دستگیری قاتل برادرکش در عمق ۲۰ متری زمین
bato-adv
bato-adv
کد خبر: ۱۱۷۵۶۰
تاریخ انتشار: 2018 August 08    -    ۱۷ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۰

سرهنگ علی ولیپور گودرزی گفت: ۲۲ خردادماه امسال وقوع یک درگیری منجر به جنایت در پارک پامچال به کلانتری ۱۶۹ مشیریه اعلام شد. با حضور مأمورین در محل مشخص شد جوانی افاغنه (۲۵ ساله) بر اثر اصابت جسم تیز به ناحیه سینه دچار خونریزی شدید شده و فوت کرده است؛ پرونده مقدماتی با موضوع "قتل عمـد" تشکیل و برای ادامه رسیدگی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

با آغاز تحقیقات میدانی، کارآگاهان اداره دهم در محل جنایت حاضر و در همان تحقیقات اولیه از شاهدان صحنه‌ی درگیری موفق به شناسایی برادر مقتول به نام "خدایار" (۲۲ ساله) به عنوان متهم پرونده شدند که طی درگیری، با چاقو ضربه‌ای به برادرش زده و پس از آن از محل متواری شده است.

کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی با شناسایی محل کار خدایار در یک پروژه ساختمانی در شهرک مشیریه به این محل مراجعه و اطلاع پیدا کردندکه وی از محل کار خود متواری شده است. اقدامات پلیسی جهت شناسایی مخفیگاه خدایار در دستور کار کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار داشت تا نهایتا کارآگاهان اطلاع پیدا کردندکه خدایار اخیرا در یک پروژه ساختمانی در منطقه سعادت آباد – بلور دریا مشغول بکار شده است. بلافاصله کارآگاهان اداره دهم ۱۵ مردادماه به این محل مراجعه و در بازرسی از محل موفق به شناسایی خدایار در عمق ۲۰ متری زمین، در زمان اجرای عملیات گودبرداری ساختمان و نهایتا دستگیری وی شدند.

خدایار پس از دستگیری و انتقال به اداره دهم پلیس آگاهی صراحتا به درگیری منجر به قتل برادرش اعتراف کرد و در اظهاراتش گفت: چند ماه پیش یکی از دوستانم قصد رفتن به افغانستان را داشت و به همین علت مبلغی را به امانت نزد من گذاشت؛ از ترس سرقت پول، موضوع را با برادرم در میان گذاشته و نهایتا تصمیم بر آن شد تا پول را به برادرم داده تا او در خانه اش نگهداری کند؛ پس از آنکه صاحب پول مجددا به تهران آمد، برای تحویل گرفتن پول نزد برادرم رفتم، اما در کمال تعجب وی با طرح برخی موضوعات عنوان کرد که پول را بابت بدهی من برداشته است؛ چندین نوبت به در منزل برادرم در مشیریه رفته تا شاید او را راضی کنم تا پول را پس دهد، اما او هر بار همان صحبت اولیه‌ی خودش را تکرار می‌کرد تا اینکه روز حادثه تلفنی با او صحبت کرده و اینبار از او خواستم تا به پارک نزدیک خانه اش مراجعه کند تا آنجا صحبت کنیم ... مجددا برادرم همان صحبت‌های قبلی را تکرار کرد و همین موضوع باعث درگیری ما دو نفر شد؛ در یک لحظه کنترل خودم را از دست داده؛ با چاقو ضربه‌ای به سینه‌ی برادرم زدم. برادرم روی زمین افتاد و غرق در خون شد؛ در حالیکه بسیار ترسیده بودم بی هدف از محل دور شده و فرار کردم ".

سرهنگ کارآگاه علی ولیپور گودرزی، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر به خبرنگار میزان گفت:متهم با قرار بازداشت موقت صادره از سوی بازپرس محترم شعبه سوم دادسرای ناحیه ۲۷ تهران و برای ادامه تحقیقات در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دارد.

میزان

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نیازمندیها
بلیت هواپیما چارتر