بیشتر نویسندگان امریکا زیر خط فقر هستند!
کد خبر: ۱۱۷۱۳
تاریخ انتشار: 2015 September 19    -    ۲۸ شهريور ۱۳۹۴ - ۱۳:۰۴
ناشران باید حق امتیاز بیشتری برای نویسندگان در نظر بگیرند. پرداخت‌ها به نویسندگان از سوی ناشران باید عادلانه‌تر شود، در غیر این صورت شاهد پایین آمدن کیفیت آثار خواهیم بود.
«مری رازنبرگر»، مدیر انجمن نویسندگان امریکا گفته است که نتایج برگرفته از پژوهش درباره درآمد نویسندگان امریکایی تصویر نگران کننده‌ای به دست می‌دهد. وی می‌گوید: «وقتی درباره درآمد نویسندگان سخن به‌میان می‌آید، اخبار خوبی به گوش نمی‌رسد. این بدین معنی است که ناشران باید حق امتیاز بیشتری برای نویسندگان در نظر بگیرند. پرداخت‌ها به نویسندگان از سوی ناشران باید عادلانه‌تر شود در غیر این صورت شاهد پایین آمدن کیفیت آثار خواهیم بود.»
 
پژوهش انجام شده درباره درآمد نویسندگان توسط گروه «کودکس» (Codex Group) با نظرسنجی از 1674 عضو انجمن نویسندگان امریکا انجام شده است که از این تعداد 1406 تن از آنان به طور تمام وقت یا نیمه‌دقت به کار نویسندگی اشتغال دارند. از این تعداد 89 درصد از نویسندگان مورد پرسش قرار گرفته بالای 50 سال سن داشتند.
 
بر مبنای میزان سطح فقر فدرال امریکا، هر شخصی که در طول سال کمتر از 11 هزار دلار درآمد داشته باشد، زیر سطح فقر قرار دارد.

پژوهش انجام شده هم‌چنین نشان می‌دهد که نه تنها بیشتر نویسندگان درآمد کمی از راه نویسندگی کسب می‌کنند بلکه، درآمد بسیاری از آن‌ها از 10 هزار دلار در سال 2009 به 8 هزار دلار در سال 2014 کاهش یافته است.
 
در عین حال «رازنبرگر» تاکید می‌کند که نتایج به‌ دست آمده میزان تأثیر ورود نرم‌افزارهای دیجیتال را بر کار نویسندگان نیز نشان می‌دهد. در سال 2009 که نخستین پژوهش بر درآمد نویسندگان انجام شد، هنوز کتاب‌های الکترونیک خیلی رایج نشده بودند.
 
مدیر انجمن نویسندگان امریکا می‌گوید که به دلیل فقدان تامین مالی از راه نوشتن، نویسندگان را به روش‌های ترکیبی ترغیب کرده است تا جایی که بیشتر آنان به مؤلف – ناشر بودن روی آورده‌اند. بر اساس پژوهش انجام شده، 4 درصد مورد پرسش قرار گیرنده‌ها مؤلف – ناشر بوده و 33 درصد نیز حداقل یک اثر خود را با هزینه شخصی منتشر کرده‌اند.

کتاب
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نیازمندیها
بلیت هواپیما چارتر