سرقت اعضای بدن زندانیان به دست داعش+تصاویر+16
کد خبر: ۱۳۱۰۴
تاریخ انتشار: 2015 October 01    -    ۰۹ مهر ۱۳۹۴ - ۱۶:۱۰
یکی از زندانیان سابق گروه داعش که موفق به فرار و نجات جان خود شده است فاش کرد: داعش آن دسته از زندانیانی که از سلامت کامل و قدرت بدنی بالایی برخوردار هستند را قربانی اهدای خون و در برخی موارد اهدای عضو اجباری می‌کنند. پزشکان داعش کار پیوند عضو از زندانیان سالم به تروریست‌هایی که در جنگ دچار جراحت شده‌اند را برعهده دارند.

سرقت کلیه و قرنیه چشم، دو جراحی شایع میان زندانیان دربند داعش است. آن دسته از زندانیانی که به دلیل بیماری گزینه مناسبی برای اهدای اجباری عضو به شمار نمی‌روند اغلب تحت شکنجه‌های شدید قرار می‌گیرند.

سرقت اعضای بدن زندانیان به دست داعش(تصاویر+16)

گروه تروریستی داعش تعدادی از زندانیان سالم را از دیگران جدا می‌کند و در محلی ویژه، تحت مراقبت‌های خاص از آنها به عنوان بانک خونی استفاده می‌کند. خون این افراد برای مداوای تروریست‌های مجروح مورد استفاده قرار می‌گیرد. داعش معتقد است مبارزان این گروه بیش از زندانیان سزاوار استفاده از خون و یا اندامهای حیاتی بدن هستند.

سرقت اعضای بدن زندانیان به دست داعش(تصاویر+16)

سازمان ملل اوایل سال میلادی جاری خواستار تحقیقات دقیق درمورد سرقت اعضای بدن زندانیان داعش در عراق شده بود. "محمد حکیم،" سفیر عراق در سازمان ملل، اعلام کرد در کورهای جمعی موصل جسد چندین عراقی کشف شده که آثار جراحی و تخلیه اندامهای بدن در آنها قابل تشخیص است.

سرقت اعضای بدن زندانیان به دست داعش(تصاویر+16)

باشگاه خبرنگاران جوان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار