زنان بیش از مردان پولشان را صرف سلامت و آموزش می کنند
کد خبر: ۱۳۱۵۷
تاریخ انتشار: 2015 October 01    -    ۰۹ مهر ۱۳۹۴ - ۲۰:۳۰
مشاور امور بانوان وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه شکاف بین زنان و مردان در بحث کارآفرینی و اشتغال همچنان وجود دارد، گفت: زنان بیش از مردان درآمد خود را صرف آموزش و سلامت خانواده می‌کنند.

 وحیده نگین، اظهار کرد: در حال حاضر 81 درصد بیمه شدگان صندوق تامین اجتماعی را مردان و 19 درصد را زنان تشکیل می‌دهند و به دلیل اشتغال زنان در مراکز غیر رسمی نسبت بیمه شدگان مرد صندوق بیمه تامین اجتماعی به بیمه شدگان زن بیشتر است.

وی ادامه داد: چنانچه وزارت کار با برنامه‌ریزی و سیاستگذاری لازم مشاغل غیر رسمی و پاره وقت را تحت پوشش بیمه‌های اجتماعی قرار بدهد به ساماندهی اشتغال زنان کمک کرده است.

مشاور امور بانوان وزیر کار با بیان اینکه زنان بیشتر از مردان درآمدشان را صرف آموزش و بهداشت خانواده می‌کنند،‌گفت: دستاورد اشتغال زنان در حوزه سلامت، آموزش و بهداشت خانواده بسیار خوب است و مطالعات نشان داده اشتغال زنان در تشکل‌های تعاونی‌ها می‌تواند هم برای خانواده مفید باشد و هم موجب ایجاد تعادل بین کار و زندگی خانوادگی شود.

نگین تصریح کرد: علیرغم آنکه طی سالهای گذشته زنان جامعه موفق به از بین بردن شکاف میان زنان و مردان در بحث‌ آموزش و تحصیلات شده‌اند اما همچنان بین کارآفرینی و اشتغال این دو گروه فاصله بسیاری وجود دارد.

به گفته وی اقتصاد کشور در شرایط کنونی نیازمند مقاوم‌سازی است و نمی‌توان توانایی زنان را به عنوان نیمی از جمعیت کشور نادیده گرفت.

مشاور امور بانوان وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی در پایان با تاکید بر مزیتهای حضور زنان در تشکل‌های تعاونی گفت: فعالیت در تعاونی‌ها زمینه مشارکت اجتماعی بانوان را بیشتر می‌کند و موجب افزایش سرمایه‌های اجتماعی می‌شود.
ایسنا
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار