«تخت گاز» نامزد جوایز تلویزیون انگلیس شد
bato-adv
کد خبر: ۱۳۶۷۸
تاریخ انتشار: 2015 October 06    -    ۱۴ مهر ۱۳۹۴ - ۱۵:۳۰
فصل آخر از مجموعه «تخت گاز» با اجرای «جرمی کلارکسون» به عنوان یکی از نامزدهای جوایز ملی تلویزیون انگلیس انتخاب شد.

آخرین فصل از برنامه پرطرفدار «تخت گاز» در حالی نامزد این جایزه شده است که «جرمی کلارکسون» مجری این برنامه در ماه مارس بدلیل درگیری با یکی از تهیه‌کنندگان از سوی شبکه بی‌بی‌سی اخراج شد.

آخرین فصل از «تخت گاز» با اجرای «کلارکسون» در بخش "سرگرمی حقیقی" نامزد کسب جایزه شده است که البته در ابن بخش رقیب قدرتمندی به نام «Googlebox» دارد که سال گذشته نیز این جایزه را از آن خود کرد.

«کلارکسون» 55 ساله پس از خروج از این برنامه در گفتگو با نشریه «The Sun» عنوان کرده بود که دلش برای بی‌بی‌سی تنگ می‌شود و آخرین اپیزود برنامه «تخت گاز» را با چشمانی گریان تماشا می‌کند اما همچنان به ساخت برنامه‌هایی مشابه برای سایر شبکه‌ها خواهد پرداخت.

وی در صحنه فیلمبرداری برنامه «تخت گاز» یکی از تهیه‌کنندگان را کتک زد و اخراج شد و شبکه بی‌بی‌سی نیز چند روز پس از آن اجرای این برنامه خود را به «کریس اوانز» - چهره رادیویی و تلویزیونی انگلیسی - سپرد.

آخرین آمارها حاکی از آن است که برنامه «تخت گاز» در سراسر جهان حدود ۳۵۰ میلیون بیننده دارد و تاکنون بیش از ۱۷۰ قسمت از آن تولید و پخش شده است.

این برنامه روی شبکه «یوتیوب» حدود سه میلیون مشترک دارد و تیراژ مجله تخت گاز در سطح جهان حدود ۱٫۷ میلیون نسخه است.

موسسه رکوردهای جهانی گینس در سال ۲۰۱۳ اعلام کرد که «تخت گاز» پربیننده‌ترین برنامه تلویزیونی جهان است که در بیش از ۲۰۰ کشور جهان پخش می‌شود.

مراسم سالانه جوایز ملی تلویزیون انگلیس روز دوم ژانویه 2016 برگزار می‌شود.

ایسنا
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نیازمندیها
دریافت کد بورس رایگان
بلیت هواپیما چارتر