نظرات سینمایی ها در مورد فیلم محمد رسول الله
کد خبر: ۱۲۲۰۶
تاریخ انتشار: 2015 September 23    -    ۰۱ مهر ۱۳۹۴ - ۱۶:۳۰
به طور قطع پشت ساخت فیلم‌های بزرگی مانند «محمد رسول‌الله» افکار متعدد و درستی بوده است.
به گزارش رسانه ایران، فیلم «محمد رسول‌الله» آخرین اثر بلند سینمایی مجید مجیدی در مقام کارگردانی است که به بخشی از زندگی پیامبر اکرم (ص) می‌پردازد. این فیلم بعد از طی چند سال فیلمبرداری و انجام کارهای سخت و حرفه‌ای مدتی است که به اکران عمومی درآمده و تا به این لحظه با استقبال خوبی مواجه شده است.

فیلم «محمد رسول‌الله» در جشنواره مونترال نیز شرکت کرده. طبق خبرهای رسیده استقبال اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها دور از تصور بوده و خود جشنواره نیز متقاضی پخش این فیلم‌ در سانس‌های بیشتری بوده است.

از شواهد امر پیدا است که مسلمانان و غیرمسلمانان استقبال بی‌نظیری از فیلم دارند و فیلم مجیدی توانسته افکار اقشار مختلف جهان را به سوی خود جلب کند که جای خشنودی دارد.

فیلم «محمد رسول‌الله» می‌تواند به عنوان یکی از افتخارات سینمای ما در طول تاریخ به حساب آید و در آثار تولیدی مجید مجیدی بدرخشد.

به بهانه تولید و پخش فیلم «محمد رسول‌الله» و اشاعه فرهنگ ایرانی – اسلامی به نقاط مختلف جهان، به سراغ تعدادی از سینماگران رفتیم و نظرات آن‌ها را در این زمینه خواستار شدیم:


ساخت فیلم‌ با مضمون مذهبی، انگیزه قوی می‌خواهد
علی نصیریان گفت: البته ساخت چنین فیلمی محترم و قابل احترام است و تولید چنین آثاری با انگیزه بالا باید در دستور کار قرار بگیرد.

وی افزود: کسانی باید برای ساخت فیلم‌هایی با مضمون مذهبی اقدام کنند که انگیزه قوی داشته باشند؛ چون کسی که انگیزه قوی ندارد بنا به هر دلیلی دست به ساخت فیلم‌هایی می‌زند که قادر به رفع نیاز مخاطبان در زمینه‌های مختلف فرهنگی به خصوص مذهبی نیست.

ساخت‌ فیلم‌ مذهبی راهی برای نمایش فرهنگ مذهبی ماست
عبدالله اسکندری بیان کرد: چون سالیان درازی است که در پروژه‌های تاریخی مذهبی فعالیت دارم، حس می‌کنم تولید فیلم‌هایی مانند «محمد رسول‌الله» بسیار درست و با ارزش است.

وی افزود: در ساخت‌ فیلم‌های این چنینی باید توجه و تأمل زیادی شود تا بتوانیم فرهنگ مذهبی خود را به نفع مطلوب به نمایش بگذاریم.

سال‌ها بود که فیلمی مانند «محمد رسول‌الله» در مورد اسلام نداشتیم
همایون ارشادی عنوان کرد: زمانی که یک فیلم با موضوع مهم و ارزشمند و هزینه بالا ساخته می‌شود، به طور قطع پشت آن برای ساخت، افکار متعدد و درستی بوده است.

وی افزود: سال‌ها بود که فیلمی مانند «محمد رسول‌الله» در مورد اسلام نداشتیم و امیدوارم این فیلم بتواند اسلامی که واقعا برای جهانیان شناخته شده و ناب و پاک است را به تصویر بکشد.

وی افزود:‌ هر جا تروریسم می‌آید، مسلمانان را نشانه می‌روند. امیدواریم فیلم «محمد رسول‌الله» با پتانسیلی که دارد، فکر مردم دنیا را نسبت به دین ما عوض و آن‌ها را روشن‌فکر‌تر کند تا بفهمند تروریسم هر کسی می‌تواند باشد.

ساخت فیلم‌های این چنینی تبدیل به یک جریان شود
علیرضا داودنژاد تصریح کرد: اینکه ما فیلم‌های تاریخی خوب بسازیم و استانداردها را بالا ببریم بسیار خوب است. به شرطی که بعد از آن روند ساخت فیلم‌های این چنینی تبدیل به یک جریان شود نه اینکه بعد از ساخت یک فیلم تولید آن‌ها متوقف شود و از یاد برود.

باید بیشتر از این به ساخت فیلم در زمینه اعتقاداتمان بپردازیم
عبدالحسین برزیده تصریح کرد: به نظر لازم است راجع به اعتقادات و تفکرمان فیلم بسازیم. به دلیل آنچه ما درباره اسلام فکر می‌کنیم و تعریف ما از دین و پیامبر با برخی از تعاریف دیگران در این باره منافات دارد و به دلیل آنکه ما مدعی هستیم تعریف درستی از اسلام داریم، باید بسیار بیشتر از این به ساخت فیلم در زمینه اعتقاداتمان بپردازیم.

فرهنگ نیوز
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار