ایده های آرامش بخش در دکوراسیون خانه هدیه تهرانی
bato-adv
bato-adv
کد خبر: ۱۲۰۹۳
تعداد نظرات: ۵ نظر
تاریخ انتشار: 2015 September 27    -    ۰۵ مهر ۱۳۹۴ - ۰۸:۵۹
bato-adv
bato-adv
هدیه تهرانی یکی از آدم هایی است که خیلی بیشتر از اینکه در قاب تلویزیون یا پرده سینما دیده شود در محل شغل دومش حضور دارد؛ خانم بازیگر، موسس و مدرس آموزشگاهی است که در آن یک نوع ورزش چینی جالب آموزش داده می شود: «تای چی چوان»
شاید دیدن یک بازیگر در خیابان یا رستوران یا کافی شاپ دیگر برای ما چندان چیز عجیبی نباشد، چون ممکن است شب به صفحه شخصی همان بازیگر معروف سر بزنیم و یک خویش انداز(!) جانانه با لوکیشن همان کافی شاپ یا رستوران ببینیم، اما دیدن یک بازیگر مطرح در جایی که دارد به شغل دوم یا چندمش رسیدگی می کند، همچنان عجیب و جالب است.

 کلاس های رزمی هدیه تهرانی و دکوراسیون زیبای خانه وی

هدیه تهرانی یکی از آدم هایی است که خیلی بیشتر از اینکه در قاب تلویزیون یا پرده سینما دیده شود در محل شغل دومش حضور دارد؛ خانم بازیگر، موسس و مدرس آموزشگاهی است که در آن یک نوع ورزش چینی جالب آموزش داده می شود: «تای چی چوان» به عنوان کسی که می خواهد به این ورزش بپیوندد و دوست دارد یک هنرپیشه، چم و خم کار را یادش بدهد، سری به باشگاه خانم بازیگر زدم تا ببینم اوضاع در این آموزشگاه هیجان انگیز از چه قرار است؟

باشگاه هدیه تهران در کوچه پسکوچه های یکی از مناطق خوش آب و هوای تهران واقع شده و بیشتر شبیه به یک خانه ویلایی تر و تمیز است تا یک باشگاه ورزشی که جان می دهد برای دورهمی و گعده های فامیلی و سیزده به در. روی دیوار حیاط باشگاه علامت معروف «یین و یانگ» درشتی به چشم می خورد، همان علامتی که ما فکر می کردیم مربوط به ورزش کونگ فو است، اما گویا مهم ترین نماد هنر، ورزش و باورهای چین است و کل یوم ورزش های رزمی این کشور را ساپورت می کند.

 در نزدیکی های در ورودی گوش مان را تیز می کنیم تا شاید صدای جیغ و داد بروسلی واری بشنویم، اما داخل باشگاه هم هیچ شباهتی به سایر باشگاه های ورزشی ندارد؛ محیطی آرام و خلوت شبیه به یک کافه و دور از داد و هوارهایی که همه از کلاس های رزمی سراغ دارند.

در حالی که با مسوول ثبت نام کلاس ها در حال چانه زنی و کسب اطلاعات هستیم، تهرانی وارد محوطه باشگاه می شود و پشت میز چوبی حیاط می نشیند تا کلاسش شروع شود. درست برعکس اتفاقی که از حضور یک بازیگر مطرح در فضایی خارج از پرده سینما یا قاب تلویزیون انتظار می رود، خانم بازیگر بدون اینکه کسی دورش را بگیرد در دنیای خودش غرق است و حتی نگاهی هم به سمت ما نمی کند.

کلاس های رزمی هدیه تهرانی و دکوراسیون زیبای خانه وی


بعد از آماری که از خانم مسوول می گیریم، دستمان می آید که تفاوت هدیه تهران در اینجا شهرتش در بازیگری و سوپراستار بودن سینما نیست، بلکه میزان حرفه ای بودن او در این رشته ورزشی است که ابهتی به تهرانی داده که با هر کسی فالوده نمی خورد و مثل استادهای خسته باشگاه های رزمی از همان لحظه ورود چهره های جدید به باشگاه، دنبال جذب آنها نیست.

در ابن باشگاه دو شاخه از ورزش های رزمی چینی را آموزش می دهند: «تای چی چوآن» و «چی کونگ» که خانم بازیگر مدرس رشته «تای چی چوآن» است و سه روز در هفته می توانید برای یادگیری نرمش ها و حرکات دست خاص این ورزش در آنجا آموزش ببینید. ظرفیت کلاس های هدیه تهرانی هم نهایتا 10 نفر است و اگر هرکسی بعد از پرشدن کلاس ها اضافه شود باید صبر کند تا چند نفر دیگر هم به او بپیوندند.

استاد تهرانی(!) سالن را ترک می کند و داخل بخشی می شود که در آنجا کلاس ها را برگزار می کند تا خود را برای آموزش دادن به شاگردانش آماده کند. ما هم در خلال صحبت هایمان با خانم مسوول ثبت نام به قسمت هیجان انگیز هزینه ها می رسیم.

این کلاس ها 12 جلسه در یک ماه است و چیزی حدود 450 هزار تومان برای هر نفر آب می خورد. درست است که با این هزینه می توانید نزدیک به 9 ماه در یک باشگاه رزمی یا بدنسازی نرمال و خوب کار کنید، اما در آن باشگاه ها که یک سوپراستار سینما که با حفظ سمت، رزمی کار قابلی هم هست، به شما آموزش نمی دهد.

بالاخره هدیه تهرانی مدتی هم نایب رئیس فدراسیون ووشو بوده و سال ها دستی بر آتش این ورزش رزمی داشته است و نامردی است اگر بخواهیم بالابودن این مبلغ را صرفا به دلیل سوپراستار بودن تهرانی در نظر بگیریم. شلوغی کلاس های خانم بازیگر هم گواه این مطلب است که این مبلغ برای خیلی از جوان هایی که عاشق یادگیری ورزش های خاص رزمی هستند، آن قدرها هم زیاد نیست.

ایده های آرامش بخش در دکوراسیون خانه هدیه تهرانی

ترفند های دکوراسیون: برای این که به یک طراحی درست و اصولی برای دکوراسیون داخلی خانه تان برسید، نیاز دارید تا برای هر کدام از انتخاب های تان مثل رنگ ها یا مبلمان ها دلیل درست و محکمی داشته باشید، برای این کار می توانید به سراغ کارشناسان یا اهالی فن متخصص در این زمینه بروید یا از نظرات و انتخاب های هنرمندان مورد علاقه تان ایده بگیرید، به همین خاطر این بار در ادامه مطالب طراحی دکوراسیون داخلی منزل به سبک هنرمندان به سراغ خانه هدیه تهرانی رفته ایم تا با نکات مثبتی که در طراحی داخلی خانه او وجود دارد آشنا شویم پس با این مطلب جذاب از چیدانه همراه باشید.

در عکس بالا می توانید دکوراسیون آرام بخش خانه هدیه تهرانی را مشاهده کنید. اول بهتر است با روحیات او آشنا شویم تا بتوانیم فلسفه انتخاب هایش را بیشتر متوجه شویم. هدیه تهرانی جزو کسانی است که دامنه فعالیت های هنری اش فقط به بازیگری تئاتر و سینما ختم نمی شود، این بازیگر توانمند در زمینه عکاسی نیز فعالیت می کند و در سال ۱۳۸۸ نیز نمایشگاه عکسی را در خانه هنرمندان برپا کرد، این بانوی هنرمند به ورزش تای چی چوان نیز علاقه خاصی دارد و حتی سابقه مربیگری در این زمینه را نیز دارد و شاید هم همین علاقه باعث شده است تا دکوراسیون داخلی خانه او بسیار خوانا و ساده، اما در عین حال جذاب و گیرا باشد.

۱. انتخاب تنالیته رنگ سبز ملایم

رنگ سبز رنگ آرامش و منبع لطافت و طراوت در طراحی دکوراسون داخلی است، حضورش در خانه باعث می شود تا محیطی سرشار از آرامش پدید بیاید و قرار گرفتن در فضایی با رنگ سبز بعد از یک روز کاری پر مشغله می تواند باعث ارامش ذهن شما شود. یادتان باشد که رنگ سبز جلوه طبیعت در دکوراسیون داخلی است پس از آن در طراحی دکوراسیون منزل تان بهره ببرید. درست مثل خانه هدیه تهرانی.

 کلاس های رزمی هدیه تهرانی و دکوراسیون زیبای خانه وی


اگر در رابطه با طراحی دکوراسیون داخلی منزل تان سوالی دارید می توانید آن را در بخش مشاوره دکوراسیون چیدانه مطرح کنید تا کارشناسان چیدانه به شما کمک کنند. 

۲. استفاده از پارکت چوبی به عنوان کف پوش

پارکت، کفپوش هایی با حس آشنا هستند و هم چنین استفاده از مواد و مصالحی که نقش مایه هایی طبیعی دارند مانند پارکت ها هم می تواند به آرامش فضای داخلی خانه های شما کمک کند، ترکیب رنگ قهوه ای پارکت ها و رنگ سبز مبلمان ها جزو هوشمندانه ترین ترکیب های رنگی است که می تواند جلوه ای از یک منظره طبیعی را برای شما یادآور شود و نمونه ای از بهترین همنشینی این نگ ها را می توان در خانه هدیه تهرانی دید.

۳. استفاده از گلیم های ایرانی

امروزه فرش های ایرانی جایگاه ویژه ای در طراحی دکوراسیون داخلی پیدا کرده اند، چرا که حضورشان در فضا باعث می شود تا دکوراسیون داخلی خانه رنگ و لعابی خیره کننده به خود بگیرد، مطلب دکوراسیون امروزی با فرش های ایرانی را بخوانید تا متوجه جذابیت آن ها بشوید، شاید هم به همین دلیل است که هدیه تهرانی نیز از یک گلیم ایرانی با رنگ های گرم در طراحی دکوراسیون داخلی خانه اش استفاده می کند.

دلتان می خواهد برای طراحی دکوراسیون داخلی خانه تان با یک شرکت متخصص یا طراحانی خلاق و زبر دست مشورت کنید؟ پس حتما سری به بخش معماری داخلی و طراحی دکوراسیون اهالی فن چیدانه بزنید و با این گروه های متخصص در سراسر ایران آشنا شوید و از آن ها بخواهید تا به شما در این کار کمک کنند.

۴. ترکیب پارکت و گلیم های ایرانی

همان طور که گفتیم فرش های ایرانی دکوراسیونی خوش رنگ و لعاب را ایجاد می کنند، اما بسیاری از افراد فکر می کنند که با پارکت کردن کف خانه ها نیازی به استفاده از فرش ها نیست، در صورتی که رنگ گرم فرش های ایرانی و طرح های ایرانی آن موجب می شود تا فضا بیش از پیش گرم، صمیمی، جذاب و گیرا شود، همچنین وجود المان های ایرانی در خانه باعث می شود تا خانه تان رنگ اصالت به خود بگیرد. که نمونه آن را هم در خانه هدیه تهرانی می توانید ببینید و هم در عکس بالا.

۵. گیاهان سبز رنگ و گل ها

هیچ کس نمی تواند منکر حس دل انگیز و لطافتی که گیاهان در فضای داخلی خانه ایجاد می کنند بشود، گل ها و گلدان ها به واسطه تولید اکسیژن باعث می شوند تا خانه همیشه سرشار از سرزندگی باشد. پس شما هم حتما از گلدان ها و گل ها در طراحی دکوراسیون داخلی منزل تان استفاده کنید.

کلاس های رزمی هدیه تهرانی و دکوراسیون زیبای خانه وی


۶. میز و وسایل دکوری چوبی

وقتی همه اجزا و عناصر دکوراسیون داخلی خانه تان را بر اساس حس خوبی که در فضای ایجاد می کنند انتخاب کنید قطعا برای کامل کردن این زیبای به سراغ لوازم دکوری چوبی خواهید رفت. دقیقا مثل خانه هدیه تهرانی که میز ها و کنسول های چوبی تکمیل کننده زیبایی خانه است.

۷. استفاده از آینه و تابلو های هنری بر دیوار

آینه برای تاثیر اعجاب انگیزی که در افزایش نور، انرژی و بزرگ تر نشان دادن فضا دارد عنصر مورد علاقه بیشتر طراحان داخلی است و همان طور که در عکس دکوراسیون خانه هدیه تهرانی می بینید او به طرز هوشمندانه ای در بالای کاناپه نشیمن از آینه استفاده کرده است.

علاوه بر اینها دکوراسیون خانه باید انعکاسی از علایق شخصی شما را در خود داشته باشد و تابلوهای هنری دیوارها بهترین وسیله برای نمایش روح هنر دوست هدیه تهرانی است.

اگر می خواهید خانه ای به آرامش خانه هدیه تهرانی داشته باشید استفاده از نکات فنگ شویی قطعا به شما کمک خواهد کرد.

 کلاس های رزمی هدیه تهرانی و دکوراسیون زیبای خانه وی


هدیه تهرانی (متولد ۴ تیر ۱۳۵۱ در تهران) بازیگر سینمای ایران است. وی همچنین در زمینه عکاسی و ورزش تای چی چوان فعالیت دارد. او برنده دو سیمرغ بلورین از جشنواره فیلم فجر می‌باشد.

 کلاس های رزمی هدیه تهرانی و دکوراسیون زیبای خانه وی

هدیه تهرانی (متولد ۴ تیر ۱۳۵۱ در تهران) بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر ایران است. اولین بار وی برای بازی در فیلم روز واقعه انتخاب شد، اما بعدها لادن مستوفی جای او را گرفت. کیانوش عیاری هم او را برای بازی در بودن یا نبودن انتخاب کرد که بعدها عسل بدیعی به جای او برگزیده شد. اما سرانجام مسعود کیمیایی او را برای فیلم سلطان انتخاب کرد و هدیه تهرانی وارد سینمای حرفه‌ای شد. بازی‌های راحت و روان او در فیلمهای غریبانه و به خصوص شوکران تحسین منتقدان را برانگیخت. یکی از بهترین نقش آفرینی‌اش که منجر به دریافت سیمرغ بلورین جشنواره فیلم فجر و تندیس زرین جشن خانهٔ سینما شد و تحسین نویسندگان و منتقدان را در پی داشت، بازی بیادماندنی او در چهارشنبه سوری بود. مجله همشهری جوان، بعد از مهناز افشار وی را به عنوان دومین بازیگر زن پول‌ساز دهه هشتاد خورشیدی انتخاب کرد.

مجله همشهری جوان - چیدانه - ویکی ‍‍پدیا

گرداوری و تنظیم : پرشین وی

bato-adv
bato-adv
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۵
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
شوکا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۱ - ۱۳۹۴/۰۷/۰۵
1
33
یه چند تا عکس درست درمون از خونه ش میزاشتید بجای اینکه از خونه ش بحث کنید و عکس چهره شو بزارید!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۴ - ۱۳۹۴/۰۷/۰۵
11
1
من عاشق بازی هدیه تهرانی هستم چون در یک روز بدنیا امدیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۵ - ۱۳۹۴/۰۷/۰۵
5
1
خانه اش چقدر سوت و کور است .
در عمق نگاهش افسردگی غوغا می کند .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۷ - ۱۳۹۴/۰۷/۰۵
3
3
خانه اش ايمن نيست. پله ها نرده ندارد.گلدان كه جاي نرده را نمي گيرد.
ناشناس
|
China
|
۰۷:۳۰ - ۱۳۹۴/۰۷/۰۶
2
3
اروپایی ها و امریکایی ها هزاران دلار می دهند و یک دست فرش دستباف ایرانی را کف اتاقشان پهن می کنند. تعجب آور است که یک هنرپیشه ایرانی خانه خود را از داشتن چنین هنری محروم ساخته.
نام:
ایمیل:
* نظر:
bato-adv
bato-adv
آخرین اخبار
bato-adv
نیازمندیها
بلیت هواپیما چارتر