کدام چهره های مشهور ناگهان مشهور شدند؟!
bato-adv
bato-adv
کد خبر: ۱۴۵۹۵
تعداد نظرات: ۱۸ نظر
تاریخ انتشار: 2015 October 24    -    ۰۲ آبان ۱۳۹۴ - ۰۸:۴۰
در همین چند سال اخیر افراد مختلفی بودند که صرفا به خاطر حضور در یک برنامه خاص، مشهور شدند. بعضی ها شهرت شان ادامه پیدا کرده و بعضی دیگر چند وقت بعد به همان نقطه اول برگشتند و این شهرت کار خاصی برای شان انجام نداد. در این گزارش مروری داریم بر هشت فردی که به این شیوه به شهرت رسیدند.
امیر مهدی ژوله و علی مسعودی که تا همین چند وقت قبل، صرفا به عنوان نویسنده فعالیت می کردند، در یک ماه اخیر به واسطه رقابت خنداننده برتر، به چهره های محبوب تلویزیون بدل شدند.

به بهانه رقابت میان امیر مهدی ژوله و علی مسعودی، جنجال زیادی میان مخاطب برنامه «خندوانه» به پا شده بود؛ دو نویسنده ای که شاید تا همین چند ماه قبل، هیچ کس تصویری از آنها هم ندیده بود.

شهرت ناگهانی این دو نویسنده و جلب آرای میلیونی آن هم در عرض چند ماه، اتفاق عجیبی است. اینکه بعد از این رقابت و کلا بعد از پایان «خندوانه» چه اتفاقی در انتظار آنهاست، معلوم نیست. احتمالا مجددا به عرصه اصلی شان یعنی نویسندگی برمی گردند و شاید بعد از مدتی هم فراموش شوند.

در همین چند سال اخیر افراد مختلفی بودند که صرفا به خاطر حضور در یک برنامه خاص، مشهور شدند. بعضی ها شهرت شان ادامه پیدا کرده و بعضی دیگر چند وقت بعد به همان نقطه اول برگشتند و این شهرت کار خاصی برای شان انجام نداد. در این گزارش مروری داریم بر هشت فردی که به این شیوه به شهرت رسیدند.

امیر مهدی ژوله

* موقعیت قبلی: سالیان سال به عنوان روزنامه نگار و نویسنده در مطبوعات فعالیت می کرد اما از سال 81 به عنوان یکی از نویسنده ها به تیم مدیری وارد شد و از آن به بعد فیلمنامه نویس تمام سریال های او بود.

* چطور معروف شدند: ژوله را می توان مصداق کامل یک شبه مشهور شدن دانست. او سال ها به عنوان نویسنده فعالیت می کرد اما کمتر مخاطب تلویزیونی، چهره اش را می شناخت. اولین حضور او جلوی دوربین، در برنامه خندوانه اتفاق افتاد.

او اولین استندآپ کمدی اش را با موضوع بیماری اش اجرا کرد و تا حدی بین مردم شناخته شد اما اولین اجرای رقابت خنداننده برتر، از او یک چهره کاملا معروف ساخت. او بدون کمترین مشکلی، در دور اول رقیبش را جا گذاشت و به مرحله دوم رسید. در این مدت آنقدر محبوب شد که حتی در دوره دوم توانست امین حیایی، سوپراستار معروف را ببرد. در واقع می شود گفت که او یک ماهه به چنین شهرتی دست پیدا کرد.

* بعد از شهرت: هنوز به مرحله بعد از شهرت نرسیده. او این روزها اوج محبوبیت اش را می گذراند. تعداد فالوئرهای اینستاگرامش به 149 هزار نفر رسیده و هر کدام از پست هایش حدودا 30 هزار لایک می خورد.

علی مسعودی

کدام چهره های مشهور ناگهان مشهور شدند؟!

* موقعیت قبلی: مسعودی کارش را با نوشتن چند آیتم از برنامه ساعت خوش در سال 1374 شروع کرد و در طول این سال ها، داستان و فیلمنامه سریال هایغی چون کوچه اقاقیا، سریال سه در چهار و ... را نوشته است.

* چطور معروف شدند: مسعودی هرگز فکرش را نمی کرد که با خندوانه شهرتی فراگیر نصیبش شود. او سال پیش در چند برنامه، استندآپ اجرا کرد اما چهره ناآشنا و نوع اجرایش چنگی به دل نمی زد.

در سری دوم خندوانه اما کارش گرفت و خاطراتش از دوران زندگی به مذاق عده ای خوش آمد. لیگ انتخاب خنداننده برتر اوج خوشبختی مسعودی است. او در شب هایی که بیننده خندوانه دو چندان شده، توان خود در خنداندن را به رخ کشید و در دو مرحله پیروزی قاطع به دست آورد. در رقابت با ژوله اگرچه شکست خورد اما اختلاف کم آرا نشان می دهد او به اندازه کافی محبوب شد؛ به ویژه آن که اجرای آخرش ضعیف و دور از انتظار بود.

* بعد از شهرت: برای پی بردن به شهرت علی مسعودی، تصاویر خندوانه شاهد خوبی است. او در طول مسیر که سوار بر ماشین مخصوص به سمت استودیوی ضبط برنامه می آمد، بارها با واکنش مردم مواجه می شد که اسمش را صدا می زدند.

مسعود فراستی

کدام چهره های مشهور ناگهان مشهور شدند؟!

* موقعیت قبلی: فراستی برای اهالی سینما و خبرنگاران این حوزه نامی آشنا است. او همیشه به شیوه خاص خود در نشریاتی مثل سروش، سوره، نقد سینما و ... نقد و یادداشت می نوشت. در حوزه تالیف هم چند کتاب سینمایی دارد. فراستی سابقه حضور در تلویزیون را هم داشت که به هفت رسید.

* چطور معروف شدند: سال 89 برنامه هفت روی آنتن رفت. از قسمت سوم مسعود فراستی منتقد ثابت برنامه شد و به مرور شیوه خاص خود در نقد آثار سینمایی را به کار بست. فراستی با ادبیات گزنده و گاه بی رحمانه کارگردان و فیلمش را گوشه رینگ می فرستد و موارد بی شماری از عیوب فیلم را جلوی چشم او می گذارد. این روش با انتقاد خیلی از کارگردان ها و البته منتقدان مواجه بو اما مخاطبان عادی «بدمن» هفت را دوست داشتند و معتقد بودند جدال او با فیلمسازان، برنامه را جان می دهد.

* بعد از شهرت: بعد از جدایی جیرانی از هفت، مدتی با گبرلو همکاری کرد اما به مرور کنار رفت. با این حال هفت باعث گسترش دایره شهرت فراستی شد و خیلی از مخاطبان غیرسینمایی هم با کاراکتر او آشنا شدند. این را می توان پس از حضورش در خندوانه متوجه شد. فراستی با هفت بهروز افخمی بار دیگر به تلویزیون بازگشته و همزمان یک شغل غیرسینمایی هم دارد.

محمد بحرانی

کدام چهره های مشهور ناگهان مشهور شدند؟!

* موقعیت قبلی: در دوره دانشجویی خیلی زود جذب کارهای عروسکی شد اما شاید در مخیله اش نمی گنجید که به واسطه عروسک ها مشهور شود و نه رشته تحصیلی اش یعنی بازیگری.

محمد بحرانی از سال 80 به تلویزیون آمد و در مجموعه هایی مثل «استاد همه چی دون» و «با ما کاش باشی» صداپیشگی را تجربه کرد. نیمه دوم سال 80 توسط ایرج طهماسب برای بازی در «رفیق بد» انتخاب شد و همین سرآغاز شهرت او بود؛ نه با «رفیق بد» که با صداپیشگی در مجموعه «کلاه قرمزی». او صداپیشه ببعی و بعد هم آقوی همساده شد و توانست استعدادش را به رخ بکشد.

* چطور معروف شدند: صداپیشگی جناب خان اوج شهرت بحرانی است. این کاراکتر در خندوانه حضور مستمری دارد و بیش از شخصیت محبوبی مثل آقوی همساده فرصت عرض اندام پیدا کرده. او با کلیپی که برای تیم ملی والیبال اجرا کرد بیش از پیش برای مخاطبان محبوب شد.

* بعد از شهرت: حالا برچسب جناب خان روی پیشانی محمد بحرانی مانده و بعید است به این زودی او را رها کند. شهرت بحرانی به واسطه صداپیشگی است و این که تصور کنیم چهره اش در بازیگری همین قدر محبوب و خواستنی باشد، بعید است.

پژمان جمشیدی

کدام چهره های مشهور ناگهان مشهور شدند؟!

* موقعیت قبلی: مورد پژمان جمشیدی عجیب است. او یک عمر در زمین توپ زد ولی محبوبیتش از سکوی استادیوم ها فراتر نرفت. حتی در میان پرسپولیسی ها محبوبیت زیادی به دست نیاورد و کمتر کسی از رفتنش دلتنگ شد. البته که توقع نیست همه فوتبالیست ها محبوب یا مشهور شوند ولی این که نام جمشیدی به واسطه یک سریال اینطور سر زبان ها بیفتد، در نوع خود جالب است.

* چطور معروف شدند: جمشیدی سال 92 با سریال پژمان خیلی ها را با پرسش مواجه کرد که او کیست و کجا بوده؟ آنها که جمشیدی را می شناختند از بازی خوبش متعجب شدند و گفتند چرا او از همان ابتدا سراغ بازیگری نرفته.

* بعد از شهرت: تصور می شد همه توان جمشیدی در سریال پژمان تمام شده اما خیلی زود به یک پیشنهاد تئاتری پاسخ داد تا هم توان بازیگری اش را به رخ بکشد و هم اعتماد به نفسش را.
در نمایش «بادی که تو را خشک کرد، مرا برد» بار دیگر مخاطبان را غافلگیر کرد. جمشیدی بعد از آن، 5 تئاتر دیگر بازی کرد تا حالا نام خود را به عنوان یک بازیگر حرفه ای تثبیت کند. سال پیش با دومین سریالش یعنی سال های ابری نقشی جدی تجربه کرد و ور دیگر از خود نشان داد.

مهراب قاسمخانی

کدام چهره های مشهور ناگهان مشهور شدند؟!

* موقعیت قبلی: مهراب قاسمخانی سالیان سال است که به عنوان فیلمنامه نویس در سینما و تلویزیون فعالیت می کند. زمان «پاورچین» گهگاه تصویرش در پشت صحنه سریال دیده می شد. از یک جایی به بعد در کنار شقایق دهقان به عنوان میهمان در بسیاری از ویژه برنامه ها حاضر می شد و در برنامه «گپ» رامبد جوان هم حضور ویژه ای داشت.

* چطور معروف شدند: شیوه شهرت قاسمخانی یک مقدار با سایرین فرق می کند. همانطور که نوشتیم، او یک مقدار فراتر از نویسنده معمولی بود و مردم تا حدی با چهره اش آشنایی داشتند اما علت اصلی شهرت ناگهانی اش، حضور در برنامه تلویزیونی نبود.

او همزمان با حواشی مستند برزیل به کارگردانی جواد هاشمی، یکمرتبه به شهرت فراوانی دست پیدا کرد. بعد از این قضیه بود که تعداد فالوئرهایش به طرز عجیبی بالا رفت. با این که این مستند بعد از دو قسمت، دیگر هیچ وقت توزیع نشد اما حواشی آن خیلی خوب در ذهن مردم ماند.

* بعد از شهرت: او حالا یکی از پرفالوئرترین صفحات اینستاگرام را دارد. 612 هزار نفر او را فالو کرده اند. هر کدام از پست هایش به طور متوسط، 30 هزار لایک می خورد. پست هایش بازخوردهای فراوان دارد و گهگاه جریان سازند.

سامان گوران

کدام چهره های مشهور ناگهان مشهور شدند؟!

* موقعیت قبلی: تا قبل از بازی در «خنده بازار» به طور حرفه ای فعالیت نمی کرد و شهرت خاصی نداشت.

* چطور معروف شدند: با تقلید از چهره هایی مثل علی دایی، عادل فردوسی پور، رضا صادقی، مهدی فخیم زاده، مهران مدیری و ... در «خنده بازار» یکمرتبه به شهرت رسید. «خنده بازار» برنامه جذابی نبود اما استثنائا آیتم گوران با استقبال زیادی از سوی مردم روبرو شد.

این تقلیدها اعتراضهای زیادی به همراه داشت و نهایتا باعث شد گوران به شهرتی ناگهانی دست پیدا کند تا جایی که سایر عوامل برنامه معتقد بودند او ادعای برتری می کند و معتقد است مخاطبان به خاطر او برنامه را تماشا می کنند. این حواشی باعث شد تا در فصل سوم «خنده بازار» از جمع آنها خارج شود و دیگر هیچ وقت کنار این گروه قرار نگیرد.

* بعد از شهرت: تنها حرکت مثبت و رو به جلوی او بازی در سریال «میلیاردر» بود. بعد از آن خبری از او در سریال های دیگر نشد و مجددا به سمت و سوی تقلید صدا از این و آن رفت. این برنامه ها گهگاه از تلویزیون هم پخش می شدند اما دیگر جذابیت قبل را نداشتند. او در حال حاضر 41 هزار فالوئر در اینستاگرام دارد اما دیگر در اوج شهرت نیست و گهاه کنار کنسرت های برخی خواننده ها اجرا می کند.

امیر علی نبویان

کدام چهره های مشهور ناگهان مشهور شدند؟!

* موقعیت قبلی: موقعیت چندان خاصی نداشته. کلاس های بازیگری می رفته و گهگاه هم بازی می کرده. جسته و گریخته داستان هایی هم می نوشته.

* چطور معروف شدند: با آیتم «قصه های امیر علی» برنامه «رادیو هفت» مطرح شد. اوایل مثل بقیه می آمد و قصه می خواند اما کم کم قصه هایش بین مخاطبان رنگ و بوی دیگری پیدا کرد. مایه های طنزی که داخل نوشته هایش بود عامل اصلی موفقیت اش شد.

از یک جا به بعد گهگاه به عنوان مجری هم ظاهر می شد یا در ویژه برنامه ها به عنوان یکی از عوامل اصلی به میدان می آمد تا جایی که به یکی از مهره های اصلی برنامه بدل شد و مخاطبان درخواست می کردند که میزان حضورش در برنامه بیشتر شود.

* بعد از شهرت: کم کم داستان هایش را به صورت کتاب منتشر کرد و از سوی برخی کارگردان ها هم پیشنهاد بازی گرفت. در سریال «نوشدارو» به عنوان یکی از بازیگران اصلی جلوی دوربین رفت و در برنامه «مژه» شبکه نسیم هم ضابطیان او را به عنوان مجری انتخاب کرد. حالا در برنامه «صدبرگ» هم یکی از مجریان اصلی برنامه است و هفته ای یک بار برنامه با اجرای او روی آنتن می رود. او در اینستاگرام 34 هزار فالوئر دارد.

روزنامه هفت صبح

کدام چهره های مشهور ناگهان مشهور شدند؟!
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱۸
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
شيخ حميد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۳ - ۱۳۹۴/۰۸/۰۲
291
58
سلام امير مهدي ‍ژوله بخاطر خلاقيت و هنرش مورد استقبال مردم قرار گرفت؟؟؟ از كدوم هنر و خلاقيت حرف مي زنيد كاش برنامه خندوانه رو مي ديديد امين حيايي بخاطر جويي كه اصلاح طلبان درس كردند و برنامه خوب خندوانه رو با سياست آلوده كردند و اصلاح طلبان و آقاي ابطحي جوي را بر عليه امين حيايي بخاطر بازي در فيلم قلاده هاي طلا راه انداختند و امير مهدي رو به نوعي كانديداي اصلاح طلبان در برنامه خندوانه معرفي كردند و گرنه اگر اجراي ايشون رو ميديد استرس و اضطراب از سر و روش مي باريد يكم دقت بد نيست ها
پاسخ ها
ناشناس
| |
۱۳:۱۰ - ۱۳۹۴/۰۸/۰۴
خودت که داری با نگاه سیاسی میبینی قضیه رو . بهتره به رأی مردم احترام بگذاری
یوسف
| |
۱۷:۳۱ - ۱۳۹۴/۰۸/۰۴
علیرغم اینکه به آقای ژوله به خاطر تعهدات اخلاقیشون ارادت پیدا کردم،اما واقعا بانظرشیخ حمیدموافقم. آقای ژوله اصلا خوب اجرا نمیکردند. ضمنا به نظرمن از همه بهتر "کربلایی" بود.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۵ - ۱۳۹۴/۰۸/۰۲
39
73
مشهور در چه چیزی اینا که شهرتی ندارن
سارا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۸ - ۱۳۹۴/۰۸/۰۲
71
61
هیچکدوم از این مشهورها را نمیشناسم.
ناشناس
|
United States
|
۰۷:۵۵ - ۱۳۹۴/۰۸/۰۳
0
0
شهرت " درد" شده است در ایران !!!!
ناشناس
|
United States
|
۰۷:۵۵ - ۱۳۹۴/۰۸/۰۳
0
1
شهرت " درد" شده است در ایران !!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۷ - ۱۳۹۴/۰۸/۰۳
0
0
شيخ حميد / پشت به مردم كردن اينه / نميشه هم خدا رو خواست هم خرما رو
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۹ - ۱۳۹۴/۰۸/۰۳
19
23
این مطلب نظر شخص نویسنده رو میرسونه و هیچ ارزشی نداره، نویسنده محترم اگر تحقیقات میدانی انجام میداد میشد قبول کرد که این افراد مشهور شدن
پاسخ ها
علی
| |
۰۹:۰۵ - ۱۳۹۴/۰۸/۰۴
ببخشید کجای متن نوشته که این نظر کل ملته که به شما برخورده ؟
مثلا خود شما تا دو سه سال پیش بحرانی رو میشناختی ؟
على
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۸ - ۱۳۹۴/۰۸/۰۳
11
40
با سلام.با خوندن نظرات ميفهمى مردم ما تا چه حد نمک نشناسن.اينا ادمايين که ساعت هاى شادى رو براى ما ساختن.حالا ممکنه حوزه شهرت بعضىاشون محدود تر باشه اما بحرانى و جمشىدى جزو محبوبترىن هنرمندا هستن که شهرت و محبوبىت رو رو با هم دارن البته احتمالا بجز ءقاى فراستى که بايد نقش بدمن رو در هفت بازى کنه.ارزو مىکنم همىشه در همين جايگاه باقى بمانند حداقل بخاطر خودم.فکر نميکنم دىگه به جاىگاه پيش از شهرتشون برگردند مگر اینکه کم کارى کنند.
007
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۶ - ۱۳۹۴/۰۸/۰۴
0
0
خدا یعنی واقعا دلت به حال من نمیسوزه ؟؟؟ خدا مشهور های جامعه من رو میبینی خدا ؟؟؟
امروز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۶ - ۱۳۹۴/۰۸/۰۴
4
4
چطور شما به اینا میگین مشهور؟؟؟مشهور یعنی اینکه حداقل 80درصد مردم طرف رو بشناسند والا ما یکی از اینا رو نمی شناسیم اونایی که ناگهان آوازه انداختند و یک شب ره صد ساله رفتن مث بنیامین بهادر ی!!وقتی اولین آلبومش اومد تو هر کوچه و بازاری,تاکسی رستوران و هرجایی می شنیدی ترانه هاشو کاغذ قیچی نمیخوام نمی خوام!حالا فهمیدین کیا ناگهان مشهور شدن؟
حسن
|
United Kingdom
|
۱۹:۴۸ - ۱۳۹۴/۰۸/۰۴
3
6
ببینم فالوئر همان کلمه طرفدار که ما در فارسی می‌گوییم نیست؟
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۹ - ۱۳۹۴/۰۸/۰۵
0
1
آقای امروز با سلام
عدد ۸۰ درصد را از کجا آوردی نویسنده محترم درست می گن این افرادی که اسم بردند یک شبه معروف شدند حالا چون جنابعالی آن ها را نمی شناسید معروف نیستند
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۹ - ۱۳۹۴/۰۸/۰۵
0
0
آقای امروز با سلام
عدد ۸۰ درصد را از کجا آوردی نویسنده محترم درست می گن این افرادی که اسم بردند یک شبه معروف شدند حالا چون جنابعالی آن ها را نمی شناسید معروف نیستند
امیر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۰ - ۱۳۹۴/۰۸/۰۵
0
0
صدا پیشه عروسک آقوی همساده، سجاد افشاریان هست.
محمد
|
Zimbabwe
|
۱۵:۱۱ - ۱۳۹۴/۰۸/۰۸
0
0
اینها که معروف نیستند
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نیازمندیها
بلیت هواپیما چارتر