قیمت تمام شده آب ۲ برابر می‌شود
bato-adv
کد خبر: ۱۳۲۴۷
تاریخ انتشار: 2015 October 03    -    ۱۱ مهر ۱۳۹۴ - ۰۹:۲۰

معاون وزیر نیرو گفت: با اجرای برخی پروژه‌های آبی کشور، قیمت تمام شده تولید هر لیتر آب به ۲ هزارتومان می‌رسد.

 رحیم میدانی گفت: مهم ترین دلیلی که موجب به تعویق افتادن و طولانی شدن روند اجرای پروژه ها شده، مشکل تامین اعتبار مورد نیاز است که از اعتبارات دولتی تامین می شود. وزارت نیرو در سطح کشور قراردادهای BOT و BOO موفقی با مجموع ارزش نزدیک به ۴ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان با بخش خصوصی بسته است.

معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا اظهارداشت: پایین بودن نرخ فروش هر لیتر آب در مقابل قیمت تمام شده بالای آن موجب شده که بنیه مالی شرکت های آب و فاضلاب ضعیف باشد.

وی افزود: در صورتی که شرکت های وزارت نیرو به واقع از لحاظ درآمد و قیمت فروش آب وضعیت مناسبی داشتند، می توانستند از محل منابع داخلی این پروژه ها را سریع تر اجرا کنند.

میدانی اظهارداشت: اتکای وزارت نیرو در اجرای پروژه ها فقط به اعتبارات دولتی نیست و در جذب اعتبارات بخش خصوصی نیز اقدامات خوبی انجام شده است. با اجرای بخشی از پروژه های آبی کشور قیمت تمام شده هر لیتر آب به ۲ هزار تومان و در صورتی که برخی به سراغ پروژه های نمک زدایی نیز بروند به ۳۰ هزار تومان بابت هر لیتر می رسد، در حالی که قیمت عرضه آب به مصرف کنندگان در کشور نزدیک به ۳۰۰ تومان است.

معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا گفت: همین موضوع پایین بودن نرخ هر لیتر آب در مقابل قیمت تمام شده بالای آن موجب شده که بنیه مالی شرکت های آب و فاضلاب ضعیف باشد و نتوانند این مبالغ را بر اعتبارات دولتی که محدودیت های خاص خود را دارد، اضافه کنند.

مهر

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نیازمندیها
دریافت کد بورس رایگان
بلیت هواپیما چارتر