بازگشت پیکرهای جان‌باختگان ایرانی 10 روز طول می‌کشد
کد خبر: ۱۲۶۳۳
تاریخ انتشار: 2015 September 27    -    ۰۵ مهر ۱۳۹۴ - ۱۵:۳۰
 وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان این که عربستان برای سفر تیمی که دولت تعیین کرده ویزا نداده است، گفت: به دلیل شلوغ بودن سردخانه‌های این کشور جداسازی پیکرها زمان می‌برد و شاید بازگشت جان‌ باختگان ایرانی 10 روز طول بکشد.
 
علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه مراسم بزرگداشت شکست حصر آبادان و در جمع خبرنگاران با بیان اینکه عربستان تاکنون به تیمی که دولت ایران تعیین کرده ویزا نداده است اظهار داشت: بنابراین ممکن است آنها فقط به وزیر بهداشت و آن هم صرفا برای سرکشی به بیمارستان ها ویزا بدهند.

جنتی با بیان اینکه خانواده های ایرانی می توانند شکایت کنند در پاسخ به سوالی مبنی بر زمان بازگشت پیکرهای جان باختگان ایرانی گفت: ما تلاش می کنیم در اولین فرصت با یک یا دو پرواز پیکرها به ایران بازگردد اما از آنجایی که سردخانه های عربستان بسیار شلوغ است و کار جداسازی زمان می برد شاید این موضوع 10 روز طول بکشد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پاسخ به سوالی در خصوص بازداشت برخی از زائران ایرانی توسط دولت سعودی تصریح کرد: تا جایی که ما می دانیم چنین چیزی نیست.

جنتی ادامه داد: مسلمانان زیادی در حادثه منا جان خود را از دست دادند و طبق برآورد ما حدود 2 هزار نفر جان خود را از دست داده و تعداد مشابهی هم مصدوم و مجروح شدند.

وی افزود: براساس آخرین آماری که امروز صبح دریافت کردیم حدود 144 نفر از زائران ما جان خود را از دست داده اند و حدود 80 نفر نیز مصدوم و مجروح شدند اما مشکل اصلی بیش از 300 نفر از زائران ایرانی هستند که مفقود شده اند و احتمالا حدود 70-80 درصد آنها جزو جان باختگان باشند.

فارس
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار