نخستین بیماری وبا در ایران شناسایی شد
کد خبر: ۱۲۷۰۸
تاریخ انتشار: 2015 September 28    -    ۰۶ مهر ۱۳۹۴ - ۰۶:۴۵
علی اکبر سیاری در حاشیه برگزاری ستاد پیشگیری از کرونا در وزارت بهداشت در خصوص ورود بیماری وبا از عراق گفت: بر اساس آخرین آمار، بیش از 120 تن در عراق به بیماری وبا مبتلا شده‌اند. هفته گذشته یک ایرانی که از نجف به قم آمده بود با ابتلا به وبا شناسایی شد، به همین علت تمام دانشگاه‌های علوم پزشکی برای پیشگیری از این بیماری در آماده باش هستند.

این مقام مسئول در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ادامه داد: بیماری عفونی وبا از طریق مصرف آب و غذای آلوده منتقل می‌شود، بنابراین استفاده از آب و غذای مطمئن به خصوص در سفر را به مردم توصیه می‌کنیم.

مشاهده کرونا در مکه، مدینه و طائف

معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی همچنین از مشاهده کرونا در مکه، مدینه و طائف خبرداد و گفت: ستاد پیشگیری از کرونا در وزارت بهداشت و پیش از مسافرت حجاج به عربستان تشکیل شده و آموزش‌های لازم را به تیم پزشکی و بهداشتی کاروان‌ها ارائه کرده است.
وی اضافه کرد: با توجه به مشاهده مواردی از ویروس کرونا در عربستان که عامل بیماری خطرناک و کشنده مرس است تمام دانشگاه‌های علوم پزشکی و بیمارستان‌های تحت پوشش آنها به خصوص در 19 استانی که فرودگاه‌های آنها پذیرای حجاج هستند برای پیشگیری از ورود ویروس کرونا به کشور به حالت آماده‌باش درآمدند.

سیاری یادآور شد: ویروس کرونا از طریق دستگاه تنفسی منتقل می‌شود بنابراین از همه مردم می‌خواهیم که از روبوسی، دست دادن و ارتباط با فاصله کمتر از یک متر با حجاج خودداری کنند.
معاون وزیر بهداشت اضافه کرد: تا امروز موردی از ویروس کرونا را بین حجاج نداشته‌ایم اما خطر این بیماری جدی است و حتی یک مورد از این بیماری می‌تواند مانند کره شمالی خسارات جبران‌ناپذیری را به کشور وارد کند.
پارسینه
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار