ارتش فرانسه هم ترامپ را مسخره کرد+عکس
bato-adv
کد خبر: ۱۲۷۳۴۲
تاریخ انتشار: 2018 November 14    -    ۲۳ آبان ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۰

ارتش فرانسه هم با انتشار یک تصویر، حضور نیافتن رئیس‌جمهور آمریکا در گورستان سربازان آمریکایی به دلیل شرایط نامناسب آب و هوایی را به سخره گرفت.

به گزارش گاردین، پس از آنکه «دونالد ترامپ»، رئیس جمهور آمریکا به دلیل بارش باران سفر خود به گورستان سربازان آمریکایی در پاریس را لغو کرد، از سوی مقامات داخلی و خارجی زیادی مورد انتقاد قرار گرفت. اما علاوه بر این مقامات، این بار حساب توییتر رسمی ارتش فرانسه هم با انتشار عکسی این اقدام رئیس جمهور آمریکا را به سخره گرفت.

ارتش فرانسه در حساب توییتر رسمی خود تصویری از یکی از سربازان در حال تمرین را منتشر کرد و زیر آن نوشت: «باران می‌بارد؛ اما خیلی مهم نیست.»

ارتش فرانسه هم ترامپ را مسخره کرد! + عکس

ارتش فرانسه این توییت را پس از آن منتشر کرد که کاربران رسانه‌های اجتماعی با انتشار تصاویر و پست‌هایی قدیمی درباره حضور باراک اوباما، رئیس جمهور سابق آمریکا و جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا در این مراسم در زیر باران، به انتقاد از دونالد ترامپ پرداختند.

ارتش فرانسه هم ترامپ را مسخره کرد! + عکس

ارتش فرانسه هم ترامپ را مسخره کرد! + عکس

ترامپ که به مناسبت فرا رسیدن صدمین سالگرد پایان جنگ جهانی اول به فرانسه سفر کرده بود، از حضور در مراسم ادای احترام به سربازان آمریکایی در گورستان پاریس به دلیل بارش شدید باران امتناع کرد. در واقع از آنجایی که او نمی‌توانست با بالگرد به این گورستان برود، این سفر را لغو کرد. وی به جای آن جان کلی، رئیس کارکنان کاخ سفید و تعدادی دیگر از کارکنان کاخ سفید را به این گورستان فرستاد.

اما به دنبال گسترش انتقاد‌ها از این اقدام ترامپ، سارا سندرز، سخنگوی کاخ سفید به توجیه آن پرداخت و در بیانیه‌ای اعلام کرد: به دلیل وضع بد آب و هوایی و دید نزدیک به صفر و اینکه باید برای رفتن ترامپ به این گورستان مسیر‌های زیادی در خیابان بسته می‌شد، رئیس جمهور آمریکا سفر خود را لغو کرد تا برای مردم و شهر اختلال غیرمنتظره ایجاد نشود.

نام:
ایمیل:
* نظر:
bato-adv
آخرین اخبار