پیش‌بینی بارش باران در تهران و ۱۴ استان دیگر
کد خبر: ۱۱۵۹۷۰
تاریخ انتشار: 2018 July 23    -    ۰۱ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۰

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به بارش پراکنده باران همراه با رعد و برق در برخی مناطق کشور، از کاهش کیفیت هوا در جنوب غرب خبر داد.

احد وظیفه اظهار کرد: بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش یابی هواشناسی امروز (اول مرداد) با گذر موج تراز میانی از نوار شمالی کشور در برخی مناطق گیلان، مازندران، ارتفاعات شمال سمنان، گلستان، خراسان شمالی و احتمالا در شمال خراسان رضوی رشد ابر، رگبار باران، گاهی با رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

وی ادامه داد: طی همین مدت در استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و اردبیل به‌ویژه در بخش‌های شمالی این استان‌ها رشد ابر، گاهی رگبار پراکنده باران، رعد و برق و وزش باد رخ خواهد داد.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان اینکه این موج فردا (۲ مرداد) در برخی مناطق استان‌های گلستان، مازندران، ارتفاعات شمال سمنان، تهران و قزوین سبب رگبار پراکنده باران، گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد خواهد شد، گفت: طی ساعات بعد ازظهر روز چهارشنبه (۳ مرداد) در برخی مناطق البرز مرکزی رگبار پراکنده رخ می‌دهد همچنین شدت بارش‌ها طی امروز (اول مرداد) در شمال آذربایجان غربی است.

وظیفه در ادامه تصریح کرد: طی سه روز آینده در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب در ارتفاعات جنوب سیستان و بلوچستان، جنوب کرمان، شرق و شمال هرمزگان و ارتفاعات زاگرس جنوبی در شرق فارس رشد ابر، بارش پراکنده باران، گاهی رعد و برق و وزش باد رخ خواهد داد.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه طی سه روز آینده به ویژه در برخی مناطق شمال شرق و شرق کشور وزش باد شدید پیش بینی می‌شود، گفت: در برخی مناطق به ویژه زابل خیزش گرد و خاک دور از انتظار نیست. امروز (اول مرداد) در برخی مناطق جنوب غرب کشور به ویژه در خوزستان گرد و غبار و کاهش کیفیت هوا پیش بینی می‌شود.

به گفته وظیفه فردا (۲ مرداد) دمای هوا در نیمه غربی کشور ۲ تا ۴ درجه سانتیگراد افزایش می‌یابد و امروز (اول مرداد) بخش‌های مرکزی و شرق خلیج فارس مواج پیش بینی می‌شود.

وی در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران فردا (۲ مرداد) صاف در بعد از ظهر نیمه ابری، در ارتفاعات همراه با وزش باد و بارش پراکنده با حداقل دمای ۲۷ و حداکثر دمای ۴۰ درجه سانتیگراد و روز چهارشنبه (۳ مرداد) کمی ابری در بعضی ساعات همراه با افزایش ابر و با احتمال بارش پراکنده و رعد و برق با حداقل دمای ۲۸ و حداکثر دمای ۴۱ درجه سانتیگراد پیشبینی می‌شود.

ایسنا

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار