مهر مادری باورنکردنی یک گوریل + تصاویر
کد خبر: ۱۱۷۲۴
تاریخ انتشار: 2015 September 19    -    ۲۸ شهريور ۱۳۹۴ - ۱۵:۲۰

تصاویر تکان‌دهنده‌ای از یک گوریل ماده در باغ‌وحش فرانکفورت آلمان منتشر شده که تأکید دوباره‌ای است بر بی‌مرز بودن عشق مادری و اینکه موهبت خدادادی مهر مادری تنها به آدمیان محدود نمی‌شود و در میان همه گونه‌های جانوری می‌توان از آن سراغ گرفت.

این گوریل که «شیرا» نام دارد دیوانه‌وار در قفسش قدم می‌زند و ناامیدانه انتظار می‌کشد نوزاد مرده‌اش از خواب بیدار شود.

این گوریل مادر با چهره‌ای غمزده جسد نوزادش را به این سو و آن سو می‌برد و گاه او را در آغوش می‌کشد و گاه تکانش می‌دهد.

یک هفته از مرگ این بچه گوریل گذشته اما مادر او هنوز از درک ماجرا عاجز است و شب‌ها جسد نوزادش رو روی شکمش می‌خواباند و صبح روز بعد باز با همان چهره حیرت‌زده از خواب برمی‌خیزد و به نوزاد مرده‌اش که هیچ حرکتی ندارد، خیره می‌شود.

به گفته مدیر باغ‌وحش فرانکفورت این بچه گوریل صبح پنج‌شنبه هفته پیش زنده بود اما بعدازظهر همان روز بی‌هیچ نشانه‌ای از بیماری جان داد.

کارکنان باغ‌وحش فرانکفورت انتظار می‌کشند عزاداری گوریل مادر که 10 سال سن دارد، پایان یابد تا نوزادش را برای یافتن دلیل مرگ کالبدشکافی کنند.

مدیر باغ‌وحش فرانکفورت با اشاره به رویگردانی گوریل مادر از دست کشیدن از جسد نوزادش که بیش از اندازه به واکنش‌های مشابه انسانی شباهت دارد، این رفتار را در میان این گونه جانوری بسیار شایع و عادی ارزیابی می‌کند زیرا پیوند مادر و فرزندی در گوریل‌ها بسیار نزدیک و محکم است.

به نقل از مسئولان باغ‌وحش فرانکفورت حاکی است «شیرا» برای کنار آمدن با این غم به زمان نیاز دارد. این گوریل دومین بار است که مادر شده و در هر دو بار سرنوشت بچه‌هایش مرگ بوده است.

بهار سال گذشته، نوزاد اول او در شش ماهگی به یک بیماری عفونی مبتلا شده و جان داد. در آن هنگام نیز «شیرا» مانند موقعیت کنونی تا چند روز جسد نوزادش را در آغوش می‌کشید و تکان می‌داد تا شاید بیدار شود اما سرانجام ناامید شد و او را در گوشه‌ای آرام از قفس رها کرد و غمزده به کنجی دیگر پناه برد.

فرهنگ نیوز

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نیازمندیها
بلیت هواپیما چارتر