واژگونی دیگ مذاب روی مرد جوان
bato-adv
کد خبر: ۱۳۳۱
تاریخ انتشار: 2015 May 31    -    ۱۰ خرداد ۱۳۹۴ - ۰۹:۵۷
سناریوی تلخ مرگ یک کارگر؛ واژگونی دیگ مواد مذاب روی مرد جوان، مرگ دردناکی را رقم زد.

این مرد 30 روز به جدال با مرگ پرداخت تا اینکه برای همیشه خاموش شد. صبح چهارشنبه 26 فروردین ماه سال جاری «مهرداد ملک‌دوست» که از 19 سال پیش در یک شرکت صنعتی واقع در ساوه کار می‌کرد، وقتی سر کار رفت در یک حادثه هولناک گرفتار شد. هنوز چند ساعتی نگذشته بود که ناگهان دیگ مواد مذاب چدن روی این مرد جوان واژگون شد و فریادهای جانسوز مهرداد فضای کارگاه را پر کرد.

همکاران مهرداد که با دیدن این صحنه دلخراش دستپاچه شده بودند و باور نداشتند دوستشان قربانی مواد مذاب چدن شده است، با پلیس 110 و اورژانس تماس گرفتند.
دقایقی نگذشته بود که پیکر سوخته مهرداد از سوی تکنیسین‌های اورژانس به بیمارستان ولیعصر‌(عج) اراک انتقال یافت و پزشکان خود را با سناریویی تلخ روبه‌رو دیدند.

همزمان مأموران پلیس نیز در محل حادثه به بررسی‌های تخصصی دست زدند تا علت واژگونی دیگ مواد مذاب را فاش کنند.
جام نیوز
مهرداد که با 60 درصد سوختگی روبه‌رو بود، پس از چهار روز بستری در بیمارستان ولیعصر‌(عج) اراک به علت وخامت حالش به بیمارستان آپادانای تهران انتقال یافت و با وجود اقدامات تخصصی تنها 26 روز دوام آورد و در جدال با مرگ تسلیم شد.

برادر سیاهپوش مهرداد در حالی که هنوز شوکه است، به خبرنگار ما گفت: برادرم 41 ساله بود و دو دختر دارد که یکی از آنها دانشجو و دیگری دانش‌آموز دوم راهنمایی است.

وی ادامه داد: مهرداد در 19 سال سابقه کار در این شرکت صنعتی پرکار بود و به کارش علاقه داشت. روز حادثه نزدیک به ظهر بود که با ما تماس گرفتند و در جریان قرار گرفتیم، بلافاصله به بیمارستان رفتیم. وقتی مهرداد را دیدیم، پشت کمر، سر، دست و قسمتی از پایش بشدت دچار سوختگی شده بود که پس از معاینه برای جلوگیری از عفونت او را باندپیچی کردند و به بخش مراقبت‌های ویژه انتقال پیدا کرد، بعد بناچار به تهران آوردیم اما دوام نیاورد.

وی افزود: وقتی ماجرا را پرسیدیم، همکارانش گفتند مهرداد مشغول کار بود که ناگهان دیگ مواد مذاب از پشت‌سر بر کمر و سرش ریخته که همین باعث سوختگی شدید شده است. در این مدت درد شدیدی را تحمل کرد و روز به روز حالش بدتر می‌شد تا اینکه برای همیشه ما را تنها گذاشت.

برادر مهرداد در پایان گفت: در این مدت از شرکت چندبار نمایندگانی به بیمارستان آمدند و هزینه‌های بیمارستان را نیز پرداخت کردند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نیازمندیها
دریافت کد بورس رایگان
بلیت هواپیما چارتر