خلافکار مخوف تهران، مامور پلیس آگاهی شد + عکس
کد خبر: ۱۱۹۹۷
تاریخ انتشار: 2015 September 21    -    ۳۰ شهريور ۱۳۹۴ - ۱۷:۴۰
خلافکار مخوف تهران که به نام «مامور پلیس آگاهی» از مردم اخاذی می‌کرد، توسط پلیس شناسایی و دستگیر شد.
 

 18 شهریور امسال مأموران پلیس در حین گشت زنی در بزرگراه امام رضا (ع ) – مسیر غرب به شرق ، به سرنشین یک دستگاه خودرو پژو روآ مشکوک شده و به راننده آن دستور ایست داده اما راننده خودرو با وجود شنیدن دستور ایست مأمورین اقدام به فرار می نماید.

در ادامه تعقیب و گریز واحد گشت پلیس و خودرو روآ، مأمورین در مرحله اول با استفاده از تجهیزات هشداری به راننده روآ دستور ایست داده اما وی همچنان به فرار خود ادامه می دهد که مأمورین پس از شلیک چند تیر هوایی، جهت متوقف نمودن خودرو اقدام به شلیک گلوله به سمت چرخ های خودرو کرده و چرخ های سمت چپ خودرو را مورد اصابت گلوله قرار می دهند.

با وجود متوقف شدن خودرو، راننده آن به صورت پیاده اقدام به فرار می نماید پس از بی توجهی این شخص به دستور ایست و شلیک های هوایی، وی را از ناحیه پای راست مورد اصابت گلوله قرار داده و نهایتا دستگیر می نمایند.

پرونده در اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ

با دستگیری متهم «ایرج . ن» (41 ساله) و کشف یک عدد کارت شناسایی مجعول منتسب به نیروی انتظامی، پرونده مقدماتی با موضوع «جعل عناوین دولتی» تشکیل و به دستور شعبه هفتم بازپرسی دادسرای ناحیه 34 تهران ، پرونده جهت رسیدگی در اختیار اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

اعتراف به سرقت های تحت پوشش مأمور

با انتقال متهم به اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ، بلافاصله «ایرج.ن» به عنوان یکی از مجرمین سابقه دار در زمینه زورگیری، جعل عناوین دولتی و سرقت های تحت پوشش مأمور مورد شناسایی قرار گرفت.

«ایرج.ن» که چاره ای جز اعتراف و بیان حقیقت نداشت، به ناچار لب به اعتراف گشوده و به سرقت های تحت پوشش مأمور اعتراف کرد و گفت:با استفاده از کارت مجعول خود را به عنوان مأمور مبارزه با موادمخدر و پلیس آگاهی معرفی و اقدام به سرقت اموال آنها از قبیل پول ، گوشی تلفن همراه و ... می کردم.

شناسایی دهها مالباخته

با اعتراف متهم به انجام سرقت و زورگیری های تحت عناوین دولتی در محدوده پایانه های مسافربری بویژه در محدوده ترمینال جنوب، پایانه خاوران و پایانه خزانه، پرونده سرقت های مشابه مورد بررسی قرار گرفت و دهها مالباخته که توسط متهم مورد سرقت قرارگرفته بودند، شناسایی و جهت پیگیری شکایت به اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شدند.

یکی از شکات پس از شناسایی «ایرج.ن» به کارآگاهان گفت: 8 مرداد امسال در حال بازگشت به منزل بودم که سرنشین یک دستگاه خودرو پژو روآ اقدام به متوقف کردن بنده کرد و ضمن معرفی خود به عنوان مأمور مبارزه با مواد مخدر، به بهانه همراه داشتن مواد مخدر اقدام به بازرسی بنده نمود؛ پس از دور شدن این شخص متوجه شدم که قسمتی از وجود نقد همراهم (مبلغ 350 هزار تومان) و همچنین یک فقره چک 300 هزار تومانی از من سرقت شده است.

مالباخته ای دیگر نیز گفت: ساعت 14:30 ششم مردادماه امسال از میدان میوه و تره بار مرکزی واقع در منطقه عبدل آباد قصد رفتن به شهرستان محل زندگی را داشتم که راننده یک دستگاه خودرو پژو روآ نوک مدادی مرا صدا کرد؛ این شخص خودش را مأمور آگاهی معرفی و به بهانه سارق بودن، مرا سوار ماشین کرد تا به ادعای خودش به کلانتری ببرد؛ در میانه راه، راننده روآ محتویات جیب هایم شامل مبلغ 7 میلیون تومان وجه نقد (حقوق چند ماه کار در میدان میوه و تره بار) و دو دستگاه گوشی تلفن همراه را در داخل ماشین خالی کرد و پس از پیاده کردن بنده، به سرعت از محل متواری شد.

یکی دیگر از مالباختگان که توسط متهم مورد ضرب و جرح قرار گرفته بود نیز پس از شناسایی متهم به کارآگاهان گفت: عصر 30 تیرماه امسال سرنشین یک دستگاه خودرو پژو روآ نوک مدادی با ارائه کارت شناسایی خود را به عنوان مأمور پلیس آگاهی معرفی و اقدام به بازرسی بندی من کرد؛ پس از بازرسی، این شخص اقدام به بازرسی کیف همراهم کرد. از ایشان درخواست کردم تا اجازه دهـد مدارک شناسایی را از داخل کیف در آورده و به ایشان ارائه نمایم که ناگهان مرا مورد ضرب و شتم قرار داد که به علت اصابت ضربه ی مشت به ناحیه گردن، از حال رفتم و این شخص با سرقت کیف دستی حاوی لب تاب ، گوشی تلفن همراه ، مدارک خودرو و مدارک شناسایی ، کیف پول و ... از محل متواری شد.

معاون مبارزه با سرقت های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ با اشاره به کارت شناسایی مجعول بدست آمده از متهم گفت: کارت شناسایی مورد استفاده از سوی متهم که بوسیله آن خود را مأمور معرفی کرده، بگونه ای جعل گردیده که با کمترین دقت از سوی مالباختگان قطعا به عنوان سارق تحت پوشش مأمور مورد شناسایی قرار می گرفت که متأسفانه هیچکدام از شکات پرونده در زمان ارائه کارت از سوی متهم، دقتی در این خصوص انجام نداده و این در حالی است که بارها در اطلاع رسانی پرونده های مختلف به شهروندان محترم اعلام گردیده است که مأمورین در زمان اجرای مأموریت موظف به ارائه کارت شناسایی عکس دار هستند.سرهنگ کارآگاه داوود فـرد با اعلام خبر انتشار بدون پوشش تصویر متهم، افزود: با توجه به اعتراف صریح متهم به دهها فقره سرقت تحت پوشش مأمور و به جهت شناسایی سایر جرایم ارتکابی متهم و شکات پرونده ، دستور انتشار بدون پوشش تصویر متهم از سوی مقام محترم قضایی صادر شده است لذا از کلیه شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصویر متهم شدند دعوت می شود تا جهت پیگیری شکایات خود به اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در خیابان وحدت اسلامی مراجعه کنند.

جام جم آنلاین

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نیازمندیها
بلیت هواپیما چارتر