بروز افسردگی در مردان در انتظار پدر شدن
bato-adv
کد خبر: ۱۳۷۰۱
تاریخ انتشار: 2015 October 08    -    ۱۶ مهر ۱۳۹۴ - ۰۹:۱۰
 پژوهشی که نتایج آن در ژورنال American Journal of Men’s Health منتشر شده، حاکی از آن است که مردان در انتظار پدر شدن نشانه‌های بالینی بروز افسردگی از خود نشان می دهند.بر اساس این پژوهش که در دانشکده پزشکی دانشگاه مک‌گیل در مونترال کانادا انجام شده است، اقدامات پیشگیرانه اولیه‌ای برای جلوگیری از افسردگی افرادی که قرار است پدر شوند، لازم است.

دبورا دا کوستا، سرپرست نگارش مقاله پژوهشی از بخش اپیدمیولوژی بالینی استیتو تحقیقات دانشگاه مک‌گیل و استاد دانشکده پزشکی این دانشگاه در این مورد نوشته است: «بهداشت ذهنی مردان در دوران گذار به پدر شدن تاکنون در پژوهش‌ها مورد غفلت قرار گرفته است.

اطلا‌ع‌رسانی در مورد این یافته‌ها در کانادا سبب افزایش آگاهی والدینی می شود که انتظار فرزند را می کشند و همچنین افرادی که به‌تازگی پدر و مادر شده‌اند و مهمتر از همه برای افرادی که مراقبت‌های بهداشتی را فرهم می‌آورند و در زمان ناراحتی‌ها و افسردگی‌های مربوط به والد شدن با زوج‌ها در ارتباط هستند.»

گروه پژوهشی دانشگاه مک‌گیل ۶۲۲ مرد را در ایالت کِبک کانادا در یک دوره یک‌و‌نیم ساله مورد بررسی قرار دادند. افرادی که برای پدر شدن انتظار می کشیدند، پرسشنامه‌هایی آنلاین را پر می‌کردند که عوامل مختلفی نظیر خلق‌و‌خو، فعالیت فیزیکی، کیفیت خواب، حمایت اجتماعی، روابط زناشویی، تنش های مالی و اطلاعات جمعیت شناسانه را در سومین فصل بارداری همسران آنان در آنها لحاظ شده بود.بر اساس نتایج این پژوهش ۱۳٫۳ درصد از مردان در انتظار پدر شدن، سطوح بالایی از نشان‌های افسردگی را از خود نشان می دهند.

در این تحقیق بسیاری از عوامل مرتبط نیز از لحاظ امکانات پیشگیری و درمان مورد بررسی قرار گرفتند. پژوهشگران نتیجه گرفته‌اند مردانی که با مشکلات خواب دست‌و‌پنجه نرم می‌کنند، ریسک بیشتری از لحاظ ابتلا به افسردگی دارند.این پژوهش با سرمایه‌گذاری و کمک انستیتو تحقیقات بهداشت کانادا انجام شده است.

آنا
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نیازمندیها
دریافت کد بورس رایگان
بلیت هواپیما چارتر