مصاحبه باخانواده تپل ترین کودک ایرانی + تصاویر
کد خبر: ۱۲۲
تاریخ انتشار: 2015 April 26    -    ۰۶ ارديبهشت ۱۳۹۴ - ۱۴:۵۷
مصاحبه با خانواده تپل ترین کودک ایرانی+تصاویر
محمد پسر بچه 15 ماهه ی بجنوردی با 42 کیلوگرم وزن ،روز به روز هم وزنش زیاد می شود،وزن زیاد محمد را دچار بیماری آسم و تنفس را برای او مشکل کرده است.محمد عاشق شکلات و شیرینیجات است و روزی 5 وعده خوراک به اندازه یک بزرگسال می خورد.
به گزارش اترک نیوز، محمد وقتي به دنيا آمد حدودا 4 كيلو بود كه وزني عادي است.تا دو ماهگي هم، اين وزن ثابت ماند. اما بعد از دو ماه، اتفاقي باورنكردني رخ ‌داد، بعد از دو ماهگي، چاق شدن روز به روز محمد را مي‌شد با چشم ديد این چاقی محمد، تنفس را برایش سخت کرده است .!
 
 مصاحبه با خانواده تپل ترین کودک ایرانی+تصاویر
 
او همراه با پدر، مادر، و برادرش در یکی از خیابان های شهر بجنورد در استان خراسان شمالی زندگی می‌کند. محمد خواب راحتی ندارد شب ها تا نزدیک صبح بیداراست و بعداز سه و چهار ساعت خواب،  بیدار می شود درخواست خوراک می کند ، محمد دائم گرسنه است.
پدر محمد یک کارگر ساده است كه آن هم لنگ شده و به خاطر نگهداري از محمد و اینکه مادرمحمد نمي‌تواند به تنهايي اين بچه را‌ تر و خشك كند مجبور است بيشتر اوقات را در خانه بگذراند و به دلیل مشکلات مالی و هزینه  های سنگین درمان محمد در خانه‌ پدریش زندگی می کند .
آقای کوهی می گوید: به تنهایی نمی تواند از عهده هزینه های سنگین درمان، خوراک و هزینه های جانبی محمد براید.
خبرنگارما بعداز شناسایی این سوژه بعداز مدت ها پیگیری و تماس های پی در پی  موفق به دیدن خانواده محمد شد. به سراغ خانواده عبدالهادی کوهی پدر پسر 42 کیلویی بجنوردی رفته و مصاحبه ای با آن ها داشته که در ادامه می خوانید:
 
محمد تنها فرزند شماست؟
نه . دو فرزند پسر دارم . محمد دومین فرزندم است.
 
مصاحبه با خانواده تپل ترین کودک ایرانی+تصاویر
 

از چه زمانی متوجه  بیماری محمد شدید؟
محمد تا دوماهگی از نظر بدنی وضعیت مناسبی داشت بعداز دوماهگی متوجه شدیم محمد روز به روز بدنش در حال چاق شدن است به طوری که با چشم هم می شد تغییرات اضافه وزن محمد را دید.
 
پزشکان چه تشخیصی درباره نوع بیماری محمد دادند؟
از همان ماه های اول به دنبال این موضوع بودیم و محمد دايم تحت آزمايش‌هاي مختلف قرار گرفت هر کدام از پزشکان نظری می دادند ولی هنوز نتيجه‌اي حاصل نشده آخرین بار هم  کم کاری تیروئید تشخیص دادند حالا هم بیماری آسم هم  به بیماری محمد اضافه شده است.
 
آیا در خانواده پدری خودتان یا همسرتان سابقه این نوع بیماری را داشتید؟
هیچ گونه سابقه ای درخانواده خودم و همسرم نداشتیم. پزشکان درابتدا اضافه وزن پسرم را شیر پرچرب مادرش اعلام کردند ولی متاسفانه طی آزمایش برروی شیر مادرش هیچ گونه علایمی تشخیص ندادند.
 
برای درمان محمد چه کارهایی کردید؟
بعداز اینکه متوجه شدیم بدن محمد روز به روز چاق می شود سریعا به چند دکتر در شهر بجنورد مراجعه کردم و با معرفی پزشکان برای درمان پسرم به مشهد و تهران نیز رفتم.
پزشکان با تجویز برخی داروها توانستند فقط 4 و 5 کیلو وزن محمد را کم کنند ولی با قطع داروها دوباره اضافه وزن محمد بیشتر می شد.
ولی متاسفانه با مراجعه به  پزشکان متعدد  و اظهارات متفاوت پزشکان راه حل قطعی  برای درمان محمد تاکنون پیدا نشده است .
 
هزینه درمان محمد چگونه است؟
برای هر وعده دارویی محمد بایستی هزینه های بالایی پرداخت کنیم که باتوجه به نداشتن شغل ثابت از عهده مخارج درمان پسرم بر نمی آیم این باعث می شود درمان محمد به خوبی انجام نشود وبیماری پسرم موفقیتی نداشته است.پوشك محمد سايز 7 است. اين پوشك هم كمياب است و هم برای اینکه پوست حساسش آسیب نبیند بايد مرغوب‌ترين جنس را خريداري كنيم.
 
 مصاحبه با خانواده تپل ترین کودک ایرانی+تصاویر
 

وعده های خوراک محمد چگونه است؟
محمد روزی 5 وعده غذا به همراه خوراک کمکی می خورد علاوه بر شير، برايش فرني درست مي‌كنم. بيشتر شب‌ها گرسنه مي‌شود، محمد خواب راحتی ندارد هر سه و چهار ساعت به دلیل گرسنگی از خواب بیدار می شود و درخواست خوراک می کند.
محمد عاشق شکلات و شیریجات است و دائم برای خوردن شیرینی و شکلات گریه می کند.
 
حمام کردن محمد باوزن سنگین اش احتمالا کار ساده ای نیست ؟
محمد علاقه زیادی به حمام و بازی با آب را دارد ولی بدلیل وزن سنگینش جابه جایی او به سختی انجام می شود یکی ،دو بار درحمام پایم سرخورده ومنجر به شکستکی پا وکمردرد شدید شدم.
 
 مصاحبه با خانواده تپل ترین کودک ایرانی+تصاویر
 
بیشترین تفریح و بازی محمد  چیست؟
محمد دائم درخانه با من و پدر،برادر و عروسک هایش همبازی است، نمی توانم به تنهايي  تكانش بدهم. حتي پدرش هم وقتي مي‌خواهد بلندش كند من بايد به او كمك كنم. از موقعي كه محمد وزنش زياد شده از خانه خارج نمي‌شويم. تا به حال حتي به يك ميهماني هم نرفته‌ايم. اضافه وزنش از يك طرف، بازيگوشي‌اش هم از طرف ديگر.
دائم برای نظافت و جابه جایی محمد با مشکل مواجه هستم و این یک دغدغه بزرگ برای ما تبدیل شده برای هر کار پسرم بایستی به شوهرم تماس بگیریم و درخواست کمک کنم.
محمد از لحاظ تکلم و شنوایی هیچ گونه مشکلی ندارد به گفته پدرش محمد دارای هوش بالایی است با کوچکترین رفتار عکس العمل نشان می دهد. با توجه به وزن سنگین محمد متوجه شدیم به راحتی نمی تواند روی پاهایش بایستد و دائم به زمین می افتد.
 
 
مصاحبه با خانواده تپل ترین کودک ایرانی+تصاویر
 
محمد تحت پوشش بهزیستی هست؟
 چندین بار اقدام کردیم تامحمد را تحت پوشش بهزیستی قرای دهیم ؛ ولی متاسفانه هر بار با وعده های بی سرانجام مواجه شدیم .
 
آروزی شما برای فرزندان؟
تنها آرزو و خواسته مان سلامتی محمد و پیدا شدن پزشکان متخصص برای درمانش است.
مادرمحمد می گوید: آرزو دارم وزن فرزندم کم شود و سلامتیش را به دست آورد .خانواده کوهی ازهمه کسانی که به نحوی بتواند به این خانواده کمک  کنند درخواست همیاری کردند.
 
مصاحبه با خانواده تپل ترین کودک ایرانی+تصاویر 
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نیازمندیها
بلیت هواپیما چارتر