خوردن گوشت گربه در سیستان و بلوچستان دروغ است
کد خبر: ۱۱۰۲۱۴
تاریخ انتشار: 2018 May 26    -    ۰۵ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۰

یک خبرنگار در روز‌های اخیر با انتشار تصویری در صفحه اینستاگرام خود مدعی شد مردم بخش قرقری، ملادادی و هیرمند واقع در منطقه سیستان به دلیل فقر و نداری با گوشت گربه شکم خود را سیر می‌کنند.

انتشار این مطلب موجب رنجش خاطر مردم سیستان بلوچستان شده و واکنش‌های زیادی را از جانب کاربران فضای مجازی استان در پی داشته است.

اردشیر ارباب‌زهی، در همین رابطه در گفتگو با خبرنگار تسنیم در زاهدان اظهار داشت: تمام حرف‌های این خبرنگار کذب محض و ناشی از بی‌اطلاعی وی بوده است.

بخشدار قرقری افزود: در بی‌اطلاعی وی همین بس که شهرستان هیرمند را به عنوان یک روستا فرض کرده و اطلاع نداشته که هیرمند یک شهرستان مجزا و دارای فرمانداری جداگانه است.

ارباب‌زهی خاطرنشان کرد: مردم دارالولایه سیستان در دینداری شهره آفاق هستند پس چطور ممکن است در ماه رمضان با گوشت گربه افطار کنند؟!

بخشدار قرقری خاطرنشان کرد: هر چند سیستان با مشکلات زیادی روبرو است، اما دولت، خیران و نهاد‌های حمایتی اجازه نخواهند داد که این شرایط اسفبار برای مردم رخ داد و تمام این حرف‌ها توهین به مردم است و از زبان هیچ انسان عاقلی شنیده نمی‌شود.

دهیار روستای ملادادی هم در گفتگو با خبرنگار تسنیم در زاهدان اظهار داشت: حرف‌های این آقای خبرنگار از پایه بی اساس و دروغ است.

وی تصریح کرد: ما در این روستا اصلا گربه نداریم که کسی بخواهد گوشت آن را بخورد؛ در ضمن مردم اینجا خودشان دامداری می‌کنند و افراد بی بضاعت هم تحت پوشش نهاد‌های حمایتی و کمیته امداد هستند.

تسنیم

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار