آذین حرم مطهر رضوی با 15 هزار شاخه گل
کد خبر: ۱۳۱۰۹
تاریخ انتشار: 2015 October 01    -    ۰۹ مهر ۱۳۹۴ - ۱۶:۲۰
معاون اماکن متبرکه و امور زائران آستان قدس رضوی گفت: در آستانه عید سعید غدیر حرم مطهر امام رضا(ع) با 15 هزار شاخه گل بریده و حجم عظیمی از گل بوته های نذوراتی آذین بندی می شود.

سیدخلیل منبتی روز پنجشنبه افزود: طبق برنامه زمانبندی گل آرایی حرم مطهر رضوی از روز عید قربان آغاز و تا عید سعید غدیر به اوج خود می رسید اما بخاطر فاجعه منا و جان باختن صدها تن از هموطنانمان و اعلام 3 روز عزای عمومی این برنامه از چند روز مانده به عید سعید غدیر آغاز می شود.
وی گفت: با توجه به حجم گلی که از تهران و شهرستانها برای گل آرایی حرم مطهر رضوی ارسال شده گل آرایی صحنها و رواقها، حوضها و ورودیهای متعددی در دستور کار قرار دارد.
معاون اماکن متبرکه و امور زائران آستان قدس رضوی افزود: در این ایام اماکن متبرکه رضوی با بیش از 15 هزار شاخه گل گلایل، داوودی و رز در رنگهای مختلف و آفتابگردان و حجم قابل توجهی گل بوته گل آرایی می شود.
وی ادامه داد: تمامی گل آراییها در این ایام توسط خدام افتخاری انجام می شود و به دلیل حجم عظیم گل آرایی 300 نفر از این خدام به صورت آماده باش و فوق العاده مشغول گل آرایی و تزیین صحن و سرای حرم مطهر علی بن موسی الرضا(ع) هستند.
همچنین اماکن متبرکه حرم امام رضا(ع) با 33 هزار ریسه نورآرایی و برنامه های فرهنگی با موضوع غدیر و ولایت اعم از سخنرانی و مسابقه تا عید سعید غدیر برگزار می شود.

ایرنا

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار