کپی برابراصل فروشگاه اپل درچین+عکس
کد خبر: ۱۲۹۳۲
تاریخ انتشار: 2015 September 29    -    ۰۷ مهر ۱۳۹۴ - ۲۳:۴۵
فروشگاه اصلی، رسمی و قانونی اپل در پکن نتوانست آیفون ۶ اس پلاس را تحویل کاربران دهد و قول ۴ هفته آینده را داد.

برای اولین‌بار کاربران چینی هم‌زمان با ۱۱ کشور دیگر توانستند آیفون‌های جدید اپل را از فروشگاه‌های این کشور سفارش دهند اما جالب اینجاست که فروشگاه اصلی و تأیید شده توسط اپل اعلام کرد سفارش آیفون ۶ اس پلاس را ۴ هفته دیگر تحویل می‌دهد.

تنها در شهر شین زن بیش از ۳۰ فروشگاه اپل وجود دارد که فقط ۵ فروشگاه از اپل تائیدیه رسمی و قانونی دارند و مابقی غیرقانونی هستند.

جالب اینجاست که اغلب فروشگاه‌ها کاملاً ازلحاظ معماری شبیه فروشگاه‌های رسمی اپل هستند و حتی کارمندان نیز از تی‌شرت‌های رسمی اپل استفاده می‌کنند و وقتی با کارمندان صحبت می‌کنید همگی ادعا می‌کنند که نماینده رسمی اپل هستند.

جسیکا آنجلسون دختر ۲۷ ساله آمریکایی زمانی که در سال ۲۰۱۱ زمانی در کونمینگ کار می‌کرد پی به وجود فروشگاه‌های جعلی اپل برد.

در آن زمان جسیکا متوجه شد اپل تنها ۴ فروشگاه رسمی دارد و دو فروشگاه در پکن و دو فروشگاه نیز در شانگهای وجود داشت.

تمام اجزای معماری این فروشگاه‌ها عیناً از اپل کپی‌برداری شده و حتی کف فروشگاه و نوع چینش نیز عین فروشگاه واقعی اپل است. کارمندانی هم که لباس اپل به تن دارند حتی ازنظر اطلاعات اپلی چیزی کم ندارند.

مقامات دولتی بارها به این فروشگاه‌ها حمله کرده و درب آن‌ها را بسته‌اند اما مجدداً در همان نزدیکی دوباره فروشگاه‌های جعلی ظاهرشده‌اند!

یکی از کارمندان این فروشگاه‌ها به رویترز گفته که آن‌ها از امریکا و هنگ‌کنگ و حتی از فروشگاه‌های اصلی اپل اجناس موردنیاز را خریداری کرده و از مرزها به‌صورت قاچاق وارد فروشگاه‌های خود می‌کنند.

شاید به همین دلیل باشد که شما آیفون ۶ اس پلاس را در فروشگاه رسمی اپل در پکن پیدا نمی‌کنید اما یک کیلومتر آن‌طرف‌تر این محصول در حال خریدوفروش است؛ البته نه با همان قیمت! و کاربران تازه پولدار شده چینی بابت آن پول‌های خوبی هم می‌دهند.


خبرآنلاین
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار