عروسک های پر انرژی و دوست داشتنی+عکس
کد خبر: ۱۱۲۸۲
تاریخ انتشار: 2015 September 15    -    ۲۴ شهريور ۱۳۹۴ - ۲۱:۴۰
با شروع مسابقات جام جهانی و به میدان رفتن تیم ها در شهرهای مختلف ژاپن، یک عروسک و نماد معروف و استثنائی برای تشویق و حمایت از آنان در ژاپن هست. بابوچان یا به زبان انگلیسی وابوچان، سه دهه متوالی است که در جمعیت حاضر می شود و بدون خستگی به تشویق تیم ها می پردازد.

او یکی از محبوب ترین نماد ها و لیدرهایی است که زمان و مکان ندارد. در سال ۲۰۰۳، پوستر بابوچان در مسابقات چاپ شد. تصویر خندان او نه تنها در تمام صفحات اینترنتی پخش تلویزیونی ژاپن (فوجی تیوی)، بلکه روی صفحه مربوط به جام جهانی در FIVB نیز دیده می شد.

عروسکی پرانرژی و دوست داشتنی +تصاویر

این توپ گرد متحرک و دوست داشتنی با چشمان درخشان و دست و پاهای خاص خود هنوز هم یکه تاز بازار تجاری این رقابت های چهار ساله است. بابوچان یک نشان تجاری نمادین در ژاپن است و از او حرکاتی کلاسیک هم در کنار زمین و هم درفرم عروسکی آن در حوزه والیبال مانند سرویس، توپگیری، دریافت، آبشار و دفاع روی تور، شاهد هستیم.

شکل ظاهری بابوچان چابک، پرانرژی و همیشه دوست داشتنی کمی از زمان حضورش در دهه ۱۹۷۰ تغییر کرده و تا سال ۲۰۰۳ توانست جایگاه واقعی خود را به عنوان نماد نمایشی رقابت های جام جهانی پیدا کند. در واقع، با معرفی این موجود فنری در دوران طلایی والیبال ژاپن شهرتی فراتر از یک والیبالیست واقعی نصیب او شده است.

عروسکی پرانرژی و دوست داشتنی +تصاویر

این نماد و عروسک دوست داشتنی به نماد همیشگی جام جهانی والیبال در ژاپن تبدیل شده است و اکنون در مسابقات جام جهانی  امسال نیز این نماد در همه پوستر ها و فضاهای گرافیکی وجود دارد و عروسک هایی در سایز های مختلف از ان جها علاقمندان در معرض فروش قرار گرفته است و در پایان هر بازی به بهترین بازیکن یکی از این عروسک ها را جایزه می دهند.

اولین دور رقابت‌های جام جهانی در بخش مردان در سال ۱۹۶۵ در ورشو برگزار شد. از آن به بعد به جز سال ۱۹۷۳، این رقابت های مهم هر چهار سال یکبار برپا شد، اما در سال ۱۹۷۳، برگزاری این مسابقات در مونتویدو (یکی از شهرهای جنوبی اروگوئه) برگزار نشد.

عروسکی پرانرژی و دوست داشتنی +تصاویر

این رقابت ها در بخش زنان درست در سال ۱۹۷۳ کلید خورد. در سال ۱۹۹۱، تقویم بین المللی این رقابت ها طوری طراحی شد که این مسابقات چهارساله درست یک سال قبل از رقابت های المپیک برگزار شود. از آن به بعد، این رقابت ها به نوعی انتخابی المپیک محسوب می شد. میزبان این رقابت ها هم به دلیل حضور خوب اسپانسرها، پوشش خبری و طرفدارن مشتاق به ژاپن تعلق گرفت تا زمینه برگزاری هر چه باشکوه تر این رقابت حساس فراهم شود.

عروسکی پرانرژی و دوست داشتنی +تصاویرراه دانا
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نیازمندیها
بلیت هواپیما چارتر