خرید 180 میلیون طلا با جعل عابربانک سرقتی
کد خبر: ۱۱۶۰۹۱
تاریخ انتشار: 2018 July 24    -    ۰۲ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۸:۲۴

سارق جوان که با شگردی جدید به جعل کارت عابربانک دزدیده شده روی آورده بود با اقدام به موقع ماموران تجسس کلانتری ۱۱۳ بازار ناکام ماند.

سرهنگ امیرهوشنگ امیری، رئیس کلانتری ۱۱۳ بازار گفت: روز ۱۵ تیرماه بود که ماموران تجسس کلانتری در جریان حضور چهار مرد مشکوک در یک طلافروشی در محدوده بازار قرار گرفتند.

وی افزود: فرد تماس گیرنده که مرد طلافروشی بود مدعی شد در حال فروش طلا به چهار مرد که قصد خرید ۱۸۰ میلیون تومان طلا از او را داشتند مشکوک می شود و وقتی از مرجع صادر کننده کارت عابربانک استعلام می گیرد متوجه سرقتی بودن کارت می شود.

وی در ادامه گفت: با دریافت این اطلاعات خیلی سریع ماموران تجسس کلانتری ۱۱۳ بازار وارد عمل شده و به طلافروشی اعلامی مراجعه می کنند که در آنجا سه تن از متهمین دستگیر می شوند.

این مقام انتظامی افزود: یک نفر از افراد دستگیر شده پس از بازداشت مدعی می شود رئیس باند، متواری شده است. این متهم در تشریح ماجرا نیز می گوید فرد اصلی همان کسی است که کارت جعلی را از نمونه اصلی آن که از تبریز سرقت کرده بود ساخته و طی عملیاتی پیچیده این کارت جعلی را شارژ نگه میداشته است تا بتواند با استفاده از آن به پولشویی های چند ۱۰۰ میلیونی دست بزند.

وی ادامه داد: متهم همچنین مدعی شد در یک بار خرید با استفاده از این عابربانک ۳۶۰ میلیون تومان خرید کرده اند و در خرید بعدی قرار بود ۱۸۰ میلیون تومان بخرند که گیر می افتند.

به گفته سرهنگ امیری، در بررسی های به دست آمده مشخص شد کارت عابربانک استفاده شده در طلافروشی از ناحیه پلیس فتای تبریز مورد شکایت قرار گرفته و شاکی در آن پرونده مدعی بود فردی کارت عابربانکش را دزدیده است و با اینکه او کارت را سوزانده با احتمال کلاهبرداری از فرد سارق کارتش شکایت دارد.

گفتنی است متهمین مدعی شدند در هر خرید از کارت عابربانک سردسته باند به آنها بین ۱۰ الی ۱۵ میلیون تومان پول می داده است. در انتها متهمین با قرار وثیقه سنگین بازداشت و روانه زندان شدند و پرونده برای بازداشت متهم اصلی همچنان جریان دارد.

مهر

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار