زلزله 6.1 ریشتری جنوب شیلی را لرزاند
bato-adv
کد خبر: ۱۳۴۳۸
تاریخ انتشار: 2015 October 04    -    ۱۲ مهر ۱۳۹۴ - ۱۷:۰۰
رسانه ونزوئلایی «تله‌سور» به نقل از مرکز لرزه‌نگاری دانشگاه ملی شیلی گزارش داد که زلزله 6.1 ریشتری بیش از 20 شهر در جنوب این کشور را لرزاند.
 
مرکز لرزه نگاری دانشگاه ملی شیلی گزارش داد که روز گذشته زلزله ای با قدرت 6.1 ریشتر بیش از 20 شهر در جنوب این کشور را لرزاند در حالی که هنوز گزارشی از آسیب های جانی و خسارات مالی طی این رخداد اعلام نشده است.

مرکز لرزه نگاری دانشگاه ملی شیلی همچنین در این راستا اعلام کرد که این زمین لرزه در ساعت 03:03 بامداد روز گذشته در 20 کیلومتری عمق زمین رخ داده است و مرکزیت آن در 10 کیلومتری شمال غربی منطقه «لبو» در 660 کیلومتری جنوب «سانتیاگو» (پایتخت شیلی) بوده است.

دفتر شرایط اضطراری ملی شیلی وابسته به وزارت این کشور نیز در این زمینه گزارش داد که این زمین لرزه 24 شهر ایالت «بیو بیو» و «لا آرائوکانیا» را با شدت هایی با نوسان بین درجه سوم و ششم در مقیاس بین المللی مرکالی تحت تاثیر خود قرار داد.

شهرهای «آرائوکا»، «لوس آلاموس»، «چیگوآیانته»، «کونسپسیون»، «لبو»، «کیون»، «سن پدرو د لا پاز»، «تالکائوئانو»، «پرن»، «آنگل»، «لوماکو»، «کابررو»، «چیان»، «لوس آنخلس»، «یومبل»، «کوئیپویی»، «ارسیا»، «لائوتارو»، «رنائیکو»، «ویکتوریا»، «پانگوئیپویی»، «پادره لاس کاساس»، «تموکو» شیلی تحت تاثیر رخداد این زمین لرزه قرار گرفتند.

شیلی در 13 سپتامبر سال جاری میلادی (22 شهریور 94) نیز توسط زمین لرزه ای در منطقه مرکزی این کشور به لرزه درآمد که بر اساس گزارش رسانه های محلی شیلی این زمین لرزه در ساعت 19 به وقت محلی این کشور رخ داد.

این زمین لرزه بیش از 3 دقیقه به طول انجامید و در پی رخداد آن دولت شیلی یک وضعیت اضطراری در منطقه «کوکیمبو» این کشور را پس از وقوع زلزله اعلام کرد.

این زلزله شدید، 15 کشته و بیش از 13 هزار بی خانمان در شیلی بر جای گذاشته است و همچنین در پی رخداد آن حدود 814 خانه مسکونی ویران و 3 هزار و 351 خانه دیگر نیز آسیب قابل توجهی دیدند.

فارس
 
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نیازمندیها
دریافت کد بورس رایگان
بلیت هواپیما چارتر