رودخانه های ایران جان 128 نفر را گرفتند
bato-adv
کد خبر: ۱۲۷۵۸
تاریخ انتشار: 2015 September 28    -    ۰۶ مهر ۱۳۹۴ - ۱۵:۲۰
 در پنج ماهه نخست سال جاری ۴۹۷ نفر به دلیل غرق‌ شدگی جان خود را از دست دادند، این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که آمار تلفات غرق‌شدگی ۵۰۸ نفر بود، ۲.۲ درصد کاهش یافته است.
 
در پنج ماهه ابتدایی امسال از کل تلفات غرق شدگی در کشور ۴۳۰ نفر مرد و ۶۷ نفر دیگر زن بودند.

در این مدت استان های مازندران با ۸۶ (۷۶ مرد و ۱۰ زن)، خوزستان با ۷۳ (۶۰ مرد و ۱۳ زن) و گیلان با ۵۰ (۴۳ مرد و هفت زن) بیشترین آمار تلفات غرق شدگی را داشته اند. آمار تلفات غرق شدگی در سایر استان ها کمتر از ۳۰ و در بخش قابل توجهی از آنها زیر ۱۰ نفر بوده است.

بر اساس این گزارش، در پنج ماهه نخست امسال رودخانه ها با ۱۲۸ فوتی شامل ۹۴ مرد و ۱۲ زن بیشترین آمار تلفات غرق شدگی را داشته، این آمار ۲۵.۸ درصد از کل تلفات غرق شدگی را دربرمی گیرد. پس از آن دریا با ۱۱۸ فوتی شامل ۱۰۴ مرد و ۱۴ زن در رتبه بعدی آمار تلفات قرار می گیرد.

از کل تلفات غرق شدگی دریاها ۱۰۶ نفر در مناطق خارج طرح و تنها ۱۲ نفر در محدوده های ایمن سازی شده جان خود را از دست داده اند.

در این مدت ۷۸ نفر در استخرها، ۴۹ نفر در کانال ها، ۴۰ نفر در دریاچه های مصنوعی و سد، ۱۴ نفر در چاه ها، ۹ نفر در دریاچه های طبیعی و ۶۱ نفر نیز سایر مکان ها به علت غرق شدگی جان باخته اند.

یادآور می شود در مرداد ماه سال جاری نیز آمار تلفات غرق شدگی با کاهش ۱۶.۵ درصدی مواجه بود. این آمار از ۱۹۴ فوتی در مرداد سال قبل به ۱۶۲ فوتی در مرداد ماه امسال کاهش یافت.

جام جم
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نیازمندیها
دریافت کد بورس رایگان
بلیت هواپیما چارتر