هشت مزیت پبل برابر اپل
bato-adv
کد خبر: ۱۴۵۳
تاریخ انتشار: 2015 June 02    -    ۱۲ خرداد ۱۳۹۴ - ۰۸:۴۱

این روزها ساعتهای هوشمند بیش از پیش جای خود را بین کاربران باز کرده‌اند و در این بین دو برند اپل و پبل بیش از سایر برندها محبوب هستند.

ممکن است هنگام مقایسه این دو ساعت هوشمند، بحث ظاهر و زیبایی ملاک انتخاب برخی از کاربران باشد و از اینرو اپل را به پبل ترجیح دهند اما همه چیز در زیبایی خلاصه نمی‌شود چرا که ساعت هوشمند پبل در هشت مقوله کلیدی ساعت اپل را شکست می‌دهد.

بر اساس اطلاعات بیزینس اینسایدر، این هشت مورد برتری هر یک به تنهایی میتوانند شما را از اینکه ظاهر را به کارایی ترجیح داده اید پشیمان کنند.

در این مطلب قصد داریم به برتری‌های فنی پبل نسبت به ساعت اپل اشاره کنیم.

1-باتری: شرکت پبل مدعی است که ساعت هوشمند جدید این شرکت می‌تواند تا هفت روز با یک بار شارژ دوام بیاورد در حالی که اپل می‌گوید ساعت هوشمند این شرکت برای یک روز و به مدت 18 ساعت شارژ نگه می‌دارد، بنابراین در بخش باتری بی تردید برتری با پبل است.

عمر باتری ممکن است مهم‌ترین مساله در یک ساعت هوشمند باشد، زیرا نقش بسزایی را در آنچه که یک ساعت هوشمند می‌تواند انجام دهد ایفا می‌کند.

در بررسی‌های صورت گرفته مشخص شد که ساعت هوشمند پبل کمی بیشتر از چهار روز و ساعت اپل حدود یک روز و نیم شارژ نگه می‌دارند.

2- نمایشگر: اگر قرار است یک ساعت هوشمند جایگزین یک ساعت زیبای معمولی شود بهتر است که همانند ساعت‌های معمولی هر زمان که به آن نگاه می‌کنید زمان را به شما نشان دهد.

متاسفانه دوام محدود باتری ساعت هوشمند اپل به این معنی است که نمایشگر آن برای بیشتر ساعات روز خاموش می‌ماند و تنها زمانی که مچ دست خود را برای مشاهده زمان تکان دهید روشن می‌شود.

گاهی اوقات حسگر حرکتی این ساعت درست عمل نمی‌کند و کاربر مجبور است که مچ خود را مکررا تکان دهد تا بتواند زمان را مشاهده کند.

در همین حال نمایشگر رنگی ساعت پبل باتری را ذره ذره مصرف می‌کند و همیشه روشن باقی می‌ماند. مطمئنا نمایشگر ساعت پبل به اندازه نمایشگر ساعت اپل شفاف یا رنگارنگ نیست، اما دستکم هر وقت که به آن نگاه کنید روشن است.

3- شخصی سازی نمایشگر: کاربران ساعت پبل صدها تصویر پس زمینه در اختیار دارند که برای نمایشگر ساعت انتخاب کنند اما ساعت اپل تنها 10 پس زمینه دارد. این به این دلیل است که پبل به توسعه دهندگان اجازه داده که تصاویر پس زمینه سفارشی برای ساعت ایجاد کنند اما اپل اجازه این کار را نداده است.

اپل مطمئنا با گذر زمان پس زمینه‌های جدیدی را معرفی خواهد کرد وحتی برای توسعه‌دهندگان شرایط ایجاد پس زمینه‌های جدید را ایجاد خواهد کرد.

4-مقاومت برابر آب: ساعت هوشمند پبل تا عمق 30 متری زیر آب مقاوم است در حالی که ساعت اپل تنها یک متر زیر آب مقاومت دارد. ساعت اپل زیر دوش آب یا هنگام شستن دست مقاوم است اما نمی‌توان به همراه آن به استخر رفت.

5- سازگاری با اندروید و آی اُ اس: ساعت هوشمند اپل با گوشیهای آیفون 5 و 5C، 5S، 6 و 6 پلاس سازگار است. ساعت پبل با هر دو سیستم عامل IOS و اندروید به وسیله بلوتوث کار می‌کند و حتی با آیفونهای 4 و 4S سازگاری دارد.

6- بند استاندارد: سازگاری ساعت پبل با بندهای 22 میلی‌متری به این معنی است که می‌توانید هر بند 22 میلی‌متری موجود در بازار را با این ساعت امتحان کنید. بندهای ساعت اپل زیبا هستند، اما ساعت اپل فقط با این بند‌ها که قیمت بالایی هم دارند سازگار است. گاهی اوقات قیمت این بند‌ها از برخی مدل‌های خود ساعت بیشتر می‌شود.

اپل به شرکت‌های ثالث سازنده بند اجازه خواهد داد که بند این ساعت را بسازند، اما این مساله احتمالا چند ماه طول خواهد کشید.

7- بند هوشمند: بندهای هوشمند به ساعت پبل یک سری قابلیت اضافی نظیر حسگر ضربان قلب را می افزایند. البته بندهای هوشمند هنوز در دسترس نیستند.

8- قیمت: ساعت هوشمند پبل 199 دلار قیمت دارد، در حالی که نوع استیل این ساعت 299 دلار آب خواهد خورد. اگرچه این قیمت بالا است اما به قیمت 349 دلاری ساعت اپل نمی‌رسد. به ویژه آنکه ساعت بیشتر شبیه یک ساعت است.

ایسنا
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نیازمندیها
دریافت کد بورس رایگان
بلیت هواپیما چارتر