موج گرانی گوشت قرمز فروکش کرد+قیمت‌
bato-adv
کد خبر: ۱۱۳۰۲۸
تاریخ انتشار: 2018 June 23    -    ۰۲ تير ۱۳۹۷ - ۱۸:۴۸
بازار گوشت قرمز طی هفته‌ها و ماه‌های اخیر با نوسانات متعددی مواجه شد و قیمت آن به شکل قابل توجهی افزایش پیدا کرد؛ به طوری که هر کیلوگرم گوشت گوسفندی بسته بندی شده به کیلویی ۷۰ هزار تومان در بازار رسید و سایر اقلام گوشت قرمز هم بین ۵ تا ۱۰ هزار تومان افزایش قیمت پیدا کرد. البته در حال حاضر قیمت‌ها نسبت به دو تا سه هفته گذشته پایین آمده است.

مدیرکل دفتر تامین، توزیع، تنظیم بازار و ذخایر راهبردی وزارت جهاد کشاورزی در این باره گفت که هیچ مشکلی برای تامین گوشت قرمز در بازار وجود ندارد و قیمت محصولاتی مانند گوشت قرمز که جزو کالا‌های گروه ۱ هستند در کارگروه تنظیم بازار تعیین می‌شود و از آنجا که قیمت کالا‌های مختلف نباید در سال جاری بیشتر از نرخ تورم افزایش یابد و با توجه به این که نرخ جدیدی برای گوشت قرمز به تصویب نرسیده است، اگر بازار شاهد قیمت‌های جدیدی باشد، تخلف صورت گرفته و دستگاه‌های نظارتی باید با آن برخورد کنند.

به گفته بصیری از ابتدای امسال تا هشتم خرداد ماه نیز حدود ۳۳ هزار تن گوشت قرمز منجمد وارد شده است و هیچ مشکلی از این بابت وجود ندارد. البته این مقدار در سال گذشته به حدود ۱۷۳ هزار تن رسیده بود که با توجه به میزان نیاز حدود ۱۰۰ هزار تنی برای واردات به نظر نمی‌رسد مشکلی در تامین گوشت قرمز وجود داشته باشد.

او همچنین تصریح کرد که ممنوعیت صادرات دام زنده که از سوی وزارت صنعت معدن و تجارت اعلام شده، سبب شد قیمت دام زنده از حدود ۲۴ هزار تومان به حدود ۲۲ هزار تومان کاهش یابد که البته عوامل دیگری نیز در کاهش قیمت دام زنده دخیل بوده است.

بررسی‌های میدانی ایسنا نیز از بازار گوشت قرمز نشان می‌دهد با وجود آنکه قیمت انواع گوشت قرمز نسبت به دو تا سه هفته گذشته پایین آمده، اما هنوز به قیمت قبل از این موج گرانی بازنگشته است. گفته می‌شود که یکی از دلایل افزایش قیمت گوشت قرمز کمبود در بخش عرضه است؛ چرا که دامداران در این ایام تمایلی به فروش دام‌های خود ندارند و همین مسئله باعث افزایش قیمت شده است.

در حال حاضر بررسی قیمت‌ها نشان می‌دهد که در میان انواع گوشت قرمز، به طور متوسط گوشت گوساله ۴۸ هزار و ۸۰۰ تومان، مخلوط گوساله کیلویی ۴۴ هزار و ۵۰۰ تومان، ران گوساله ۵۰ هزار و ۹۰۰ تومان، راسته گوساله ۵۵ هزار و ۶۰۰ تومان، ماهیچه گوساله کیلویی ۵۵ هزار و ۴۰۰ تومان، گوشت استیکی به عنوان یکی از گران‌ترین اقلام گوشت قرمز ۶۴ هزار و ۸۰۰ تومان، مغز ران گوساله ۵۲ هزار و ۸۰۰ تومان، سردست گوسفندی کیلویی ۵۴ هزار و ۸۰۰ تومان، ران و کف دست کیلویی ۶۵ هزار و ۸۰۰ تومان، گردن کیلویی ۵۱ هزار و ۷۰۰ تومان، جگر سیاه ۶۸ هزار و ۸۰۰ تومان و کله پاچه کیلویی ۷۰ هزار تومان در بازار محصولات پروتئینی عرضه می‌شود.
 

.

انواع گوشت  قیمت
مخلوط گوساله  ۴۴ هزار و ۵۰۰ تومان 
گوساله  ۴۸ هزار و ۸۰۰ تومان 
ران  ۵۰ هزار و ۹۰۰ تومان 
راسته  ۵۵ هزار و ۶۰۰ تومان 
ماهیچه  ۵۵ هزار و ۴۰۰ تومان 
گوشت استیکی ۶۴ هزار و ۸۰۰ تومان 
مغز ران گوساله  ۵۲ هزار و ۸۰۰ تومان 
شقه با گردن  ۵۲ هزار و ۷۰۰ تومان 
سردست  ۵۴ هزار و ۸۰۰ تومان
ران و کف دست  ۶۵ هزار و ۸۰۰ تومان 
گردن  ۵۱ هزار و ۷۰۰ تومان 
جگر سیاه  ۶۸ هزار و ۸۰۰ تومان 
کله پاچه  ۷۰ هزار تومان 

فانوس

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نیازمندیها
دریافت کد بورس رایگان
بلیت هواپیما چارتر