بیماران سرطان کلیه دیگر نگران نباشند
کد خبر: ۱۲۷۰۶
تاریخ انتشار: 2015 September 28    -    ۰۶ مهر ۱۳۹۴ - ۰۷:۱۵
می خواهیم بهترین و موثرترین دارویی که تاکنون برای درمان سرطان کلیه کشف شده است را به شما معرفی کینم محققین امیدوارند با استفاده از آن بتوانند عمر افراد مبتلا را به دوبرابر افزایش دهند و امید به زندگی را در آن ها زنده کنند!

درمان سرطان کلیه

به گفته کارشناسان، دو داروی جدید می‌توانند شیوه موثری برای درمان نوع پیشرفته سرطان کلیه که به سختی درمان می‌شود و نیز کمکی برای افزایش طول عمر مبتلایان به آن باشند.

یکی از این داروها، به اصطلاح ترمزهای سیستم ایمنی را برداشته و داروی دیگر سیگنال‌های رشد را در تومور سرطانی متوقف می‌کند. سرطان کلیه هشتمین سرطان شایع در انگلیس است که با گسترش تومور به بخش‌های دیگر بدن از هر ۱۰ نفر تنها یک مورد پنج سال پس از تشخیص بیماری زنده می‌ماند.

در اولین آزمایش از داروی ایمنی درمانی «نیوولوماب» استفاده شد. این دارو مانع از آن شد که سرطان کلیه‌، سیستم ایمنی را متوقف سازد و در درمان سرطان‌های پوست و ریه موثر بوده است. در این آزمایش که روی ۸۲۱ بیمار انجام گرفت، مشاهده شد که میانگین افزایش طول عمر بیماران از حدود ۱۹ ماه در روش استاندارد به ۲۵ ماه در این روش بیشتر شده است.

در آزمایش دوم داروی «کابوزانتینیب» روی ۶۵۸ بیمار مورد بررسی قرار گرفت که با دو برابر کردن طول عمر مبتلایان، این مدت را از حدود سه ماه به هفت ماه افزایش داد. در حقیقت بیمارانی که داروی کابوزانتینیب دریافت می‌کنند نسبت به روش استاندارد طول عمر بیشتری خواهند داشت.

به گزارش شبکه خبری بی بی سی، دکتر «آلان وورسلی» از مرکز تحقیقات سرطان انگلیس گفت: سرطان پیشرفته کلیه سخت درمان می‌شود که نتایج به دست آمده از آزمایش روی این دو دارو نشان می‌دهد داروهای فوق موثرتر بوده و با عوارض جانبی کمتری همراه هستند.
ایسنا
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار