این مرد شکارچی پیرزن‌های تهرانی است+ عکس
کد خبر: ۱۱۶۱۷۰
تعداد نظرات: ۲ نظر
تاریخ انتشار: 2018 July 25    -    ۰۳ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۶

مرد شیاد که به بهانه پرداخت «بن‌کارت» دو میلیونی زنان سالخورده را فریب داده و طلاهایشان را سرقت می‌کرد، تحت تعقیب پلیس قرار گرفت.

اواخر خرداد و در واپسین روز‌های ماه رمضان زن میانسالی با مراجعه به کلانتری ۱۰۴ عباس آباد تهران از مرد کلاهبرداری به اتهام فریب و سرقت طلاهایش شکایت کرد. وی گفت: «از بیمارستان برمی‌گشتم. ساعت‌ها معطلی در بیمارستان خسته‌ام کرده بود. حوالی میدان سپاه مرد ۶۰ ساله‌ای جلویم را گرفت. او در حالی که مشغول صحبت با تلفن همراهش بود رو به من کرد و سن و سالم را پرسید. تعجب کرده بودم، اما او گفت: مؤسسه‌ای خیریه با ارائه کارت ملی به زنان بالای ۷۰ سال بن ماه رمضان می‌دهد وچون من هم این شرایط را دارم می‌تواند مرا به آنجا ببرد تا بن را بگیرم. از این طریق سر صحبت را باز کرد. او تظاهر می‌کرد مادرش پشت خط است و می‌خواهد مرا نزد او ببرد.»

این مرد شکارچی پیرزن‌های تهرانی است+ عکس


این زن ادامه داد: «چند قدمی که جلو رفتیم تلفنش را قطع کرد و گفت: این فرصت خوبی است که بن را دریافت کنید. من هم با خودم فکر کردم کارت ملی که همراهم است و اگر هم حرف‌هایش درست نباشد چیزی از دست نمی‌دهم. آن مرد ظاهر موجهی داشت و وقتی پشت تلفن با مادرش حرف می‌زد سعی می‌کرد این حس احترام را به من هم منتقل کند. کمی که جلو رفتیم او اشاره به انگشتر و النگوهایم کرد و گفت: «خانم؛ آنجا اگر ببینند طلا و جواهر همراهتان است به شما بن نمی‌دهند بهتر است همین جا همه را در کیفتان بگذارید. من هم با هر سختی بود همه طلاهایم را درآوردم و داخل دستمالی در کیفم گذاشتم.»
او درباره نحوه سرقت کیف همراهش نیز گفت: «همانطور که با هم راه می‌رفتیم او که کیسه‌ای دستش بود از من خواست برای اینکه راحت‌تر راه بروم و سریع‌تر برسیم کیفم را داخل کیسه‌اش بگذارم. در بین راه کیسه را گرفتم، اما چون سنگین بود دوباره دست او دادم. او مدام می‌گفت: چند متری بیشتر نمانده و مرا دنبال خودش می‌کشاند. من هم بیمار قلبی هستم و نمی‌توانم تند راه بروم. نزدیک میدان که رسیدیم آن مرد ناگهان قدم‌هایش را تند کرد و تا خواستم اعتراضی بکنم در بین جمعیت ناپدید شد. شوکه بودم و نفسم بالا نمی‌آمد. همانجا نشستم. دو سرباز راهنمایی و رانندگی که وضعیتم را دیدند مرا داخل کیوسک پلیس بردند و همانجا پلیس گشت موضوع سرقت را صورتجلسه کرد.»
پس از تشکیل این پرونده در کلانتری ۱۰۴، موضوع در دادسرای حکیمیه مورد بررسی قرار گرفت. براساس اظهارات این زن، طلا‌های دزدیده شده (گردنبند، گوشواره، النگو، حلقه ازدواج و دستبند) قدیمی و گرانقیمت بوده همچنین مبلغ ۱۵۰ هزار تومان پول نقد نیز به همراه دارو‌های او داخل کیف قرار داشته که همه به سرقت رفته‌اند.
مأموران پلیس آگاهی با شروع تحقیقات از طریق دوربین‌های محل عکس این متهم را پیدا کردند و تحقیقات برای شناسایی هویت وی و دستگیری‌اش ادامه دارد.
شاکی در این باره به خبرنگار «ایران» گفت: «نمی‌دانم این مرد شیاد با این روش تا به حال چند پیرزن و پیرمرد را سرکیسه کرده، اما امیدوارم هر چه زودتر دستگیر شود تا افراد بیشتری قربانی نشوند.»

روزنامه ایران

نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
یک بازنشسته
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۳ - ۱۳۹۷/۰۵/۰۳
0
0
این آدمای طماع حقشونه این بلاها سرشون بیاد تامزه طمعه کاری رو بچشند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۱ - ۱۳۹۷/۰۵/۰۳
0
0
این مردم کشته ومرده مجانی بودن چیزی هستند که اگر طناب مجانی ببینند خودشونو با آن دار میزنند. آخه خانم حسابی تا کلمه مجانی را شنیدی دیگه فکرت از کارافتاد و نتونستی برای چندثانیه فکرکنی چی به چیه؟ بخدا حقته که اینجوری اموالتو از دست بدی.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار