مجازات جالب دادگاه برای آقای مزاحم تلفنی مست
کد خبر: ۱۱۰۲۲۵
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: 2018 May 26    -    ۰۵ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۸

در حکم شعبه ۱۰۳ دادگاه کیفری دو شهر سلماس برای فرد متهم به مصرف مسکر و مزاحمت تلفنی موضوع گزارش مرجع انتظامی و شکایت یک خانم آمده است: دادگاه با عنایت به اوراق و محتویات پرونده و دلایل موجود و معطوفاً به شکایت بزه‌دیده و گزارش ضابطین دادگستری، قرار جلب دادرسی و کیفرخواست صادره از سوی دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان سلماس، تخقیقات مبسوط صورت گرفته از بدو تشکیل پرونده، اقرار صحیح مرتکب به ارتکاب جرم در مراحل رسیدگی در دادسرا و جلسه دادگاه و ملاحظه اوراق و محتویات و مندرجات متشکله و نیز قرائن و امارات منعکسه در پرونده؛ بزه انتسابی به متهم را محرز و مسلم دانسته و با مد نظر قرار دادن اصلاع چهارگانه (جرم، مسئولیت کیفری، بزه‌دیده و مجازات) و اینکه عناصر تشکیل دهنده بزه محقق شده است و مستنداً به ماده ۶۴۱ قانون مجازات اسلامی مصوب سال ۱۳۷۵ و مواد ۳۷ و ۳۸ (وجود جهات مخففه در پرونده)، نامبرده را در خصوص مصرف مسکر به تحمل ۸۰ تازیانه به عنوان حد شرعی در غیرملاء علم و در خصوص مزاحمت تلفنی به تحمل یک ماه حبس محکوم می‌کند.

شعبه مزبور در ادامه حکم خود آورده است: نظر به جهات مخففه در پرونده از قبیل: همکاری موثر متهم در جریان رسیدگی در دادسرا و جلسه دادگاه، اوضاع و احوال خاص موثر در ارتکاب جرم، اقرار موثر متهم در حین تحقیق و رسیدگی، ندامت و حسن سابقه و در اجرای و راستای مواد ۷۵، ۸۱، ۸۲، ۸۶ و ۸۷ قانون مجازات اسلامی مصوب سال ۹۲ و نیز رای وحدت رویه شماره ۷۴۶ مورخ ۲۹ دی ۱۳۹۴ و مفاد آیین نامه اجرایی ماده ۷۹ قانون مرقوم، حبس نامبرده را به الف. - ارائه‌ی خدمات عمومی رایگان به مدت ۱۵ روز از تاریخ قطعیت دادنامه به اداره مخابرات شهرستان سلماس و ب- تهیه لوازم مورد نیاز دانش‌آموزان نیازمند به مبلغ ۶ میلیونه ریال بدل از ۱۵ روز حبس و با هماهنگی آموزش و پرورش شهرستان سلماس به عنوان نهاد پذیرنده، جایگزین می‌کند.

قاضی شعبه ۱۰۳ دادگاه کیفری دو شهر سلماس در ادامه تاکید کرده است: مبرهن است که اولاً محکومان معرفی شده باید بدون هیچگونه نشانه یا لباس متمایزی در نهاد پذیرنده حاضر و به انجام خدمت مبادرت ورزند. ثانیاً قاضی اجرای احکام کیفری با توجه به گزارش ماهانه نهاد پذیرنده و وضعیت شخصی، خانوادگی و اجتماعی محکوم و آثار اجرای حکم و سایر جهات در چارچوب ماده ۷۷ قانون مجازات اسلامی، حسب مورد تخفیف یا تبدیل یا توق موقت یا تشدید مجازات صادر شده را به دادگاه صادر کننده رای اعلام کند. از سوی دیگر انجام خدمات عمومی رایگان باید با رعایت تمامی ضوابط و مقررات قانونی مربوط به شغل از جمله شرایط کار و محافظت فنی و بهداشتی و ضوابط خاص کار‌های سخت و زیان‌آور باشد و انجام خدمت مزبور نباید موجب اختلال در زندگی روزمره محکوم علیه شود و مدت خدمات عمومی رایگان برای افراد شاغل حداکثر در روز ۴ ساعت و برای افراد غیرشاغل، ۸ شت ساعت است.

به گزارش تسنیم، قاضی صادر کننده این حکم در جشنواره آرای جایگزین حبس به عنوان یکی از آرای برتر مورد تقدیر قرار گرفت.

تسنیم

نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
زیبا احمدپور از تبریز
|
United States
|
۱۶:۲۳ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۵
0
0
چه قاضی فهمیده ای. امیدوارم این شهروند سلماسی و هم استانی محترم بنده ازین حادثه عبرت لازم را گرفته باشد. البته خیلی از مزاحمتهای تلفنی دوطرفست که قاضی حکم تبرئه میده ولی آبروی دختر میره!
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار