جزییات خسارت درپی انفجار در جنوب تهران
کد خبر: ۱۱۰۱۱۶
تاریخ انتشار: 2018 May 25    -    ۰۴ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۴

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی شهرداری تهران از انفجار در یک واحد مسکونی در شهر ری خبر داد و گفت: در این حادثه ۶ نفر مصدوم شده و بیش از ۱۰ خودرو خسارت دید.

سید جلال ملکی بامداد جمعه با اعلام این خبر اظهار داشت: ساعت ۱ و ۲۱ دقیقه بامداد جمعه انفجار شدیدی آرامش ساکنان محله دولت آباد، خیابان پروین اعتصامی را بر هم زد.

ملکی افزود: با اطلاع رسانی هموطنان به سامانه ۱۲۵ آتش‌نشانی شهرری تهران ۳ ایستگاه با امکانات کامل به محل اعزام شدند.

وی در ادامه با اشاره به این که آتش‌نشانان در مدت زمان ۳ دقیقه در محل حاضر شدند، گفت: پس از حضور ماموران مشاهده شد در یک ساختمان مسکونی ۵ طبقه که در هر طبقه ۴ واحد مسکونی۷۰ الی ۸۰ متری وجود داشت، در طبقه اول انفجار شدیدی رخ داده بود و در اثر انفجار ۲ طبقه اول کاملا تخریب شده بود. دیوار‌های بیرونی و میانی نیز به سطح معبر و خیابان ریخته و ۲ واحد کناری در همان طبقه اول نیز خسارت زیادی دیده بود. تقریبا تمام واحد‌های ساختمان در طبقات بالایی و شیشه و پنجره‌ها شکسته و ساختمان‌های روبرو نیز همین وضعیت را داشتند و خسارت‌هایی دیده بودند.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی شهرداری تهران در ادامه بیان داشت: در این حادثه بیش از ۱۰ دستگاه خودرو سواری که در کنار این ساختمان پارک شده بودند به دلیل ریختن قطعات بتونی ساختمان دچار خسارت شدند.

ملکی گفت: در زمان رسیدن ماموران، ساکنین در همان وضعیت داخل ساختمان محبوس بودند و به دلیل وضعیت نا ایمنی که در راه پله‌ها بوجود آمده بود به تنهایی و به سادگی قادر به خروج نبودند و آتش‌نشانان با احتیاط وارد ساختمان شدند. خوشبختانه این حادثه فقط در حد یک انفجار اولیه بود هر چند که این انفجار ممکن بود منجر به آتش‌سوزی هم بشود.

وی با بیان اینکه تمام ساختمان توسط مامورین جستجو شده است، افزود: حدود ۲۵ نفر از طبقات بالایی توسط آتش‌نشانان به سلامت خارج شدند و به محل امن فرستاده شدند. از همان واحد‌های دچار انفجار و کناری نیز ۵ نفر خارج شدند که ۲ خانم و ۳ آقا بودند و تحویل عوامل اورژانس شدند و یک نفر از کارگران خدمات شهری نیز که در همان ساعت مشغول پاکسازی بود، به علت ریختن مصالح و شیشه از ناحیه دست دچار آسیب دیدگی شد که تحویل اورژانس شد.

ملکی بیان داشت: ۲ نفر از مجموع ۶ نفر به مراکز درمانی منتقل شدند و مابقی مصدومین به صورت سرپایی مورد مداوا قرار گرفتند.

وی با اشاره به حضور کارشناس در محل حادثه گفت: علت حادثه در دست بررسی است و احتمال نشت گاز و ایجاد شعله و جرقه را داده اند.

مهر

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار