هیچ فوت شده ایرانی در عربستان دفن نخواهد شد
bato-adv
کد خبر: ۱۳۰۸۷
تاریخ انتشار: 2015 October 01    -    ۰۹ مهر ۱۳۹۴ - ۱۳:۵۰
رئیس سازمان حج و زیارت گفت: مقامات عربستانی متعهد شده‌اند که بدون اجازه ایران و نیز در خواست بستگان فوت شدگان، هیچ یک از کشته شدگان ایرانی فاجعه منا در عربستان دفن نشود.
 
سعید اوحدی با اشاره به برگزاری جلسات جدی وزیر بهداشت ایران با هیات عالی عربستان و وزیر بهداشت این کشور، اظهار داشت: مقامات عربستانی متعهد شده اند که بدون اجازه ایران و نیز در خواست بستگان فوت شدگان، هیچ یک از این عزیزان فوت شده ایرانی در عربستان دفن نشود.

وی افزود: همچنین مقامات عربستانی متعهد شده اند که انتقال اجساد تشخیص هویت شده در طی روزهای آینده سریعا به کشورمان انتقال پیدا کنند و تا مدتی نزدیک شاهد حضور اولین گروه از زائران فوت شده در حادثه منا خواهیم بود.

رئیس سازمان حج و زیارت با بیان اینکه هاشمی وزیر بهداشت ایران مقامات عربستانی را با مطالب تخصصی و فنی قانع کرده است که فرآیند عربستان برای شناسایی و تشخیص هویت جان باختگان طولانی است، خاطر نشان کرد: اگر جنازه ای ایرانی شناخته شود، تشخیص هویت در ایران انجام خواهد شد و مقامات عربستانی بر همکاری لازم و کامل با ایران در این خصوص تاکید کردند.

اوحدی با اشاره به اعلام تعداد کشته شدگان نهایی فاجعه منا گفت: سازمان حج و زیارت کار جستجو در مراکز طبی، درمانی و بیمارستان های عربستان را دنبال می کند و آمار کل جان باختگان این حادثه تلخ براساس تعدادی که از اجساد به دست خواهیم آورد است و احتمالا افزایش آمار کشته شدگان بیشتر شود.

فارس
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نیازمندیها
دریافت کد بورس رایگان
بلیت هواپیما چارتر