مقابله ۴۰روزه با رسوب کلسترول
کد خبر: ۱۱۰۶۵
تاریخ انتشار: 2015 September 14    -    ۲۳ شهريور ۱۳۹۴ - ۰۷:۰۰


کلسترول به طور طبیعی، در بدن تولید می شود و بخشی از آن نیز از منابع غذایی مختلف به دست می آید.

واقعیت این است که بدن به کلسترول نیاز دارد چرا که به عنوان مثال کلسترول برای تولید برخی هورمون ها مانند استروژن و تستوسترون لازم است. علاوه بر آن کلسترول برای تولید ویتامین D، جذب مواد مغذی محلول در چربی مانند ویتامین A، E و K و همچنین تولید و حفظ غشاهای هم سلول در بدن حیاتی است. به همین دلیل به طور کامل نباید از مصرف کلسترول پرهیز کرد.
روزنامه خراسان: مشکل زمانی رخ می دهد که میزان کلسترول در بدن خیلی زیاد باشد و با جمع شدن آن در رگ های خونی مانع از جریان پیدا کردن خون شود. با ایجاد این شرایط اکسیژن به برخی از قسمت های بدن مانند قلب نمی رسد که این امر باعث بروز بیماری های متعددی می شود. بنابراین باید توسط یک متخصص میزان کلسترول کنترل شود تا مشکلاتی مانند آنژین، حمله قلبی، سکته، فشارخون بالا، بیماری مزمن کلیوی و عروق محیطی بروز نکند.

زمانی که کلسترول افزایش پیدا می کند، لازم است که شیوه زندگی و برنامه غذایی تغییر پیدا کند. احتمال دارد که پزشک برای کاهش کلسترول، دارو تجویز کند؛ اما واقعیت این است که هر نوع دارویی حتی اگر برای رفع سردرد باشد، می تواند عوارضی داشته باشد. در حالی که داروهای خانگی این مشکل را به وجود نمی آورد.

مثل همیشه قبل از شروع هر نوع درمان خانگی، ابتدا با پزشک مشورت کنید. یکی از آسان ترین درمان ها برای کلسترول بالا و چربی خون، مصرف ۴۰روزه ترکیب ۳ماده غذایی است. مواد لازم برای تهیه آن، ۴ عدد لیموی متوسط، ۴ بوته سیر و ۳لیتر آب جوشیده است. ابتدا سیر را پوست کنید و کنار بگذارید. آب جوش را روی لیمو بریزید تا کاملا ضدعفونی شود. لیمو را از آب جوش در بیاورید و با پوست خرد کنید و همراه با سیر در غذاساز آسیاب کنید.

مواد را در شیشه خالی کنید و ۳لیتر آب به آن اضافه کنید و در آن را ببندید و بگذارید ۳ روز در یخچال بماند. پس از ۳روز از صافی رد کنید و مایع را در یخچال قرار دهید. برای مصرف روزی ۳بار و هر بار یک قاشق غذاخوری کافی است. کم کم می توانید مقدار آن را اضافه کنید به طوری که به ۳قاشق غذاخوری در هر بار برسد. این کار را به مدت ۴۰روز ادامه دهید تا نتیجه بگیرید. نگران بوی سیر هم نباشید زیرا بوی سیر شما را آزار نمی دهد. (اگر از داروی خاصی استفاده می کنید حتما قبل از مصرف این دارو با پزشک خود مشورت کنید.)
خبرداغ

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نیازمندیها
بلیت هواپیما چارتر