توفان و رگبار در تهران به زودی
کد خبر: ۱۳۱۶۰
تاریخ انتشار: 2015 October 01    -    ۰۹ مهر ۱۳۹۴ - ۲۳:۳۱
 در اطلاعیه مدیریت بحران تهران آمده است؛ طی اطلاعات واصله از مرکز هواشناسی، در حال حاضر وزش باد شدید همراه با گرد و خاک و رعد و برق و رگبار در حال رسیدن به سمت جنوب غربی استان تهران است و تا لحظاتی دیگر تهران را فرا می‌گیرد.

گفتنی است هم اکنون در برخی از نقاط تهران باران شدیدی می‌بارد.

پیش بینی هواشناسی

مهر نوشت: مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی نسبت به بروز آب گرفتگی معابر و سیلابی شدن رودخانه ها در ۱۲ استان کشور و وزش باد شدید و بروز گرد و خاک در تهران و ۴ استان دیگر تا عصر امروز هشدار داد.

احد وظیفه افزود: بررسی نقشه های هواشناسی بیانگر گذر تدریجی ناوه کم دامنه تراز میانی جو تا عصر امروز است، ‌که پیامد آن افزایش ناپایداری همرفتی به شکل رشد ابرهای جوششی و رگبار، رعدوبرق و وزش باد در نقاطی در شمال غرب، غرب، بخش شمالی دامنه های زاگرس و دامنه های البرز مرکزی و غربی خواهد بود.

به گفته وی، بر این اساس امروز در استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، جنوب اردبیل، کردستان، کرمانشاه و دامنه های البرز در استانهای زنجان، قزوین، البرز، تهران، سمنان، همدان و مرکزی این شرایط رخ می دهد که شدت ناپایداری جو و رگبار های موقت در جنوب آذربایجان غربی، جنوب آذربایجان شرقی، کردستان، زنجان و شمال کرمانشاه بیشتر است.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی اظهار داشت: از آنجا که رخداد بارشهای فوق به سبب ابرهای همرفتی شکل می گیرد، احتمال آب گرفتگی یا سیلابی شدن ناگهانی و موقت رودخانه های محلی و فصلی در مناطق کوهپایه ای نقاط یاد شده وجود دارد و توصیه می شود احتیاط لازم برای اجتناب از وارد شدن خسارت بعمل آید.

وظیفه گفت: همچنین با تشدید ناپایداری همرفتی امروز به ویژه در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب در برخی مناطق استانهای قزوین، مرکزی، قم، البرز و تهران احتمال رگبار باران ورعد وبرق و وزش شدید باد به شکل موقت وجود دارد که علاوه بر این پیامد آن در برخی نقاط می تواند به شکل خیزش گردوخاک و کاهش دید باشد.

وی افزود: همچنین امروز با نفوذ جریانات مرطوب جنوبی، امکان وقوع ناپایداریهای محلی، در استان کرمان و جنوب فارس وجود دارد که در ساعات بعد از ظهر سبب تشکیل ابرهای همرفتی و رگبار موقت باران خواهد شد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار