راه های درمان میخچه
کد خبر: ۱۱۷۹۷
تاریخ انتشار: 2015 September 21    -    ۳۰ شهريور ۱۳۹۴ - ۰۶:۱۵
حمیدرضا شفیعی گفت: میخچه یک نوع پینه است که در اثر استمرار فشار به قسمتی از پوست تشکیل می‌شود و در واقع پوست با ایجاد میخچه به محافظت از خود پرداخته و ضخیم تر می‌شود تا بتواند با فشار زیاد مقابله کند.
 
این متخصص پوست اضافه کرد: میخچه بیشتر در پا ظاهرشده و در افرادی دیده می‌شود که فشار زیادی را به دلیل آناتومی بد این قسمت از بدنشان تحمل می‌کنند، البته گاهی ممکن است میخچه در دست نیز به علت بلند کردن اجسام سنگین مشاهده شود.
 
وی درباره تشخیص این ناهنجاری در پوست گفت: تنها راه تشخیص و درمان میخچه توسط پزشک متخصص است و فرد نباید قبل از مراجعه اقدامی را برای درمان آن انجام دهند.
 
شفیعی در خصوص علت اهمیت مراجعه به پزشک متخصص گفت: میخچه و زگیل از نظر ظاهری بسیار شبیه هم هستند؛ ولی زگیل یک ضایعه‌ای ویروسی و عفونی بوده و اقدام نادرست ممکن است این ناهنجاری را به افراد دیگر نیز منتقل کند.
 
وی در خصوص جلوگیری از ابتلا به میخچه گفت: بهترین روش برای پیشگیری از این ضایعه در پا پوشیدن کفش مناسب و راحت است؛ البته لازم است از پوشیدن کفش‌های پاشنه‌بلند و نوک‌تیزی که پا را تحت‌فشار قرار می‌دهد پرهیز کنید.
 
وی درباره درمان میخچه گفت: تحریک میخچه باعث بزرگ شدن آن می‌شود به همین علت هیچ‌گاه از ناخن‌گیر، چاقو، سنگ‌پا و چسب میخچه برای بهبود این ضایعه در بدن استفاده نکنید و تنها درمان باید توسط متخصص و با خارج کردن ریشه میخچه و یا فریز کردن سلول‌ها انجام پذیرد.

 شفیعی در پایان توصیه کرد: ‌که این ضایعه به علت فشار زیاد به پوست در پا و گاهی در دست به وجود می‌آید؛ پوشیدن کفش مناسب بهترین راه برای پیشگیری از این اختلال در پا است.

آفتاب
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نیازمندیها
بلیت هواپیما چارتر