنبه تفریحی دارد تا درمانی. اگر می‌خواهید با روش‌های ماساژ حس آرامش به شما دست دهد از این روش‌ها استفاده کنید اما اگر انتظار دارید که ماساژ با روغن‌های گیاهی پوست شما را جوان کند یا جوان نگاه دارد یا کلاً بهبودی در وضعیت آن به وجود آورد، سخت در اشتباه‌هستید .

تأثیر روغن‌های ماساژ بر پوست

لوسیون‌های ماساژ

لوسیون‌های ماساژ پایه روغنی ندارند. بنابراین هنگام ماساژ از روی پوست سُر نمی‌خورند و سر جای خود باقی می‌مانند. به علاوه پخش نشدن ناگهانی لوسیون‌های ماساژ به تکنسین این امکان را می‌دهد که بدون مالش و حرکت‌های سخت مراحل ماساژ را با آرامش اجرا کند. به این ترتیب، فرد تحت استرس و تنش کمتری قرار خواهد گرفت.

انواع لوسیون‌های ماساژ

لوسیون‌های ماساژ پوست را نرم کرده و مدتی طول می‌کشد تا جذب پوست شوند. این محصولات انواع گوناگونی دارند اما بیشتر آنها با برخی روغن‌ها (روغن بادام شیرین و آفتاب‌گردان) ترکیب می‌شوند تا بافت بهتری داشته باشند.

ژل‌های ماساژ

ترکیبات ژل‌های ماساژ به مراتب ساده‌تر و سبک‌ترند و به سرعت جذب پوست می‌شوند. تنها مقدار اندکی از این ژل‌ها بخش قابل توجهی از پوست را پوشش می‌دهد.

ویژگی های روغن ماساژ خوب

عطر و اسانس زیادی ندارد

روغن‌هایی که بوی تندی دارند، نه تنها بیمار، بلکه تمام اطرافیان را هم آزرده می‌کنند. فرض کنید شخصی بخواهد به تناوب، یک روز درمیان، از روغنی معطر استفاده کند. در این صورت، ماندن او در خانه و محیط‌های اجتماعی، غیرممکن می‌شود. شست‌وشوی این روغن‌ها دشوار است و بوی برخی از این روغن‌ها آنقدر زیاد است که با شست‌وشو هم از بین نمی‌روند.

حساسیت‌زا نیستند

اگر روغن‌هایی که در تکنیک ماساژ استفاده می‌شوند، خالص نباشند و ترکیبات مصنوعی در آنها به کار رفته باشد، استعمال‌شان در درازمدت سبب واکنش‌های پوستی آلرژیک می‌شود. البته 80 تا90 درصد روغن‌های پرکاربرد از عصاره گیا‌هان استخراج می‌شوند

خیلی چرب نیستند

اگر روغنی خیلی چرب باشد، مدتی بعد از استفاده باعث می‌شود که پوست به شدت لغزنده و ناخوشایند ‌شود.

ایران بیوتی
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نیازمندیها
بلیت هواپیما چارتر