پدرانی که دختر دارند بخوانند
کد خبر: ۱۱۵۸۴
تعداد نظرات: ۸ نظر
تاریخ انتشار: 2015 September 18    -    ۲۷ شهريور ۱۳۹۴ - ۰۹:۳۳
علاقه شدید مردان به داشتن فرزند پسر، به رابطه آنها با جنس مونث بر می گردد. چنانکه می بینیم پدرانی که تمایل دارند فقط دختر داشته باشند، معمولا ترس از اینکه فرزندشان رقیب آنها شود، در وجودشان شکل گرفته است. اما باید گفت که این رفتارهای افراطی به ندرت دیده می شود.
 به جرأت می توان گفت که همه مردها آرزو دارند روزی پدر شوند. دختر یا پسر بودن فرزند به واقع برای پدر و مادر تفاوتی ندارد. اما معمولا می شنویم که پدر علاقه شدید و خاصی به دخترش دارد و نگاه های سرشار از عشق او را همه از همان روزهای تولد می بینند.

آیا عکس العمل پدر نسبت به فرزند دختر یا پسرش متفاوت است؟


این مسأله در بین همه مردان یکسان نیست و در درجه اول به دوران کودکی خود او بر می گردد. برخی از مردان تصور می کنند که می توانند در آینده پدر خوبی برای یک دختر باشند و گروه دیگر خود را پدری ایده آل برای یک پسر می دانند. اما به آن معنا نیست پدر که منتظر تولد پسری است و پس از سونوگرافی متوجه شود به زودی صاحب دختری می شود نتواند پدر خوبی باشد.

طرز رفتار مردها در مقابل فرزند دختر یا پسر، متفاوت است. به همین دلیل است که هیچ یک از ما تا موقعی که بچه نداشته باشیم، نمی توانیم بفهمیم چه والدینی هستیم. اما به هر حال باید بدانیم که نوازش، ابراز محبت و گفتن کلمات محبت آمیز در رشد کودک بسیار مهم است.

علاقه شدید مردان به داشتن فرزند پسر، به رابطه آنها با جنس مونث بر می گردد. چنانکه می بینیم پدرانی که تمایل دارند فقط دختر داشته باشند، معمولا ترس از اینکه فرزندشان رقیب آنها شود، در وجودشان شکل گرفته است. اما باید گفت که این رفتارهای افراطی به ندرت دیده می شود.

نگاه ارزشمندانه به خانم ها و تاثیر آن در رابطه پدر و دختر


این مسأله یکی از نکات بسیار مهمی است که در این باره باید مدنظر داشت. امروزه خانم ها به تحصیلات عالیه می رسند، در شغل های مهمی مشغول به کار می شوند، در زندگی اجتماعی بسیار موفق هستند و... که این نکته می تواند تا حد زیادی نگرانی پدر و مادر را در مورد آینده دخترشان برطرف کند. اما نمی تواند تنها دلیل این علاقه شدید باشد. با این حال، تصوراتی هستند که در زندگی همه ما سایه افکنده است.

دختربچه ها شیرین تر و نازتر هستند و خود را بیشتر پیش پدر محبوب و لوس می کنند و در یک کلمه بسیار مورد علاقه پدر هستند. ناز و نوازش پدرانه نسبت به دختر برای همه آشناست و پدر سعی دارد تا نهایت عشقش را به پرنسس کوچولو ابراز کند. اما توجه داشته باشید. اگر محدودیت هایی برای کوچولوی نازنین که از 20-18 ماهگی سعی می کند ناز بیاورد، قائل نشویم، مشکلاتی در آینده پیش خواهدآمد. به عبارت دیگر، برای اینکه او را برای ارتباط با دیگر مردان در آینده آماده کنیم، از همین الان باید فاصله هایی را در نظر بگیریم.

اعمال محدودیت در این پیوند شیرین


پدر باید با صحبت و رفتارهای صحیح این مسأله را مدیریت کند. دختربچه ها در یک برهه زمانی آرزو دارند پدر را فقط برای خود داشته باشند. آنها حتی دوست دارند مادر را نیز از این رابطه دور نگه دارند؛ چرا که او را برای خود رقیب می دانند. در این شرایط پدر باید هوشمندانه بر این رفتارها کنترل داشته باشد و به او بگوید: «من تو را خیلی دوست دارم. اما همسر مادرت نیز هستم. تو نیز وقتی بزرگ شدی با مردی متناسب خودت ازدواج می کنی.»


نقش پدر در رشد شخصیت زنانه دختر


شناخت پدر از حالات زنانگی دختر یکی از مسائل بسیار مهم و حائز اهمیت است. به عنوان مثال، او باید به دخترش  بگوید که زیباست، چه لباسی به او می آید، برای تولدش هدایای مثل عروسک، گردنبند و... بدهد. اگر دختر از طرف پدر احساس شناخت و توجه نکند و یا برعکس، به شیوه ای افراطی خانم ها را جنس برتر و ارزشمندتر بداند، در رشد شخصیت او در آینده و حتی پذیرش جنسیت خود دچار مشکلاتی می شود.

جایگاه مادر در رابطه پدر و دختری


تصورات دختربچه ها از زمان نوزادی تا 3 سالگی در مورد جنس مونث، عملا به خانم های اطرافشان بر می گردد. اما معمولا تنها مرد زندگی آنها پدر است. طبیعتا مادر در شکل گیری ارتباط پدر و دختر نقش دارد، چرا که رابطه با یکی از والدین در برقراری ارتباط با طرف دیگر نیز تاثیرگذار است. پدر، مادر و فرزند مثلث اساسی خانواده را می سازند. پدر نقشی جداکننده را در رابطه مادر و فرزندی دارد. مادر باید به همسرش اجازه دهد تا او نیز به کارهای بچه برسد، حتی اگر نتواند مانند خودش به همه چیز مسلط باشد. او باید به همسرش اعتماد کند، زیرا اوقاتی که فرزند با پدرش تنهاست، برای آنها بسیار مهم است.


خانواده های تک والد


در اکثر موارد جدایی ها، فرزند با مادر زندگی می کند. در این صورت، پیوند شدید مادر و دختر می تواند این خطر را در پی داشته باشد که او همیشه پیش مادرش بماند. دختر کوچولو می تواند نقش حامی را داشته باشد و همیشه وابسته به مادر است که این مسأله می تواند زمینه ساز مشکلاتی از قبیل عدم شناخت و اعتماد به نفس در این بچه ها باشد. بسیار مهم است که مفهوم پدر را در قالب کلمات به بچه بیاموزیم و بگذاریم تا وجود شخصی دیگر مانند دایی، پدربزرگ، همسر جدید مادر و... را به جای پدر در کنار خود حفظ کند. بچه به پدر و مادر نیاز دارد. آنها نقش های متفاوتی در زندگی او دارند و هیچ کدام نیز نمی تواند در غیاب دیگری، جای او پر کند.

ماهنامه بهداشت و سلامت
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۸
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
حسین
|
United States
|
۱۱:۳۲ - ۱۳۹۴/۰۶/۲۷
1
13
بسیار عالی و آموزنده
بهنام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۶ - ۱۳۹۴/۰۶/۲۷
7
8
من که هیچ چیز آموزنده ای توش ندیدم. همش مطالب تکراری
ناشناس
|
Canada
|
۱۹:۱۶ - ۱۳۹۴/۰۶/۲۷
3
20
روزگاری در اولین صبح عروســی، زن و شوهــری توافق می‌کنند که در را بر روی هیچکس باز نکنند.

در همین زمان، زنگ در خانه به صدا در آمد و ابتدا پدر و مادر پسر به پشت در آمدند . زن و شوهر نگاهی به همدیگر انداختند.
اما چون از قبل توافق کرده بودند، هیچکدام در را باز نکردند.

ساعتی بعد زنگ خانه دوباره به صدا در‌آمد و این بار، پدر و مادر دختر پشت در بودند.
زن و شوهر نگاهی به همدیگر انداختند.
اشک در چشمان زن جمع شده بود و در این حال گفت: نمی توانم ببینم که پدر و مادرم پشت در باشند و در را به روی شان باز نکنم. شوهر مخالفتی نکرد و در را برویشان باز کرد.

سالها گذشت... خداوند به آنها چهار فرزند پسر اعطا کرد. سال بعد پنجمین فرزندشان دختر بود.

پدر خانواده برای تولد این فرزند، بسیار شادی کرد و چند گوسفند را سر برید و میهمانی مفصلی به راه انداخت. مردم متعجبانه از او پرسیدند: علت اینهمه شادی و میهمانی دادن چیست؟ همه این شادی و مهمانی را برای تولد پسرهایشان به راه می‌اندازند.

مرد بسادگی پاسخ داد؛ چـــون این همـــان کسی است که در را به روی من باز خواهد کرد.
ناشناس
|
Ireland
|
۲۱:۲۰ - ۱۳۹۴/۰۶/۲۷
1
9
آفرین عالی بود. من دختر ندارم.از خدا می خونم که پدر یا دختر بشم.
پاسخ ها
ناشناس
| |
۰۹:۰۱ - ۱۳۹۴/۰۶/۲۸
من كه نفهميدم چي مي گي
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۸ - ۱۳۹۴/۰۶/۲۸
17
0
من دختر دارم ولی حس خوبی ندارم
به فرزند پر علاقه بیشتری دارم
پاسخ ها
حسن پرسپولیسی
| |
۰۹:۰۷ - ۱۳۹۴/۰۶/۲۹
دختر کوه نمک دختر قشنگه.
خدا برکتی در قلب فرزند دختر نهاده که باید با چشم دل دید.
به چشماش ذل بزن و تو برق چشماش چیزهایی را ببین که تا امروز ندیدی.
لبخند خدا بر روی لبهای دختر زیبایت نهفته / آن را ببین....
روایتی هست درست یا غلط ولی میگن خدا هر کی را دوست داره فرزند اولش را دختر میدهد.
من به دخترم میگم برکتی ...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۰ - ۱۳۹۴/۰۷/۰۱
0
1
پیامبر(ص) میفرمایند: خوش قدمی عروس از آنجایی معلوم میشود که فرزند اولش دختر باشد...
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار