دختر موتور سوار ایران با موتور سوزوکی + عکس
کد خبر: ۱۲۳۳۰
تاریخ انتشار: 2015 September 24    -    ۰۲ مهر ۱۳۹۴ - ۱۱:۰۴
خبرنگار شبکه خبری "سی ان ان" به سراغ "بهناز شفیعی" رفته است. دختر موتورسوار ایرانی که یکی از معدود کسانی است که در سطوح بالا در میان زنان ایرانی توانسته با موتورسواری خود ایران را به جهان معرفی کند. این شبکه خبری در ادامه اشاره می کند که او در حالی با این سطح رسیده که در ایران مجوز موتورسیکلت سواری آن هم در سطوح حرفه ای برای زنان به ندرت صادر می شود و محدودیت هایی نیز برای حضور زنان در استادیوم های ورزشی وجود دارد.شبکه خبری "سی ان ان" با اشاره به فعالیت های خانم "شفیعی" دختر موتورسوار می نویسد:"او با موتورسیکلت سوزوکی  250 سی سی در هر شرایطی می رود در شن و ماسه و ارتفاعات کوتاه و بلند. او شجاعانه می راند. این دختر 26 ساله از عشق خود به موتور از کودکی و تشدید آن در نوجوانی می گوید:"زمانی که 15 ساله بود می خواستم به عنوان یک زن موتورسیکلت سواری کنم. پس از مدتی فهمیدم که در موتورسورای موفق هستم."

دختر موتورسواری که ایران را به جهان معرفی کرد + تصاویر

او در ادامه اشاره می کند که در آغاز مردانی وجود داشتند که می گفتند تو باید در خانه بمانی و غذا درست کنی و این ورزش به دردت نمی خورد اما خانم شفیعی بلافاصله می افزاید که مردانی هم بودند که به او در این زمینه کمک کردند و حمایت های لازم را انجام دادند.
 
او اشاره می کند که در این میان برادر او و سرمربی اش آقای رسول نجفی کمک زیادی به وی کردند تا تسلط کامل را در موتورسواری کسب کند.

دختر موتورسواری که ایران را به جهان معرفی کرد + تصاویر
 
آقای نجفی در این باره به سی ان ان می کند:"در آغاز برایم کمی عجیب بود که او به عنوان یک زن چگونه برای کسب مهارت در این ورزش کار می کند. اکنون باور دارم که او موفق شده است. او در رسیدن به سطح بالا بسیار با استعداد بود. با این حال، او نیازمند کمک های بیش تر و تجهیزات بیش تر برای ارتقا کارش است." آقای نجفی اشاره می کند که متاسفانه بودجه لازم برای سفر خانم شفیعی به خارج از کشورهای و شرکت در مسابقات اروپایی در نظر گرفته نشده است.
به گزارش خرداد، خانم شفیعی در پایان این مصاحبه اشاره کرده است:"باور دارم که نباید بین زنان و مردان تفاوت ایجاد کنید." این شبکه خبری به مورد خانم "نیلوفر اردلان" کاپیتان تیم ملی فوتبال زنان ایران اشاره کرده که در اخبار آمده بود به دلیل عدم اجازه شوهرش نتوانسته از ایران خارج شده و به مسابقات قهرمانی زنان اسیا در مالزی برود با این حال، علیرغم موانع زنان ایرانی برای درخشیدن در عرصه های ورزشی تلاش می کنند.

میزان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار