مردی که خود را رئیس مخابرات معرفی کرد، دستگیر شد+ عکس
کد خبر: ۱۱۳۲۵
تاریخ انتشار: 2015 September 16    -    ۲۵ شهريور ۱۳۹۴ - ۰۸:۰۳
مردی که پوشش رئیس مخابرات اقدام به کلاهبرداری می کرد، توسط پلیس شناسایی و دستگیر شد.

یکی از کسبه منطقه عباس آباد با مراجعه به کلانتری ۱۰۴ عباس آباد به مأمورین اعلام کرد که شخصی تحت عنوان "رئیس مخابرات منطقه” و با وعده تحویل شماره های رند مربوط به خطوط تلفن همراه آن هم به قیتی ارزان تر از قیمت بازار، اقدام به کلاهبرداری از وی نموده است.

رئیس قلابی مخابرات دستگیری رئیس قلابی مخابرات +عکس


پرونده در پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ :

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع "کلاهبرداری” و به دستور شعبه اول بازپرسی دادسرای ناحیه ۷ تهران، پرونده جهت رسیدگی در اختیار پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.


اظهارات مالباخته :

مالباخته پس از حضور در پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ، در اظهاراتش به کارآگاهان گفت : مشغول کار در داخل مغازه بودم که شخصی بابت خرید کابینت وارد مغازه بنده شد؛ از آنجائیکه این شخص با یکی از کسبه محل به بنده مراجعه کرده بود، به ایشان اعتماد کردم. این شخص در زمان انتخاب نوع کابینت مورد نظرش، خود را به عنوان رئیس مخابرات منطقه و بنام آقای مجید لواسانی معرفی و مدعی شد که به تازگی در یک کوچه بالاتر از مغازه بنده سکونت پیدا کرده است …. در ادامه، موضوع ثبت نام جهت خرید سیم کارت از سوی ایشان مطرح و مدعی شد که در صورت ثبت نام بنده برای تحویل خطوط تلفن همراه ، ایشان به واسطه موقعیت کاری اش می تواند خطوط تلفن همراه رند را برای من در نظر بگیرند؛ خطوطی که در بازار آزاد می توان آنها را به قیمت چند ده برابر فروخت.


به این شیوه بنده به خرید تعداد هشت عدد سیم کارت تلفن همراه تشویق و به این منظور برای هر سیم کارت مبلغ ۵۵۰ هزار تومان به ایشان تحویل دادم؛ این شخص زمانیکه در مغازه بنده حضور داشت، شماره تلفن همراه رندی به شماره ۲۰۲۱***۰۹۱۲ را به عنوان شماره تماس خود اعلام کرد و مدعی ارزش چند ده میلیون تومانی این خط شد ”

تحقیقات پلیسی :

کارآگاهان با بررسی شماره تلفن همراه اول ارائه شده به مالباخته ( ۲۰۲۱***۰۹۱۲ ) و شناسایی مالک اصلی این خط اطلاع پیدا کردند که این شماره متعلق به شخص دیگری است که از چندی پیش افراد زیادی به بهانه پیگیری تحویل خطوط تلفن همراه با وی تماس گرفته در حالیکه اساسا ایشان در این زمینه هیچگونه فعالیت ندارد؛ در ادامه شکات و مالباختگان دیگری شناسایی شدند که همگی آنها به همین شیوه و شگرد توسط رئیس قلابی مناطق مختلف شرکت مخابرات مورد کلاهبرداری قرار گرفته بودند.

با بررسی شیوه و شگرد کلاهبرداری ها مشخص شد که متهم پرونده ابتدا با مراجعه به کسبه ی محل و طرح این موضوع که به تازگی در آن منطقه سکونت پیدا کرده، خود را از رئیس مخابرات منطقه معرفی و پس از جلب اعتماد این افراد اقدام به طرح پیشنهاد خرید سیم کارت های رند تلفن همراه و … کرده است.

 

شناسایی متهم :

با توجه به شیوه و شگرد کلاهبرداری، بررسی پرونده های مشابه در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت و مشخص شد که فردی به همین شیوه و شگرد، در محدوده پایگاه دوم پلیس آگاهی اقدام به کلاهبرداری از کسبه ی مناطق غرب تهران کرده که در زمان رسیدگی به آن پرونده، متهم در مورخه ۰۲/۰۵/۱۳۹۱ دستگیر و روانه زندان شده است.
با بررسی پرونده پایگاه آگاهی و تطبیق تصویر متهم پایگاه دوم با تصاویر بدست آمده از چهره نگاری های بعمل آمده و نهایتا تأیید تصویر متهم سابقه دار پلیس آگاهی از سوی مالباختگان، کارآگاهان پایگاه سوم ضمن شناسایی متهم سابقه دار بنام حمـید. ق ( ۴۵ ساله ) اطلاع پیدا کردند که وی اواخر سال گذشته از زندان آزاد و بلافاصله اقدامات مجرمانه خود را مجددا از سر گرفته است.

دستگیری متهم

با شناسایی هویت واقعی متهم ( حمید. ق ) و بهره گیری از اطلاعات موجود در پرونده ی سوابق وی، متهم در مخفیگاهش دستگیر و به دهها فقره کلاهبرداری در مناطق غرب ( محدوده پایگاه دوم پلیس آگاهی )، مرکز ( محدوده پایگاه سوم پلیس آگاهی )، جنوب شرق ( محدوده پایگاه ششم پلیس آگاهی ) و شرق ( محدوده پایگاه چهارم پلیس آگاهی ) تهران اعتراف کرد.
سرهنگ کارآگاه صفدر جان پروز، رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت : از کلیه مالباختگانی که بدین شیوه و شگرد مورد کلاهبرداری قرار گرفتند دعوت می شود تا جهت شناسایی متهم و پیگیری شکایات خود به نشانی پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در خیابان سهروردی شمالی – خیابان خرمشهر – میدان نیلوفر مراجعه نمایند.

باشگاه خبرنگاران

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نیازمندیها
بلیت هواپیما چارتر