زنان و دختران سوری دست به سلاح شدند
کد خبر: ۱۳۰۸۶
تاریخ انتشار: 2015 October 01    -    ۰۹ مهر ۱۳۹۴ - ۱۴:۰۰
زنان و دختران شهرک‌های مقاوم نبل و الزهرا در حال فراگیری آموزش نظامی با توجه به اهمیت نبرد دفاع از سرزمین خود در برابر تروریست‌های تکفیری هستند که از چهار سال پیش همچنان به محاصره این مناطق ادامه می‌دهند.

ایستادگی شجاعانه مردم ساکن شهرک های نبل و الزهراء در حومه حلب با مشارکت زنان و دختران این مناطق در نبرد تمام عیار با تروریست های تکفیری وارد مرحله جدیدی شد.

بر اساس گزارش شبکه المیادین و فیلمی که از نبل و الزهراء پخش کرد، زنان و دختران این مناطق در حال فراگیری فنون دفاعی و نحوه استفاده از سلاح جنگی هستند تا بتوانند در برابر هرگونه تهدید احتمالی از سوی تروریست های تکفیری از وطن و خانواده های خود دفاع کنند.

زنان و دختران ساکن نبل و الزهراء در گفت وگو با المیادین تاکید کردند هدف از آموزش سلاح، دفاع از سرزمین و ناموس است.

بر اساس ادبیات گروه های تروریستی افراطی که از چهار سال پیش تا کنون همچنان نبل و الزهراء را در محاصره خود قرار داده اند، سرنوشت زنان و دختران این مناطق یا قتل است یا اسارت و بردگی و به همین سبب مردم این شهرک ها با تمام امکانات و ابزاری که در اختیار دارند، جانانه از وطنشان دفاع می کنند.

زنان و دختران نبل و الزهراء امروز به این نتیجه رسیده اند که نقش آنها باید فراتر از نقش فعلی باشد و به استفاده از سلاح و جنگ در کنار مردانشان ارتقا یابد و به همین سبب شاهد روی آوردن آنها به دوره های آموزشی درباره چگونگی استفاده از سلاح هستیم.

در گزارش المیادین آمده است زنان و دختران نبل و الزهراء، اطلاعات اساسی ای را درباره اهمیت نبرد دفاعی و چگونگی مشارکت در آن در کنار استفاده از سلاح شخصی کسب می کنند.

این دوره های آموزشی در چند مرحله برگزار می شود که مرحله اول شامل تیراندازی و چگونگی استفاده از سلاح جنگی و مشارکت در محافظت و نگهبانی، مرحله دوم کسب مهارت های رزمی و آموزش انواع سلاح های جدید به آنها و پیوستن به کمیته های مردمی مدافع نبل و الزهراء و مشارکت فعالانه در این نبرد در صورتی که دو شهرک در معرض هر گونه حمله ای از سوی تروریست ها قرار گیرد.

تنها هدف مشارکت زنان و دختران در دوره های آموزشی نظامی صرفا دفاع از مناطقشان در برابر هجوم احتمالی تروریست های تکفیری افراطی است، دفاع از سرزمین و ناموس هدف زنان و دختران این مناطق است، در حالی که هدف گروه های تروریستی، ویرانی و هتک نوامیس است.

زنان نبل و الزهراء می خواهند پشتیبان مجاهدان باشند نه باری بر دوش آنها. آنها در طول سال های جنگ و محاصره همواره دوشادوش مردان خود از سرزمینشان دفاع کرده اند و از هیچ تلاشی در این زمینه دریغ نکرده اند.

تسنیم
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار