شیرخام ارزان می شود
bato-adv
کد خبر: ۱۳۴۱۵
تاریخ انتشار: 2015 October 04    -    ۱۲ مهر ۱۳۹۴ - ۱۲:۲۰
قائم مقام معاون امور دام وزارت جهاد کشاورزی از جلسه مشترک اتحادیه دامداران و صنایع لبنی در تعیین قیمت شیر خام خبر داد و گفت: دامداران از سر ناچاری رضایت دادند هر کیلو شیرخام را 10 درصد کمتر از قیمت مصوب 1440 تومانی ستاد تنظیم بازار بفروشند.

"محمدرضا ملاصالحی" با اشاره به اینکه ستاد تنظیم بازار در تیر سال گذشته قیمت خرید هر کیلو شیرخام را با چربی 3،5 درصد 1440 تومان مصوب کرد، افزود: از سال گذشته تاکنون کارخانجات لبنی از خرید شیرخام با قیمت مصوب ستاد تنظیم بازار سرباز زدند به همین علت وزارت جهاد کشاورزی به منظور حمایت از دامداران طرح خرید حمایتی شیر را اجرا کرد.
وی گفت: از آنجا که دامداران شیر خام را عملاً با قیمتی کمتر از قیمت تمام شده به کارخانجات لبنی می فروشند و از این بابت ضرر و زیان قابل توجهی به آنها وارد می شود تداوم این شرایط تعطیلی دامداری ها را به همراه خواهد داشت بنا بر این اتحادیه دامداران در جلسه مشترک با اتحادیه صنایع لبنی پیشنهاد کرد شیر خام را با قیمتی کمتر از قیمت مصوب دولت ستاد تنظیم بازار بفروشند.
قائم مقام معاون امور دام وزارت جهاد کشاورزی افزود: هم اکنون کارخانجات لبنی هر کیلو شیر خام را به طور میانگین با قیمت هزار تا 1250 تومان می خرند.
ملاصالحی گفت: دامداران از سر ناچاری رضایت دادند هر کیلو شیرخام را 10 درصد کمتر از قیمت مصوب ستاد تنظیم بازار یعنی 1440 تومان به صاحبان صنایع لبنی بفروشند.
وی تصریح کرد: با وجود افزایش قیمت ها و هزینه های تمام شده تولید دامداران حاضرند هر کیلو شیر خام را 10 درصد کمتر از قیمت سال گذشته بفروشند اما صنایع لبنی هنوز آمادگی خود را برای پذیرش این پیشنهاد اعلام نکردند.
قائم مقام معاون امور دام وزارت جهاد کشاورزی افزود: سال گذشته کارخانجات لبنی مجوز 15 درصدی افزایش قیمت فرآورده ها را دریافت کردند که باید بخشی از آن به خرید شیر خام اختصاص می یافت اما نه تنها این اتفاق نیفتاد بلکه قیمت خرید نیز کاهش چشمگیری یافت.

اقتصاد ایران
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نیازمندیها
دریافت کد بورس رایگان
بلیت هواپیما چارتر