حضور اسرائیل در "اسکار" با فیلمی فارسی‌ زبان!
کد خبر: ۱۲۴۴۱
تاریخ انتشار: 2015 September 25    -    ۰۳ مهر ۱۳۹۴ - ۱۳:۱۵
اسرائیل در اقدامی عجیب و قابل تأمل، فیلم فارسی‌زبان «بابا جون» را به‌عنوان نماینده خود به بخش فیلم خارجی رقابت‌های اسکار 2016 معرفی کرد.


فیلم فارسی‌زبان «بابا جون» به‌عنوان نماینده اسرائیل با دیگر آثار بین‌المللی برای به‌دست آوردن اسکار بهترین فیلم خارجی رقابت می‌کند.


این فیلم را «یووال دلشاد» کارگردانی کرده و موضوع آن درباره پناهندگی یک خانواده یهودی از ایران در اسراییل است. این اثر به‌تازگی در جشنواره فیلم تورنتو هم به‌نمایش درآمد و جوایزی را از رقابت‌های «اوفیر» که به اسکار اسراییلی‌ها شهرت دارد، دریافت کرد.

 «دلشاد» نویسندگی این فیلم را در کنار کارگردانی آن برعهده داشته است. «نوید نگهبان» بازیگر یک نقش تروریستی در سریال پرحاشیه «سرزمین مادری» هم نقش اصلی این فیلم را ایفا کرده است.

به گزارش ورایتی، درباره داستان این فیلم آمده است: «موتی» تک‌فرزند خانواده‌ای است که مالک یک مزرعه بوقلمون هستند. در این خانواده، پدرسالاری حکم‌فرماست. وقتی پسر خانواده تصمیم می‌گیرد مزرعه را با تمام شدن تحصیلاتش ترک کند، همه در برابر او موضع‌گیری می‌کنند.


تا کنون بیش از 60 کشور نماینده‌های خود را برای شرکت در این بخش از رقابت‌های اسکار معرفی کرده‌اند. سال گذشته رکورد تعداد فیلم‌های بخش خارجی اسکار به 83 رسید و جایزه نهایی آن نصیب «آیدا» نماینده کشور لهستان شد

ایسنا
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار