نرخ بلیت هواپیما اوج گرفت
کد خبر: ۱۱۰۲۲۷
تاریخ انتشار: 2018 May 26    -    ۰۵ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۰

متنوع‌سازی و آزادسازی نرخ بلیت هواپیما چند سالی است بازار حمل‌ونقل هوایی کشور را با چالش‌های اساسی مواجه کرده است. حدود ۵ درصدی از جمعیت کشور که از هواپیما برای سفر استفاده می‌کنند به خصوص با نزدیک شدن با ایام پیک و تعطیلی‌های چند روزه باید برای انجام سفر‌های هوایی هزینه بیشتری را پرداخت کنند.

بر این اساس برای تعطیلات پیش‌رو بلیت مقاصد پروازی پُر تقاضا برای مسافران از جمله مشهد، کیش و... طی روز‌های اخیر به شدت افزایش یافته، به‌طوریکه صدای برخی نمایندگان مجلس را نیز در آورده است. سکینه الماسی نماینده عسلویه در مجلس چند روز پیش از قیمت ۸۰۰ هزار تومانی بلیت تهران-بوشهر انتقاد کرده و خطاب به وزیر راه و شهرسازی گفته بود: «این سرویس‌دهی با این همه بی‌نظمی و تاخیر و بهم‌ریختگی زیبنده انسان نیست. قیمت بلیت هواپیما در کشور‌های همسایه را استعلام کنید تا بدانید در حوزه کاری شما چه به روزگار بوشهری‌ها آمده است.»

در حال حاضر بلیت پرواز تهران-بوشهر با قیمت حدود ۶۰۰ هزار تومان برای تاریخ ۱۲ خردادماه فروخته می‌شود. پروازی که قرار است مسافران را در تاریخ ذکر شده از تهران به بوشهر منتقل کند مربوط به ایران‌ایر است.

قیمت بلیت پرواز تهران-کیش هواپیمایی ماهان برای چهارشنبه ۵۸۵ هزار تومان و برای پنجشنبه این هفته ۵۴۰ هزار تومان است. برای یکشنبه آینده (۱۳ خرداد) قیمت بلیت پرواز تهران-کیش هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران ۵۸۰ هزار تومان است. البته نرخ بلیت هواپیمایی ماهان مسیر پرواز ذکر شده برای پنجشنبه هفته جاری (۱۰ خرداد ۹۷) ۶۱۵ هزار تومان است.

نرخ بلیت پرواز تهران-مشهد به‌عنوان یکی از مقاصد پروازی پُر تقاضا برای روز یکشنبه هفته آینده (۱۳ خرداد) ۵۵۰ هزار تومان برای هواپیمایی معراج و ۵۶۰ هزار تومان برای هواپیمایی ایران‌ایر است. نرخ بلیت پرواز مشهد-تهران برای ۱۸ خرداد یعنی پایان تعطیلات چند روزه ۵۶۰ هزار تومان (ایران ایر) و ۶۰۰ هزار تومان (هواپیمایی معراج) است.

نرخ بلیت پرواز تهران-کیش هواپیمایی کیش‌ایر برای ۱۴ خردادماه ۵۰۰ هزار تومان است.

تسنیم

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار