11 برند آب معدنی پلمپ شد
bato-adv
کد خبر: ۱۳۷۱۳
تاریخ انتشار: 2015 October 06    -    ۱۴ مهر ۱۳۹۴ - ۲۲:۱۵
 رسول دیناروند ضمن اعلام این خبر گفت: از حدود بیش از ۳۰۰ نمونه‌ای که ارزیابی شد ۳۷ مورد مشکل داشتند که با تصویب کمیته فنی سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت در مورد ۱۲ کارخانه مقرر شد تولید و توزیعشان متوقف شود و پس از اصلاحاتی که انجام می‌دهند و نیز پس از بازرسی و نمونه برداری و تایید نمونه، مجددا بتوانند وارد بازار شوند.

وی گفت: از ۱۲ شرکتی که دستور توقف تولید به آن‌ها داده شد متاسفانه یک شرکت؛ شرکت آب معدنی دماوند با توجه به برداشت اشتباهی که داشت توزیع را متوقف نکرده بود که ما مجبور شدیم مجددا این شرکت را پلمب کنیم و اطلاع رسانی هم بکنیم.

پروانه آب معدنی دماوند لغو شده است

دیناروند با بیان اینکه از ۱۲ شرکت به جز یک شرکت که اسمش برده نشده و هنوز مشکلش برطرف نشده ۱۱ شرکت دیگر از جمله شرکت آب آشامیدنی دماوند اصلاحات لازم را انجام دادند. البته پروانه آب معدنی دماوند لغو شده است و این شرکت تنها می‌تواند با استانداردهای سازمان غذا و دارو آب آشامیدنی تولید کند.

وی با بیان اینکه نمونه برداری و بازرسی‌های لازم از این ۱۱ شرکت انجام شده است گفت: ظرف این هفته و هفته آینده همه آن‌ها رفع پلمب و توقف تولید می‌شوند و مجددا وارد بازار می‌شوند.

رئیس سازمان غذا و دارو با تاکید بر اینکه نظارت‌ها در این خصوص جدی‌تر خواهد شد گفت: تمهیداتی اندیشیده شده است تا گزارش‌ها مرتب و هر دو هفته یکبار ارائه شود تا اشکالی پیش نیاید.

دیناروند در پایان گفت: مردم با خیال آسوده فرآورده‌هایی را که وارد بازار می‌شوند را استفاده کنند.

وزارت بهداشت
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نیازمندیها
دریافت کد بورس رایگان
بلیت هواپیما چارتر