سرنوشت عجیب مجلات باستان‌شناسی
کد خبر: ۱۱۰۲۲۴
تاریخ انتشار: 2018 May 27    -    ۰۶ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۷:۱۵

صادق ملک شهمیرزادی در نشست با اشاره به مفهوم ویترین که نخستین بار مرحوم دکتر شیرازی به آن اشاره کرده است، اظهار داشت: میراث فرهنگی و آثار باستان شناسی ایران ویترین‌های ما هستند.

وی با انتقاد از اینکه مجلات باستان شناسی یکی پس از دیگری در حال از بین رفتن است، تصریح کرد: هیچ دانشگاه و نهاد پژوهشی در دنیا نیست که ویترین خودش را نداشته باشد پس میراث فرهنگی ایران نیز با اینهمه آثار باستانی باید ویترین داشته باشد.

این باستان شناس پیشکسوت ویترین پژوهشگاه را انتشارات آن دانست و افزود: پژوهشکده باستان شناسی اعضا و هیأت علمی جوانی دارد که باید نتیجه مطالعات و تحقیقاتشان را به چاپ برسانند.

وی در پایان با اشاره به شروع فعالیت سید محمد بهشتی در سازمان میراث فرهنگی و تحولاتی که درآن زمان در این نهاد شکل گرفت، تصریح کرد: اقداماتی که الان در حال شکل گیری است سنگ بنای کار‌های بزرگ آینده است

پژوهشگاه میراث فرهنگی محدودیتی برای انتشارات ندارد

همچنین جلیل گلشن - مشاور ریاست پژوهشگاه میراث فرهنگی با اشاره به اینکه باید این موضوع را در نظر بگیریم که معلوم نیست چقدر عمر می‌کنیم و باید نتیجه گزارش هایمان را چاپ کنیم، گفت: با حمایت‌های ریاست پژوهشگاه از سال ۹۶ تقریبا هر ۴ روز یک عنوان به چاپ رساندیم یعنی بین ۸۰ تا ۹۰ عنوان توسط پژوهشگاه چاپ شده است.

مشاور ریاست پژوهشگاه میراث فرهنگی تصریح کرد که بر اساس دستور ریاست پژوهشگاه هیچ مانع مالی برای چاپ کتاب نداریم و در انتظار ارائه موضوعات و پژوهش‌ها از سوی پژوهشگران هستیم.

تسنیم

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار