«شهر بدون مردم»در نیومکزیکو
bato-adv
کد خبر: ۱۳۹۳
تاریخ انتشار: 2015 June 01    -    ۱۱ خرداد ۱۳۹۴ - ۰۹:۳۵

در پایان جاده 6 مایلی در عمق دره‌ای خشک در نیومکزیکو قرار است شهری شبیه آنچه در سیم سیتی دیده‌ایم به مساحت 38 کیلومترمربع ساخته شود.

 این شهر یک ویژگی عمده دارد که با بقیه شهرها آن را متفاوت می‌کند و اینکه کسی در آن زندگی نمی‌کند، هرچند امکاناتی برای سکنه 35 هزارنفری آن تعریف‌شده است.


در این شهر خودروها و حتی کامیون‌های بدون راننده در حال حرکت بوده و پهپادها اجناس خریداری‌شده را دلیوری می‌کنند.


همه‌چیز در یک شبکه بی‌سیم بسیار پیچیده ساخته می‌شود و توسط مدیران پروژه از راه دور کنترل می‌شود. مرکز نوآوری، آزمایش و ارزیابی / CITE در پایان 2015 پروژه را پس از تأخیرهای فراوان و شرکت پگاسوس گلوبال بیلدینگز با مدیریت باب براملی آغاز می‌کند.


براملی می‌گوید شهر دارای برج‌های بلندمرتبه اداری، کوچه‌ها و خیابان‌های پهن و باریک، پارک، خانه، کلیسا و بزرگراه شبیه‌سازی‌شده و حتی پمپ‌بنزین و فروشگاه بزرگ خرید در کنار مناطق حومه شهری با زیرساخت‌های قوی برق، آب و ارتباطات خواهد داشت.


مدیر پروژه می‌گوید این شهر ساخته می‌شود تا افرادی مانند جف بزوس (مدیر آمازون) بتوانند پروژه‌های پهپاد خود برای رساندن کالا برای مردم را در اینجا بدون اینکه آسیبی جانی در میان باشد، مورد آزمایش قرار دهند.


ساخت زیرساخت‌ها 24 ماه طول خواهد کشید و به گفته مدیر پروژه بین 2018 الی 2020 شهر کامل خواهد شد.


این شهر که بدون مردم ساخته می‌شود درواقع یک آزمایشگاه بزرگ برای اجرای طرح‌هایی مانند تردد کامیون‌های بدون راننده، مدیریت بر ترافیک به‌صورت خودکار، فناوری‌های هوشمند و سوخت‌های هیبریدی در کنار دیتابیس عظیمی از حسگرها، مانیتورینگ عمومی شهر، امنیت و سیستم‌های جامع رایانه‌ای است تا محصولات قبل از ورود به دنیای واقعی در اینجا مورد آزمایش قرار گیرند. حتی در بحث امنیتی می‌توان به زیرساخت‌های مخابراتی، آب و برق و ... حمله کرد و آن‌ها را مورد آزمایش قرارداد. بحث‌هایی مانند پریدن انسانی جلوی خودروهای بدون سرنشین و ساخت خودروهایی با ضریب ایمنی بالاتر از دیگر اهداف ساخت این شهر است.


درواقع «شهر بدون مردم» آزمایشگاهی بزرگ برای ورود به شهرهای آینده است!


پروژه 600 میلیون دلاری که تا پایان ساخت حدود 1 میلیارد دلار هزینه خواهد داشت می‌تواند چهره آینده شهرها را دگرگون کند.

خبرآنلاین

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نیازمندیها
دریافت کد بورس رایگان
بلیت هواپیما چارتر