بیشترین مواد مخدر کشف شده در اطراف مدارس چیست؟
bato-adv
کد خبر: ۱۱۲۹۰۵
تاریخ انتشار: 2018 June 22    -    ۰۱ تير ۱۳۹۷ - ۱۷:۴۵

رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا با اعلام اینکه در حال حاضر ایران در محوریت مبارزه با مواد مخدر در سطح بین المللی قرار دارد گفت:در میان مواد مخدر مکشوفه توسط ماموران، تریاک همچنان در صدر کشفیات پلیس است.
سردار مسعود زاهدیان با اشاره به رویکرد پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا در حوزه بین الملل، گفت: ارتقاء همکاری‌ها با پلیس کشور‌های همجوار و سایر کشور‌ها از رویکرد‌های جدی نیروی انتظامی در بحث مبارزه با مواد مخدر است.

وی افزود: امروز افسران رابط پلیس مبارزه با مواد مخدر در ۵ نقطه از کشور‌های همجوار برای تبادل اطلاعات مستقر هستند.

رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا با اعلام اینکه پلیس مبارزه با مواد مخدر آمادگی تبادل اطلاعات و تجربیات خود را در بحث مبارزه با سوداگران مرگ به کشور‌های متقاضی دارد، افزود: علاوه بر این، نشست‌هایی تخصصی با مسئولان کشور‌های ترکیه، پاکستان، افغانستان، ایتالیا، چین برای تقویت تعاملات و همکاری‌های بین المللی و منطقه‌ای داشته ایم تا هم ایران و هم کشور‌های همجوار و همسایه کمترین آسیب را از محل تولید و توزیع و ترانزیت مواد مخدر ببینند.

زاهدیان گفت: با توجه به اینکه پلیس جمهوری اسلامی ایران پرچمدار مبارزه با مواد مخدر و کاشف بیشترین حجم مواد افیونی نیز است؛ امروز پلیس ایران در مجامع بین المللی نقش تعیین کننده‌ای دارد و در اجلاس‌های بین المللی به ویژه با محوریت مبارزه با مواد مخدر، پیشنهادات مطروح شده از سوی ایران مورد استقبال اکثریت اعضا است و به تصویب می‌رسد و محور فعالیت سایر پلیس‌ها می‌شود.

وی با اشاره به اینکه کاشت خشخاش در کشورافغانستان دو برابر شده است، گفت: تریاک؛ در صدر کشفیات پلیس مبارزه با مواد مخدر است. پس از تریاک و از نظر وزن؛ حشیش، مرفین، هروئین و شیشه به ترتیب در جدول کشفیات پلیس در رده‌های بعدی قرار می‌گیرند.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا به فروش مواد مخدر و روان گردان‌ها در فضای مجازی اشاره کرد و افزود: همکاری خوبی بین پلیس فتا و پلیس مبارزه با مواد مخدر وجود دارد و خرید و فروش قرص‌های روانگردان و مخدر گل در فضای مجازی زیاد‌تر از دیگر مخدر‌های موجود است. با رصد اطلاعاتی پیج‌هایی که اقدام به فروش می‌کنند در درجه اول پلیس فتا اقدام به انسداد قانونی این صفحلات در فضای اینستاگرام و کانال‌های تلگرامی می‌کند و در مرحله بعدی ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر با شناسایی ادمین‌ها نسبت به دستگیری آن‌ها اقدام می‌کنند.

سردار زاهدیان درباره کشف مواد مخدر در اطراف مدارس گفت: کشف مخدر گل، قرص‌های روانگردان و ماری جوآنا بیشترین آمار مواد مخدر کشف شده در اطراف مدارس و مراکز آموزشی بوده است.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا درباره فعالیت آشپزخانه‌های تولید مواد صنعتی و شیشه نیز گفت: معمولا این آشپزخانه‌ها در نقاط پرت، حاشیه‌ای و کم تردد فعال هستند و تعداد آن‌ها نیز زیاد نیست، اما از ابتدای سال، تاکنون ۱۲ یا ۱۳ مورد انهدام آشپزخانه‌های خانگی تولید مواد مخدر صنعتی را داشته ایم.

 

میزان

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نیازمندیها
دریافت کد بورس رایگان
بلیت هواپیما چارتر