بلیت سفر به مالزی و تایلند نایاب شد
کد خبر: ۱۱۵۹۸۳
تاریخ انتشار: 2018 July 23    -    ۰۱ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۰

بلیت سفر به مالزی، تایلند و صربستان تا آخر مرداد ماه نایاب شد و مسافران ایرانی با ارز مسافرتی، گردشگری تابستانه در مرداد داغ و پر باران تایلند را برخلاف سال‌های گذشته رونق دادند.

رئیس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و گردشگری، خبر رفتن به سفر برای گرفتن «ارز مسافرتی» را خیانت به مسافر و صنف گردشگری می‌داند.

بلیت سفر به مالزی و تایلند نایاب شد

«حرمت‌الله رفیعی» حذف ارز مسافرتی را تکذیب و تأکید می‌کند که انجمن به شدت مخالف حذف این ارز است. او اعتقاد دارد در صورت حذف ارز مسافرتی، آژانس‌های مسافرتی نیروهایشان را تا 80 درصد تعدیل خواهند کرد.

رفیعی پیشتر از تعدیل 30 درصدی نیروی کار آژانس‌ها به‌دنبال افزایش گرانی ارز خبر داده بود. او بشدت به نحوه واگذاری ارز مسافرتی به مسافران انتقاد می‌کند و اعتقاد دارد که رانت ایجاد شده به‌دلیل شکل واگذاری است نه تصویب ارز مسافرتی.

او می‌گوید به بانک‌های عامل پیشنهاد داده‌اند که بخشی از ارز را به مسافر بدهند و بخش دیگر را در ازای گرفتن اسناد معتبر به آژانس‌ها واگذار کنند. رفیعی ارز مسافرتی که در حال حاضر به مسافران داده می‌شود را «ارزمسافری» می‌خواند نه «ارزمسافرتی».

او اعتقاد دارد که این ارز به صنف درگیر در صنعت گردشگری نمی‌رسد: «درحالی که ارز مسافرتی خرج روزانه مسافر در سفر است که باید به هتل دار و آژانس‌دار و ایرلاین‌ها در مقابل خدماتشان به مسافر برسد.» رفیعی نقبی به سال‌های دور می‌زند کسانی مسافران را مجانی به کشورهای حاشیه جنوبی خلیج فارس می‌برند تا به وسیله آنها جنس وارد کشور کنند.

هجوم ایرانی‌ها به سمت کشورهای مختلف به طمع «ارز مسافرتی» به گفته رفیعی رئیس انجمن صنفی دفاتر خدماتی افزایش سه باره قیمت بلیت ایرلاین‌ها بویژه ماهان را به‌دنبال داشته است. او این افزایش را برخلاف قراردادهای یک ساله می‌داند و می‌گوید: «متمم زدند و چند باره قیمت بلیت‌ها را افزایش دادند.»

روزنامه ایران

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار