طرز تهیه مشهورترین و خوشمزه‌ترین ترشی‌ هندی
bato-adv
کد خبر: ۱۳۲۵۵۴
تاریخ انتشار: 2019 January 07    -    ۱۷ دی ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۳
اگر به دنبال تهیه یک ترشی خوشمزه و البته بسیار تند هستید ترشی گوجه‌فرنگی هندی بهترین ترشی برای شماست. همان طور که در آشپزی هندی از فلفل به شدت استفاده می‌شود در چاشنی‌های این کشور زیبا هم از فلفل تند استفاده می‌شود.

طرز تهیه مشهورترین و خوشمزه‌ترین ترشی‌ هندیاگر به دنبال تهیه یک ترشی خوشمزه و البته بسیار تند هستید ترشی گوجه‌فرنگی هندی بهترین ترشی برای شماست. همان طور که در آشپزی هندی از فلفل به شدت استفاده می‌شود در چاشنی‌های این کشور زیبا هم از فلفل تند استفاده می‌شود.

هندی‌ها نخستین قومی بودند که ۲۰۳۰ سال قبل از میلاد مسیح یعنی حدود ۴ هزار سال پیش با گذاشتن خیار در آب نمک، ترشی و شور درست کردند. به همین دلیل یاد گرفتن یکی از مشهورترین و خوشمزه‌ترین ترشی‌های هندی یعنی ترشی گوجه‌فرنگی هندی خالی از لطف نیست.

طرز تهیه مشهورترین و خوشمزه‌ترین ترشی‌ هندی

مواد لازم برای ترشی گوجه‌فرنگی هندی

گوجه‌فرنگی: شسته، قاچ شده و خشک شده ۵۰۰ گرم

پودر فلفل قرمز تند: ۲ قاشق غذاخوری

پودر خردل: ۱ قاشق مرباخوری

پودر تخم شنبلیله: ۱ قاشق مرباخوری

نمک دریا پودر شده: ۱ قاشق غذاخوری

روغن کنجد: ۱۵۰ میلی‌لیتر

آنقوزه پودر شده: ۱ قاشق مرباخوری (از عطاری یا ادویه فروشی تهیه کنید)

عصاره تمبر هندی: ¾ فنجان (تمبر هندی را در مقداری آب گرم حل کنید و هسته‌های آن را جدا کنید و محلول فوق را از صافی رد کنید)

۱ ) برای تهیه ترشی گوجه‌فرنگی هندی ابتدا باید روغن کنجد را در یک ماهیتابه کمی گرم کنید. سپس پودر آنقوزه را اضافه کنید و به مدت ۱۰ ثانیه هم بزنید.

۲ ) حالا گوجه‌فرنگی‌های ریز خرد شده را اضافه کنید.

۳ ) در مرحله بعد عصاره تمبر هندی، نمک و فلفل قرمز تند را اضافه کنید.

۴ ) مخلوط فوق را روی حرارت ملایم گاز نگه دارید تا آب گوجه‌فرنگی به طور کامل کشیده شود و رنگ گوجه‌فرنگی تغییر کند. زمانی که مخلوط ادویه‌جات و گوجه‌فرنگی شروع به جوش آمد و به قل قل کردن افتاد پودر خردل را اضافه کنید و هم بزنید.

۵ ) یک دقیقه بعد از اضافه کردن پودر خردل شعله گاز را خاموش کنید. اجازه دهید ترشی سرد شود و سپس آن را در یک شیشه تمیز بریزید.
با خواص گوجه فرنگی برای داشتن پوستی زیبا و جوان بیشتر آشنا شوید

گوجه‌فرنگی سرشار از لیکوپن است و برای همین هم با پیری سلول‌ها مقابله می‌کند. این آنتی‌اکسیدان با رادیکال‌های آزاد که باعث پیری پوست می‌شوند مقابله می‌کند. به عقیده‌ی اکثر متخصصان پوست، گوجه فرنگی می‌تواند منافذ پوست را منقبض کرده و آن را پاک‌سازی کند. اگر طرفدار ماسک‌های طبیعی هستید می‌توانید برای پاک سازی و تمیزی پوستتان از گوجه‌فرنگی استفاده کنید. چند ورق گوجه فرنگی روی صورتتان بگذارید و بعد از ۱۵ دقیقه شستشو دهید. البته توجه داشته باشید که این شیوه به درد پو ست‌های چرب می‌خورد.

تبیان

نام:
ایمیل:
* نظر:
bato-adv
آخرین اخبار